Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucinka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do akční rodiny, jako kočičí jedináček i do kočičí společnosti, hodný pejsek nevadí, do domku s bezpečným výběhem
Další informace: FIV/FeLV negativní

Charakteristika: Lucinka se prý před pár měsíci přitoulala k nálezcům v obci kousek od Mukařova, evidentně bezdomovec. Dostala tam přístřeší a stravu, ale natrvalo tam zůstat nemůže, neboť rodina má své kočičky a víc jich už nezvládne. Takže putovala k nám. U nás jsme zajistili kastraci a domnívali se, že vše bude probíhat tak, jak má, takže bude moci hledat brzy nový domov. Nebylo tomu tak, kastrační rána se zanítila, navíc se přidal kalicivirus. Komplikovanější bylo i odčervení. Tím se všechno protáhlo, chvíli trvalo, než jsme vše poléčili a mohli ji nechat naočkovat. Lucinka je zlatá kočička, pomocník i společník. Má ráda lidi i ostatní kočky, v novém domově jistě zvládne i hodného pejska. Je samostatná, ale ne samotářská. Zdatný lovec, ale i gaučový povaleč, prostě podle nálady:-) K lovu ale bude určitě potřebovat bezpečný výběh, domek se zahrádkou apod. je tedy podmínkou.

Lucinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 2. 2022
Lucinka u nás pobývá od 14. 2. 2022. Kočička se prý před pár měsíci přitoulala k nálezcům v obci kousek od Mukařova, evidentně bezdomovec. Dostala tam přístřeší a stravu, ale natrvalo tam zůstat nemůže, neboť rodina má své kočičky a víc jich už nezvládne. Lucinka byla kastrovaná v rámci kastračního programu Cat World a po kastraci předána k nám do péče. Dorazila k nám ještě s kocourkem Pacičkou, který však o lidi nestojí, je plachý, takže se vrátí k nálezcům, kde o něj bude postaráno. Lucinka je ale kontaktní, mazlivá, jistě najde takový nový domov, který bude odpovídat její povaze. Lucinka už by samozřejmě touto dobou končila karanténu, jenže situace se zkomplikovala, protože kastrační rána se zanítila, bříško je zhnisané a k tomu se ještě rozjela kaliciviróza. Máme za sebou pár návštěv na veterině. Z nejhoršího se už podle pana doktora dostala, už nemá horečku. Do bříška sice zeje kráter, ale atb zabrala, takže rána se určitě časem zahojí. Kvůli bolestivým lézím v tlamičce, způsobených kalicivirem, ale Lucinka sama nejí, takže ručně krmíme a doufáme, že to nejhorší už je za námi.

3. 5. 2022
Lucinka hledá nový domov.

16. 5. 2022
Lucinka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5. 5. 2022–20. 5. 2022).