Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrášek (Čiky)

HRÁŠEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 15. 1. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca září 2020
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, možno k pejskovi, k dětem 
Další informace. FeLV/FIV/giardie negativní
Charakteristika: Fazolku a Hráška jsme převzali od nálezkyně, která je našla při venčení pejska na cyklostezce nedaleko obce Zeleneč. Koťata se tam krčila v trávě, prochladlá, hladová, opuštěná. Nikdo je nehledal, a tak skončila u nás. Obě koťata byla začervená a s rýmou, ale to jsou handicapy, které se dají lehce zvládnout. A tak dnes oba sourozenci hledají nový domov. Jsou to akční koťátka, zvědavá, hravá, u všeho musí být, všechno je zajímá, včetně toho, co se děje venku. V novém domově určitě budou potřebovat bezpečný výběh a kočičí společnost – s dalšími kočkami nemají žádný problém, vůči starším kočkám jsou uctiví a neprovokují, ale zároveň se jen tak nedají… Ideální do kočičí party, klidně ke starší kočičce, která je seznámí se vším kolem sebe. Mohou odejít do nového domova i spolu, ale není podmínkou. Určitě po ně bude ideální akční domácnost, zvládnou i hodného pejska a děti. 
Hrášek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 10. 2020
Fazolku a Hráška jsme převzali od nálezkyně, která je našla při venčení pejska na cyklostezce nedaleko obce Zeleneč. Koťata se tam krčila v trávě, prochladlá, hladová, opuštěná. Jak se tam vzala, to samozřejmě netušíme. A zatím je také nikdo nehledá – nález je nahlášen na obec, ale nedoufáme, že se majitel přihlásí. Takže jsou u nás, na místě zůstat tam nemohla, to je jasné. Jejich výživový stav nic moc, věk pouze odhadujeme. Jsou hubení, ale ne vychrtlí na kost. Jsou určitě začervení – bříška mají nadmutá, zaplynovaná, ale apetit výtečný – baští oba jak o závod. Mají rýmu. Začneme velmi zvolna odčervovat a brzy vyrazíme na veterinu, pokud se nepřihlásí původní majitel. Pokud se neobjeví další neduhy, což je bohužel pro podzimní koťata více než běžné, po doléčení pro ně budeme hledat nový domov.

10. 11. 2020
Fazolka a Hrášek už mají za sebou vstupní prohlídku na veterině. Zatím řešíme „jen„ odčervení a parazity všeho druhu, měli toho chudáci víc než dost. Ale postupujeme zdárně, bez komplikací. Dostali taky antibiotika, zabrala dobře. O víkendu je čeká kontrola, uděláme test na giardie, a pokud bude vše OK, snad budeme moci pro oba začít brzy hledat nové domovy.

2. 1. 2020
Hrášek hledá nový domov.

15. 1. 2021
Hrášek odjel do nového domova. Padl do oka mladé paní z obce nedaleko od Přelouče. Bude žít v rodinném domku se zahrádkou, kterou bude mít časem (po kastraci) k dispozici. Doma bydlí ještě tři pejskové (dvě čivavy a jedna berňačka), zvyklé na kočičku. A hlavně panička, která bude rozmazlovat, mazlit a mazlit:-) Za prima domov pro Hráška velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 9. 2021 jsme na Messengeru našli další pozdrav z nového domova.
Čiky je v pořádku, zdravý a hravý:-) Předevčírem si hrál s myší a přišla Berňačka a sebrala mu ji:-) Téměř každou noc spí se mnou, myslím, že si nemá na co stěžovat.

24. 3. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, Čiky zdraví. Už týden chodi ven, kde je tak hodinu, a pak se hlásí, že chce domů:-) Učí se lézt po stromech a už jsem ho musela nechat sundat hasičema, protože se zasekl v osmi metrech a bál se dolů. Od této zkušenosti leze jen do bezpečné výšky.

6. 3. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii a zprávu z nového domova:
Dobrý den, Čiky je od včera po kastraci. Pacient je naprosto v pořádku, už tu zase řádí jak černá ruka:-)

14. 2. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Takhle včera odpoledne Čiky odpočíval. Ale nejraději spí na mně nebo u mých nohou:-)

16. 1. 2021 jsme na Messengeru našli první fotografie z nového domova s tímto textem:
Hrášek se teď jmenuje Čiky a chová se, jako kdyby tu bydlel odjakživa…