Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalafuna (Ťapka)

KALAFUNA NAŠLA NOVÝ DOMOV 22. 1. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca čeven/červenec 2015
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, i do rodiny s dětmi
Charakteristika: Kalafuna pochází z areálu nemocnice Na Homolce. V tamním areálu žila s dalšími kočičkami ve volnosti. Kočičky byly krmeny hodnými pracovníky ostrahy, ale nebyly kastrované, a tak se úspěšně množily. To bohužel začalo vadit vedení nemocnice – to rozhodlo, že je nutné řešit situaci rychle a hned… Co přesně takové řešení mělo znamenat, to jsme raději nezjišťovali, a přestěhovali několik kočiček k nám. Kalafuna je jednou z nich. Když k nám dorazila, byla vyděšená, lekavá, bála se, schovávala se. Bylo jasné, že není zvyklá na lidi ani na dotek lidské ruky. To všechno už je ale za námi. Kalafuna se nechá hladit, mazlit, je velmi zvědavá, kontaktní a kamarádská. Zpočátku lekavá, ale jen k novým podnětům. Naprosto nedominantní, vhodná do kočičí společnosti. Je to zdravá, hravá kočička, která se hodí i do rodiny s dětmi – to jsme sice netestovali:-), ale vzhledem k tomu, že ani zpočátku, když se hodně bála, po nás nestartovala, nekousala, ani nedrápala, se domníváme, že si na děti snadno zvykne. Raději by do domku s bezpečným výběhem.
Kalafuna na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 10. 2015
Včera k nám dorazila dvě koťátka z Homolky – je to další várka z tamní nemocnice (první byla Mici Homolková). Situace se tam poněkud vyostřila, kočky, které dosud v areálu žily a byly krmeny hodnými vrátnými, musí pryč. Ano, dosavadní situace nebyla dlouhodobě únosná, kočky byly nekastrované a úspěšně se množily, ale jistě by se dalo najít etičtější řešení, než jaké podle zpráv chystá vedení nemocnice. Nabízeli jsme, že kočičky postupně odchytneme, pro ty socializované najdeme nové domovy, plaché necháme vykastrovat a vrátíme zpátky do areálu, kde je místa dost a nikomu zde nemohou vadit. Bohužel, vedení se rozhodlo, že chce situaci řešit rázně a hned, přičemž si netroufáme předvídat, o jaké řešení se jedná… Každopádně včera dorazili Kokos a Kalafuna – Kalafuna je kotě cca půl roku staré, zatím neznáme pohlaví, je vyděšené a plaché, takže teprve uvidíme…

26. 11. 2015
Kalafuna hledá nový domov. V karanténě si kvůli epidemii parvoviru pobyla déle, než je u nás zvykem, ale neonemocněla.

25. 12. 2015
Kalafuna děkuje za dárek, který získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

22. 1. 2015
Kalafuna (nyní Ťapka) našla nový domov spolu s Adámkem. Minulý týden přijeli k nám do azylu vybírat dvojici domácích kočiček mladí manželé z obce severozápadně od Prahy – Kalafuna byla horkým favoritem už podle fotek a popisu, kamaráda k ní plánovali vybrat až na místě. Kandidátů bylo více, nicméně oproti všem očekáváním nejvíc zabodoval jindy plachý Adámek – chvilku se bál, ale pak se přimotal k paničce a nechal se hladit, ducal hlavičkou a prostě se rozhodl, že už je čas, aby odešel do nového domova:-) Sympatie naštěstí byly vzájemné, a tak spolu s Kalafunou našel nový domov i Adámek. Stěhování připadlo na dnešek. Zatím se oba budou zdržovat jen doma, ale až se zabydlí, bude jim k dispozici i zahrádka. Za prima domov pro Adámka i Kalafunu děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

31. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova, oboje viz Adámkův profil

7. 11. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie jsou součásti Ťapčina fotoalba.

1. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Noví majitelé nám přispěli v rámci vánočního Kočičího přání.
Dobrý den, paní Cetlová, moc děkujeme za email a přání. Přejeme vše nejlepší do nového roku, hlavně zdravíčko a spokojenost! Je to drobný příspěvek za Adámka a Ťapinku, moc si ceníme Vaší práce. Je skvělé, že se podařilo umístit Bumbáce i Matěje, určitě budou dělat samou radost:-) Držíme palce všem svěřencům. V příloze posílám ilustrační foto, jak u nás probíhá zimní gaučink:-). Přeji hezké novoroční dny, E.

9. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, posíláme jarní pozdravy do Kocourkova! Adámek a Ťapinka na chvíli zapózovali, tak jsem je stihla vyblejsknout:-) Kočičáci si užívají jara, rádi se promenádují venku a pozorují, co se kde děje. Adámek tradičně chodí nejdřív do sklepa a pak až na zahradu. Ťapka je ukecaná a vše musí komentovat a pořád by vymýšlela lotroviny… po večeři vždycky začne mňoukat, protože je čas na hraní. S kočičáky je prostě pořád zábava:-) Mějte se hezky a ať se vše daří, E.

19. 12. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie jsou součásti Ťapčina fotoalba.

22. 5. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Adámek s Ťapinkou se mají dobře, běhají po zahradě a užívají hezkého počasí… Je s nimi veselo, ale Adámka musíme všichni poslouchat. V neděli po obědě máme s Adámkem rituál, kdy si spolu zdřímneme, hlavičku si opře o mou ruku a přikryju ho dečkou, no prostě kočičí ráj. Ťapka už je teď taky mazlivější, vždycky zamňoukne a už skáče na mazlení. Mějte se moc hezky a zdravíčko všem, E.

