Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twist (zamluvený)

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 4 roky
Nalezena/a: 
V naší péči od: 10. 7. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, akční domácnost (i s dětmi), ideálně jako kočičí jedináček, ne do společnosti dalšího kocoura (nedominantní kočička možná)
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Tami a Twist byli nalezeni v okrese Praha-východ, oba hladoví a obalení klíšťaty, s rýmou… Majitel se nepřihlásil a jejich nálezkyně je předala nám. Poléčili jsme, co se dalo, a Twist je připraven odejít do nového domova. Dostal se do ideální kondice a nudí se u nás, potřebuje akci. Hodí se do domku s bezpečným výběhem, ideálně jako kočičí jedináček, případně k nedominantní kočičce. Kocoury bohužel rád nemá. Je to akční zvíře, které se honí za balónky, myškami atd., zároveň ale potřebuje mazlení, teplo a něco dobrého na zub.

Twist na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

21. 7. 2021
Tami a Twist byli nalezeni poblíž obce Nová Hospoda v okresu Praha-východ. Oba hladoví, obalení klíšťaty, s rýmou… Nálezkyně je naložila v naději, že se ztratili při bouřce, ale v okolí se k nim nikdo nehlásil. Tak je dovezla k nám s tím, že bude pátrat dál. Twist je stejně jako Tami nastydlý, ale není na tom tak hrozně jako Tami. Je to obrovský kocour a v lepších dobách jistě vážil okolo 6 kg, teď je hubený, začervený, nedokrmený… Z jejich stavu je prostě zřejmé, že na „volné noze“ už fungují nějakou dobu… Možná se ztratili, možná se jedná o nechtěné dědictví – zatím nevíme. Ale odčervujeme, léčíme a krmíme.  

21. 8. 2021

Twist může hledat nový domov. Samostatně, s Tami jsou sice na sebe zvyklí, nicméně je zřejmé, že jeden druhému chybět nebudou. Twistovi jsme poléčili rýmu, zůstal mu jen neprůchozí slzný kanálek, což je spíše kosmetická vada. První dva týdny u nás byly napínavé, Twist zjevně nebyl zvyklý být někde zavřen a karanténní pokojíček se mu zdál malý. Pokoušel se zdolat okna, dveře i pletivo, čumáček měl odřený od pletiva… Ale zvykl si, nicméně je vidět, že čerstvý vzduch má rád.