Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týnka (Fortuna)

FORTUNA NAŠLA NOVÝ DOMOV 29. 3. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 2–3 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky: 
Fortuna na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

24. 3. 2015
Flora a Fortuna pocházejí ze stejného „zdroje“ jako Pralinka, Prskavka a Tonička, které jsme přijali loni a které už našly nové domovy. Také Flory a Fortuny se někdo zbavil tak, že je zanechal v areálu ústavu pro zdravotně a mentálně postižené lidi. Není to první „dáreček“ tohoto typu, a bohužel jistě ne ani poslední – zaměstnanci tímto způsobem získali již 14 kočiček…:-( Budiž řečeno, že se o ně postarali, nechali vykastrovat a krmí je, ale přece jen, čeho je moc, toho je příliš, takže pro část kočičích obyvatel se pokusíme postupně najít nový domov. Floru a Fortunu jsme tedy přijali 20. 3. 2015. Obě kočičky jsou kastrované a vypadají schopně a životaschopně. Odčervili jsme je a aplikovali spot-on přípravek proti ušnímu svrabu. Obě kočičky se zatím schovávají a o kontakt s lidmi nestojí – není divu, nebyly zvyklé na uzavřený prostor, v ústavu byly zvyklé se volně pohybovat po areálu.

29. 3. 2015
Flora a Fortuna u nás nepobyly dlouho. Ujala se jich kočkomilná rodina z obce nedaleko Čáslavi. Tam se zatím zabydlují – zatím bydlí v dřevníku, až se aklimatizují, budou mít k dispozici velkou zahradu. To je pro obě výborné řešení, byly zvyklé se volně pohybovat po areálu ústavu, ze kterého pocházejí, pobyt u nás v depozitu, v uzavřeném prostoru, je velmi stresoval. Doufáme, že si rychle zvyknou a budou si užívat svobody jako doposud. Za adopci Flory a Fortuny děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

22. 12 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova.

15. 12. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, posílám fotečku, jak si Tynuška se mnou užívá můj Homeoffice:-) Jinak u nás vše v pohodě, Šedivka je po kastraci, už zarůstá chloupkama, a krásně si u nás zvykla. Už nám nosí i myšky! Jen okolo Tynušky chodí prikrčena a s velkým respektem:-) No, je fakt, že někdy od ní dostane výchovné seknutí:-) Přeji Vám hezké svátky vánoční, hodně zdraví, a ať se vše daří:-) Mějte se hezky:-) PU

25. 3. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobrý den, zdravím Vás v téhle těžké době. Asi jediní, kdo je za tuto dobu rád, jsou naši domácí mazlíčci, protože na ně máme víc času a jsme s nimi doma… Posílám aktuální fotku, ze které Vám bude jasné, jak se u nás Tynuška má. Je z ní obrovský mazel, ani jsem nevěřila, že u nás tak zdomácní a zvykne si i na dětský povyk a na psí kámošku:-) Mějte se hezky, zdravím z Potěh. PU

24. 11. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posílám zase po dlouhé době fotky naší kočky Týnušky;-) Když vařím, valí se mi pod nohama, občas přijde spát i do obýváku a prituli se hned vedle mě. A hlavně nám pořád nosí dárky v podobě myši nebo ptáků, a vždycky se dozaduje odměny a pak se pustí do svého úlovku:-) A co vy, jak se vám daří s utulkem? Mějte se hezky, PU

28. 9. 2017 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, posílám fotku naší Týnky. Už si zvykla i na kluky a leze jim po klíně, ani bych to neřekla, že se tak zdomácní. Někdy je až moc mazlivá, pořád na nás mňouká a chce hladit, je z ní pěký mazel! Mějte se hezky, P.U.
P.S. Jo, a už je u nás normálně doma, přesně jak jste říkala… Akorát nám občas sežere něco ze stolu:-)

