Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piškvorka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s bratrem Pišingrem, k mazlivé kočičce či kocourkovi

Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Piškvorka, ve srovnání s bratrem Pišingrem, který je zvědavý a miluje vše nové, je stále bázlivá, pokud se cítí v nebezpečí, utíká a schovává se. Nějaké pokroky jsme v tomto směru učinili, Piškvorka neútočí, naučila se nás vítat u dveří, nechá se i pochovat a zvlášť u jídla zapomíná na všechna domnělá nebezpečí, která jí u nás pochopitelně hrozí:-) Ale chtělo by to ještě další pokroky, na které však u nás není čas. Piškvorce by nejvíc prospěl domov, kam by mohla odejít s bratrem Pišingrem, případně k další kočičce či kocourkovi, kteří mají s lidmi dobré zkušenosti. Nový majitel by měl mít dost času a trpělivost, ale když Piškvorce dá čas, bude z ní také mazlík. V případě Piškvorky uvítáme i dočasnou péči za účelem „vymazlení“.

Piškvorka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

22. 5. 2022
Sibyla byla odchycena v Praze v Satalicích i se svými koťaty Pišingrem a Piškvorkou. Sibyla údajně není ničí. Přežívá, kde se dá, živí se, jak se dá. Každoročně porodí koťata, z nichž prý většina nepřežije. Jedním z těch přeživších v minulosti je Vendulka, aktuálně u nás. Letos přežila koťátka dvě, Pišingr a Piškvorka. A letos se konečně podařilo kočičku odchytit, i s koťaty. Takže jsou všichni u nás. Sibylu čeká v nejbližší době kastrace a případné další zákroky (využijeme narkózy), i když odchytit ji u nás v místnosti nebude asi jednoduché, Sibyla není lidem vůbec nakloněná. Počítáme s tím, že po kastraci a potřebné rekonvalescenci se Sibyla vrátí do původní lokality, kde jí bude poskytován základní servis. S koťaty je naštěstí lepší pořízení, zvlášť kocourek Pišingr, ač lekavý, je kontaktní a zvědavý. Piškvorka byla zpočátku hodně bojovná, ale i to se poddá. O socializaci koťat se postará Míša Hencová.

13. 6. 2022
Piškvorce a Pišingrovi byly před pár dny dva měsíce. Maminka Sibyla už o ně nejeví zájem, a protože socializace obou dvou je nutná a my ji nemůžeme zajistit v dostatečné míře, půjdou se obě koťata socializovat dle dohody k Míše Hencové. Pišingr je odvážný a kontaktní, samostatný a mazlivý, Piškvorka je pořád dost lekavá, ale lepší se to, a bude-li v kontaktu s lidmi, bude i z ní mazlík.

28. 6. 2022
Piškvorka hledá nový domov.