Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokoska

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se Štafetkou, k pejskovi, k dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Kokosák, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, i Kokoska (či Kokosák, původně jsme se domnívali, že se jedná o kočičku:-) je velmi kontaktní a nesmírně mazlivý, ve frontě na mazlení vždy předbíhá:-), rád se chová, rád si vyskočí na ramena (což je při jeho váze 5,5 kg docela náročné…)… Kokosák je ale zároveň velmi sebevědomý kocour, nic pro slabší povahy – z našich kočiček snese jeho nápady jen Štafetka, společná adopce by byla nejlepší volbou, ale není podmínkou. Do společnosti další kočičky či kocourka Kokosáka nedoporučujeme, ledaže by se jednalo o velmi asertivního jedince. Většina našich dalších chovanců se Kokosáka bojí. Kokosák ale zvládne pejska i děti. Určitě bude potřebovat bezpečný výběh, i když spíš kvůli vybití přebytečné energie než kvůli lovu – je povahou spíš gaučový povaleč než lovec. Ale v bytě by se nudil a mohl začít devastovat vybavení:-)

Kokoska na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 12. 2020
Kokoska pochází ze stejného místa jako Zázvorka – kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Kokoska k nám dorazila 27. 12. 2020, s převozu byla vystrašená, ale hned se přidala ke Schovance. I na Kokosce je vidět, že o kontakt s lidmi stojí a že z ní bude přátelská kočička. Zdravotní kondice se jeví jako slušná, snad jen s výjimkou poraněného ocásku. Ten budeme co nejdříve řešit s panem doktorem.

2. 1. 2020
Kokoska děkuje za dárek z Vánočního Kočičího přání (15. 12. 2020–5. 1. 2021).

10. 1. 2020
Kokoska není kočička, ale kocourek, přišli jsme na to teprve před pár dny:-) Nicméně – včera absolvoval stejně jako Šohajka a Zázvorka kastraci. Věk tak 2–3 roky, zoubky v pořádku, uši bez svrabu, kožíšek bez breberek, kastrace bez komplikací. Ocásek pan doktor prohlížel i s pomocí RTG – je na několika místech zalomený, ale nejde o fraktury, spíše pohmoždění měkkých tkání, zkrácené šlachy apod. – lepší už to asi nebude, ale amputaci nevyžaduje. Takže stejně jako u Šohajky a Zázvorky dokončíme odčervení, začneme očkovat a budeme hledat nový domov. U Kokosky ale stále ještě čekáme na příjezd poslední černé kočičky z lokality – tam prý byli neustále spolu, nejlepší kamarádi – rádi bychom, aby dostali možnost i do nového domova odjet společně. Snad se brzy odchyt zadaří.

14. 3. 2021
Kokosák hledá nový domov.

13. 5. 2021
Kokosák děkuje za dárek, který získal v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).