8. 2. 2017 jsme dostali mms z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, chtěla jsem vás informovat o Týnce. Už je na nás tak zvyklá, že ji kluci mohou chvilku i pochovat. Chodí do kuchyně zuhrat masíčko a dobroty, ale většinou spí ve verandě na topení a vyhřívá se… tam má klid… Párkrát vlezla dokonce do pelíšku naší jezevčici, která z toho byla pěkně na větvi:-), ale nakonec si tam vlezla taky a spaly tam spolu… stejně asi nejraději je venku u oveček na senu. Nosí nám ke dveřím myšky a ptáčky, asi nás chce obdarovat, tak dostává za odměnu granulky, a ty když sní, tak jde zbaštit i ten svůj úlovek:-) Je z ní úžasná milá kočička, vybrala jste nám ji skvěle. Mějte se hezky, posílám fotku, takhle se u mě koulí po zemi když vařím.

21. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova. Text je k dispozici na Flořině profilu.

10. 3. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Zároveň jsme měli telefonát z nového domova – našla se Flora! Resp. se nenašla, nechala se vidět… Terén na místě je velmi nepřehledný, na zahradě je řada technických objektů (kůlny, dřevníky, seníky…), kde se může kočka snadno ukrývat, takže je dost dobře možné, že celou dobu žila v místě, jen se nenechala spatřit… Je to s velkou pravděpodobností ona, zbarvení odpovídá… Je o řád útlejší než Týnka, ale vypadala dobře. Panička se pokusí udržet a nalákat ji pomocí jídla, ale těžko říci, zda bude úspěšná, Flora je plachá. Každopádně pro ni bude připraveno zázemí. Máme radost, že je Flora naživu…
Dobrý den, posílám fotku naší Týnky, je z ní povalečka na topení:o) Jo, a dokonce i kluky už bere jako rodinu, neutíká před nima a nechá se od nich i hladit, pomalu si zvyká i na to jak jsou hlučnější… Skoro každou noc spí doma. Pěkný den, P. U.
PS: Kdyby něco nového s Florkou, ozvu se. Voda je k dispozici pořád, budu lákat na granulky:o)

18. 1. 2016 jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, mám pro vás dobrou zprávu. Naše Týnka si už zvykla spát doma, má ve verandě pelíšek hned u topení a náramně se jí tam líbí. Vždycky, když jdeme kolem, tak se jen protáhne, mňoukne a spí dál. Tak je to dobré, že v těch mrazech je v teplíčku. Mějte se hezky, P. U.

31. 12. 2015 jsme dostali novoroční e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak posílám ty fotky raději hned, abych neměla rest do nového roku:o) Ještě jednou vám děkuji, že jste nám vybrala tak báječnou kočičku, je nám tady milou společnicí:o) Mějte se hezky, a přejeme vám i vašim kočičkám vše hezké do nového roku. P. U.

13. 5. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, myslela jsem na vás už pár dní, že se ozvu, abych vás informovala. Měli jsme počítač v opravě, tak píšu až teď. Týnka je super, zvykla si krásně, dokonce už kamarádí s naší Astou. Leží vedle sebe tak na dva metry a obě se vyvalují v trávě. Nejradši má masíčko, koupila jsem jí i granule, ale maso vítězí! Ještě má trochu problém s naším Tomáškem (tím menším), vždycky, když se k ní blíží a pokřikuje, tak Týnka prchá – zatím, věřím, že si taky zvykne. Kolikrát utíká až na zahradu, malej za ní, a pak běží zase spolu zpátky – je sranda je pozorovat. Týnka to pak vyřeší tím, že někam vyskočí do výšky a nebo si zaleze do dřevníku, a když je venku klidnějc, tak zase přijde. Chodí za námi už sama, jen se objevíme venku. Rozvaluje se a chce drbat na bříšku, měla byste z ní asi radost, jak si zvykla. Flora bohužel není nikde v blízkosti a asi už ani u sousedů – nevím, dlouho ji neviděli. Mějte se hezky, zkusím ji někdy vyfotit a poslat vám fotku. P. U.

7. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, o Floře zprávy zatím nemám, včera byli u souseda kluci na pomlázce a prý ji zatím neviděl… Týnka už je kočka venkovní, při jednom seznamovacím pokusu už se rozběhla do zahrady, ale zůstává u nás. Dneska jsme byli odpoledne všichni venku, sedí poblíž a pozoruje cvrkot:o) Když jsem kluky odvedla domů, tak za mnou přišla a nechala se hladit a mazlila se. Pak odkráčela na masíčko:o) Tak snad u nás už zůstane a postupně se okouká i s dětma. Mějte se hezky, P. U.

5. 4. 2015 jsme dostali e-mailem další zprávy – co se Flory týče, neveselé.
Dobrý den, o Floře zatím bohužel žádné informace nemám, od té doby ji tam neviděl. Tak až ho uvidím, tak ho zase vyzpovídám – už jsem se ptala 2 x. Myslím, že když ho slyší, tak že může být někde přikrčená nebo schovaná… Jestli je to ona, tak věřím, že až pustím Týnku „do terénu“, tak se snad najdou samy a ona ji třeba k nám přivede… Týnka dobrý, dneska jsem u ní byla už 3 x, je to teda mazel, nechce mě nechat ani odejít. Zkusila jsem dnes poprvé otevřít dveře a sama jsem zůstala uvnitř a mluvila na ni, opatrně vyšla ven, okukovala a pak šla zase zpátky za mnou se mazlit. Budu to takhle zkoušet postupně, příští týden má snad být hezky, tak bych jí pomaloučku ukázala díru po cihlách a budu s ní venku, a pak ji zase dovedu dovnitř. Vypadá to, že získala pocit bezpečí v kůlně:) Mějte se hezky, P. U.

3. 4. 2015 jsme dostali zprávu, že soused nových majitelů Flory a Fortuny viděl na své půdě černou kočku (ve tmě), která se vylekala a utekla směrem k jejich zahradě… tuto kočku tam nikdy před tím neviděl, a tak jdeme i po této stopě…

31. 3. 2015 jsme dostali smutné zprávy. Flora se přes veškerá opatření ztratila. Než jsme kočičky zanechali na místě, dřevník, kde kočičky mají strávit aklimatizaci, jsme osobně prohlédli a neshledali žádný nedostatek. Bohužel, zřejmě tam musel nějaký být, protože Flora je nezvěstná:-( Noví majitelé celý dřevník obrátili vzhůru nohama s tím, že snad Floru najdou, ale nebyla tam, takže se skutečně musela dostat ven… Po Floře bylo samozřejmě vyhlášeno pátrání, uvidíme, zda přinese nějaký výsledek. Bohužel, oproti Fortuně je Flora plašší, pobyt v našem azylu ji víc stresoval než Fortunu, takže najít Floru bude těžké… snad se v okolí objeví aspoň nějaké nepřímé důkazy o tom, že tam stále je (mizející krmení atd.).

30. 3. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak novinka je, že Fortuna už mi vlezla i na klín, tak snad jsme na dobré cestě? Chodím tam každé dvě hoďky, už si seskočí a přijde sama, chvilku okolo obchází a pak se začne lísat… Ale zdá se mi, že slyší na to vaše jméno Týnka, tak uvidíme, třeba jí ho necháme. Vzala jsem tam i malého (1,5 roku), a to byla kapku nervozní, bylo to vidět, ale pohladit se o něj nechala. Ale s dětma asi radši ještě počkám, aby si nejdřív zvykla na mne a na prostředí, pak děti, a nakonec pejsek… Flora asi někam zalezla, neviděla jsem ji, a v krabici není, tak večer napíšu. Když odcházím, dávám ji radši nahoru k pelíšku a jen otevřu, tak jí svítí oči, asi by vážně chtěla ven – ale musí si počkat:o) Mějte se hezky, já večer nebo zítra napíšu co je nového. P. U.