Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pišingr

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se sestřičkou Piškvorkou, případně do jiné kočko-psí společnosti

Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Pišingr byl hned po příjezdu k nám do depozita velmi přátelský a kontaktní, mazlivý, vrnící, vítací. Což mu zůstalo. Na to, že se narodil plaché kočičce a minimálně měsíc prožil venku, je to prostě překvapivě mazel. Ale také velmi akční „lovec“, který si hraje se vším, co se jen trochu hýbe. Přizpůsobivý, chytrý, s obrovskou chutí k jídlu. Bohužel, určitě mu nebude stačit byt, bezpečný výběh bude potřebovat, aby mohl ventilovat nahromaděnou energii. Hodí se do akční rodiny, ideálně by mohl odejít se svou sestřičkou Piškvorkou, ale rychle se zorientuje i v jakékoliv jiné kočko-psí společnosti.

Pišingr na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

22. 5. 2022
Sibyla byla odchycena v Praze v Satalicích i se svými koťaty Pišingrem a Piškvorkou. Sibyla údajně není ničí. Přežívá, kde se dá, živí se, jak se dá. Každoročně porodí koťata, z nichž prý většina nepřežije. Jedním z těch přeživších v minulosti je Vendulka, aktuálně u nás. Letos přežila koťátka dvě, Pišingr a Piškvorka. A letos se konečně podařilo kočičku odchytit, i s koťaty. Takže jsou všichni u nás. Sibylu čeká v nejbližší době kastrace a případné další zákroky (využijeme narkózy), i když odchytit ji u nás v místnosti nebude asi jednoduché, Sibyla není lidem vůbec nakloněná. Počítáme s tím, že po kastraci a potřebné rekonvalescenci se Sibyla vrátí do původní lokality, kde jí bude poskytován základní servis. S koťaty je naštěstí lepší pořízení, zvlášť kocourek Pišingr, ač lekavý, je kontaktní a zvědavý. O socializaci koťat se postará Míša Hencová.

13. 6. 2022
Piškvorce a Pišingrovi byly před pár dny dva měsíce. Maminka Sibyla už o ně nejeví zájem, a protože socializace obou dvou je nutná a my ji nemůžeme zajistit v dostatečné míře, půjdou se obě koťata socializovat dle dohody k Míše Hencové. Pišingr je odvážný a kontaktní, samostatný a mazlivý, Piškvorka je pořád dost lekavá, ale lepší se to, a bude-li v kontaktu s lidmi, bude i z ní mazlík.

28. 6. 2022
Pišingr hledá nový domov.