Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štafetka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 30. 1. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Kokosákem, do společnosti další kočičky či kocourka
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Štafetka je hodná a přátelská kočička. Ve srovnání z ostatními ze Satalic se ale Štafetka nehrne dopředu, takže to vypadá, že o lidi nestojí, ale opak je pravdou – jen je tak nějak ve stínu ostatních, na které se tedy dostane dřiv… Co se ostatních koček týče, Štafetka vyjde s každým. Specifický vztah má s Kokosákem, kterého jinak ostatní naši svěřenci nemusí – ale Štafetce jeho bláznivé nápady nevadí a dokáže jim vzdorovat. A Kokosák se o Štafetku zase pěkně stará, což ale neznamená, že při tom občas nelítají chlupy:-) Každopádně společná adopce by oběma prospěla, i když není podmínkou. V takovém případě pak Štafetku ale doporučujeme do kočičí společnosti, jako jedináček by se cítila nejistě. Bezpečný výběh je také podmínkou.

Štafetka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

1. 1. 2021
Štafetka pochází ze stejného místa jako Kokoska, Šohajka a Zázvorka – jsou to kočičky, které zbyly bezprizorné po vystěhované majitelce z drážního domku v Praze 9. Domek v exekuci, majitelka Bůh ví kde a na místě kočky, které tam hodní lidé krmí… Zatím se kočky mají kam schovat, ale brzy už nebude možné ani to. Původně bylo na místě ještě i pět koťat, ale o ta už bylo postaráno, už mají nové domovy. Odchyt Štafetky dal nálezkyni trochu zabrat, takže dorazila o dost později než Kokoska, Šohajka a Zázvorka. Štafetka je velmi podobná Zázvorce, včetně patrných třetích víček – to u Zázvorky bylo způsobeno jen začervením, takže věříme, že po odčervení i Štafetce třetí víčka zmizí. Kromě viditelných třetích víček se Štafetka jeví – stejně jako ostatní kočičky z této lokality – v dobré zdravotní kondici. Takže je za pár dní čeká kastrace. Všichni čtyři jsou v tuto chvíli ve stejném pokojíku, ostatní si díky Štafetce prodlouží karanténu, ale rozhodli jsme se je dát k sobě – jednak došly volné místnosti, jednak věříme, že Štafetce blízkost jejích kamarádů pomůže a snáze překoná šok – v původní lokalitě kamarádila s kocourkem Kokoskou, takže doufáme, že si k sobě opět najdou cestu.

3. 2. 2021
Štafetka absolvovala v sobotu 30. 1. 2021 kastraci. Ta proběhla bez komplikací, Štafetka už je zcela zotavená. Celá „satalická čtyřka“ - Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka – pomalu končí karanténu, všichni se jeví zdravě – i tak jsme ještě nechali pro sichr udělat test na giardie. A ten vyšel bohužel pozitivní. Takže všichni dostali kúru Panacuru na 10 dnů. Tu jsme včera zdárně dokončili, v nejbližších dnech už budeme kočičky stěhovat do skupiny a začneme pro ně hledat nové domovy.

14. 3. 2021
Štafetka hledá nový domov.