Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čertík (H2)

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, nemá zuby
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s maminkou Kačenkou nebo do kočičí party, klidná domácnost

Charakteristika: Čertík žila spolu s dalšími kočičkami v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. Podmínky na místě nebyly ideální, ale o stravu a jednoduché „ubytování“ se staraly krmičky. Ty však už nezvládaly organizovat kastrace a případná potřebná ošetření, proto jsme byli požádáni, abychom pro kočičky zajistili nezbytnou zdravotní péči a potom je vrátili zpět do lokality. K tomu jsme nakonec nepřistoupili, v případě Čertíka i kvůli tomu, že ji pan doktor vytrhal všechny zuby. Tak Čertík zůstala u nás a hledá nový domov. I když u nás učinila drobné pokroky, pokud se vztahu k lidem týče, stále zůstává velmi nedůvěřivá. Je hodná a krotká, neútočí, ale zároveň se stále bojí – kdykoliv se v jejím okolí objeví člověk, běží se raději schovat… To ji jistě naučila maminka Kačenka, která má s lidmi také své zkušenosti. Lidi k životu prostě nepotřebují. Zato v kočičí společnosti je Čertík naprosto bezproblémová a nedominantní, hodí se do každé kočičí party. Nejšťastnější by byla venku, ve volném prostoru, ale kvůli svému handicapu, chybějícím zubům, je bohužel závislá na člověku – potřebuje pravidelné příkrmy. Do nového domova by ráda odešla s maminkou Kačenkou, v její blízkosti se stále cítí nejbezpečněji, ale není podmínkou. Nový majitel musí počítat s tím, že si na nový domov bude zvykat déle, než je obvyklé. Přesto věříme, že se soucitný nový majitel najde.

Čertík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 10. 2016
Čertík žije spolu s dalšími kočičkami v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. Je to druhá kočička, kterou jsme z této lokality převzali do péče. O jídlo mají kočičky v místě jakž takž postaráno, v areálu firmy se nacházejí i improvizované boudičky, na blaho kočiček dohlížejí již několik let krmičky. Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nejsou v dobrém zdravotním stavu, nejsou kastrované, některé prý opět březí… a tak jsme se domluvili, že kočičky postupně převezmeme, necháme vykastrovat a ošetřit a pak vrátíme zpět do lokality. Místní krmičky je ostatně chtějí zpět. I když se rozhodně nejedná o ideální místo k životu (na okraji parkoviště je malý plácek připomínající spíše smetiště, za ním plechový plot, pro kočky průchozí, za plotem houština keřů a skrz areál se stavebninami se dá zřejmě projít do asi 500 m vzdáleného parčíku…), kočičky jsou tam zvyklé a jsou zvyklé i na krmičky. Čertík v místě žije od narození a i k lidem je nedůvěřivá a opatrná, ani ke krmičkám se nepřibližuje na dosah ruky. Tentokrát ji však hlad dohnal, a tak se nechala odchytit a skončila u nás. Čeká ji to samé, co Kačenku – zbavíme ji parazitů, necháme vykastrovat, v případě potřeby podstoupí i další ošetření. Zdravotní stav nic moc, což je patrné i z forek – nekvalitní srst s vylysalými místy, oko plné zeleného hlenu, zuby budou muset zřejmě pryč. Staré zranění pod bradou na krku. Zítra nás čeká návštěva na veterině, uvidíme, co řekne pan doktor.

11. 2. 2017
Cca čtyři měsíce po příjmu je Čertík stále v léčení. Po kastraci a sanaci tlamičky se rychle zotavila. Přišla o všechny zuby, ale už ji aspoň netrápí shnilé dásně. S jídlem nemá problémy, i přes absenci zubů baští všechno, včetně granulí. Ovšem na to, aby se vrátila do původní lokality, jak bylo plánováno, to opravdu nevypadá. Takže pro ni budeme časem také hledat nový domov. Zatím ji ale stále trápí svědivé strupy na zádech a bocích, léčíme, ovšem při Čertíkově celkovém negativním postoji k lidem je to dost obtížné. Čertík je hodně nekontaktní kočička, v původní lokalitě se sice cítila velmi dobře, ovšem k člověku se přiblížila maximálně na jeden metr… Naštěstí se ji ale podařilo ulovit, protože letošní zimu by venku rozhodně nepřežila, její zdravotní stav byl špatný. Nebyla by to první a bohužel ani poslední kočička, kterou by tato zima dostala, ale Čertík má naštěstí šanci na nový domov… i když to bude vzhledem k její povaze těžké. Zatím ale musíme doléčit všechny neduhy.

8. 4. 2017
Čertík je po drobných komplikacích se strupy v kožíšku docela vylečená, může odejít do nového domova.

30. 12. 2017
Čertík děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

13. 5. 2018
Čertík děkuje za dárky, které dostala v rámci jarního Kočičího přání (1.–20. 5. 2018).

23. 12. 2018
Čertík děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

11. 5. 2019
Čertík děkuje za dárky, které dostala v rámci májového Kočičího přání (5. 5. 2019–20. 5. 2019).