16. 4. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie jsou součásti Ťapčina fotoalba.

2. 1. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, děkujeme za přání:-). Také přejeme vše nejlepší do nového roku, ať se Vám a svěřencům daří a máte se skvěle:-). To jsem ráda, že peníze dorazily, je to drobné poděkování za Vaši úžasnou práci! Ťapinka a Adámek se mají moc dobře. Když je teď zima, tak se jim nechce ani moc ven, ale když už se náhodou ven uráčí, za chvilku je jim zima na tlapky a urputně mňoukají v chodbě za dveřmi, jako by jim někdo buhvíjak ubližoval, když hned v pozoru neotvíráme… Adámek má krásnou lesklou srst, je teď opravdu krasavec a je si toho náležitě vědom… Mazlivý je hodně, kdykoli si sednu na gauč, nebo k počítači, tak už je na mně nalepený a vrní, mazlí se a dostává pusinky na čelíčko. Ťapinka je občas trochu poděs, ale je moc chytrá a pořád něco vymýšlí, loví. Přes léto nám nosila domů úlovky, hlavně teda motýly, listí, provázky, no prostě co na zahradě našla… Je trochu jako ragdoll, když se chová, tak je jak hadrová panenka. No, je s chlupatci zábava:-), jsme moc rádi, že je máme. Mějte se moc hezky, E.

7. 9. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Hezký den paní Cetlová, Adámek a Ťapinka posílají pozdravy, léto si opravdu užili. Z procházek na kšírech přešli na samostatné procházky, kterých se nemůžou nabažit. Jak byl Adámek bytový kocour, tak teď by se nejradši zdržoval jenom na zahradě a všechno prozkoumával… Když náhodou nejsou plněna jejich přání, mňoukají jak sirény… opravdu si náležitě dokáží prosadit svou. Oba jsou hodně mazliví, a když mám zrovna home office/cat office, tak mi i dost pomáhají, leží před klávesnicí, a podobně. Posílám pár ilustračních fotek. Srdečné pozdravy Vám a všem svěřencům, E.

17. 6. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie jsou součásti Ťapčina fotoalba.

1. 4. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, omlouvám se za delší odmlku, čas hrozně letí… Adámek a Ťapinka (Kalafuna) posílají velké pozdravy. Daří se jim skvěle, už jsou zabydlení, hodně spolu divočí. Adámek je kápo a dělá Ťapce mluvčího, protože Ťapinka neumí moc mňoukat a spíš kníká jako koťátko, ale zato prozkoumá úplně všechno. Adámek se naučil otvírat zašupovačky na schodech, takže je už radši necháváme otevřené. Na fotkách mají kočičáci zrovna home office, to je velmi oblíbené, nejdřív mi rozhrabou všechny papíry v pracovně a pak spokojeně leží a odpočívají po dobře vykonané práci… Držím palce, ať se vše daří. Hezký víkend, E.

15. 2. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, dneska ráno si Adámek hrál dokonce i sám (většinou spíš prohání Ťapku), ale dneska se do toho hraní pustil s velkou vervou a samostatně. Byl na něj moc srandovní pohled, jak byl sám ze sebe u vytržení, že se tak odvázal:-). Jsme za kočičáky moc rádi, s Ťapkou jsou sehraná dvojka. S venkovními vycházkami počkáme tak do května, jsou přeci jenom místy poděsové, ale nejradši by pořád všechno prozkoumávali… mějte se hezky, E.

12. 2. 2016 jsme dostali e-mail a fotogafii z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie je součástí Ťapčina (Kalafunina) fotoalba.

1. 2. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, to jsem ráda, že peníze dorazily a pomohou vašim svěřencům. Je to malé poděkování za vaši velkou a záslužnou práci:-). Adámek začíná být pěkně zvědavý, pořád by chodil do kuchyně, Ťapka ho následuje. Pomalu prozkoumávají i další místnosti a jsou zvědaví jak opice. Adámek se mnou začal mluvit po kočičím, když přijdu, tak mňoukne, když chce do kuchyně, tak si to také umí říct a přes zavřené dveře je pěkně slyšet, začíná být velký frajer. Kočičáci taky moc pozdravují. Přeji hezký večer, E.

28. 1. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie je součástí Ťapčina (Kalafunina) fotoalba.

28. 1. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie je součástí Ťapčina (Kalafunina) fotoalba.

28. 1. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám dnešní fotky kočiček, obě se mají moc dobře, Ťapka (Kalafuna) si hraje jak divoká, no prostě odrostlé koťátko… Adámek se mazlí a rád se ducá hlavičkou. Přeji hezký večer, E.

24. 1. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Adámkově profilu, fotografie je součástí Ťapčina (Kalafunina) fotoalba.

22. 1. 2016, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, moc Vám děkuji za dnešní přesun a skvělé svěřence:-) Posílám foto z dnešního odpoledne. Kalafuna (Ťapka) se přemístila k Adámkovi a společně leží na předposledním schodu. Kdykoli Adámka pohladím, tak hned vrní a Ťapku to moc uklidňuje, hned mu za odměnu umyla hlavu a uši a vypadá, že by nejradši spala. Zážitků dneska měla až dost… Dolů do pokoje zatím ani jeden z nich nesestoupil, drží se pořád na schodech, tak snad se brzy osmělí. Jinak Adámek už si dal trochu kuřecího masíčka a pak pořádně vrněl. Když jsem mu donesla granule, tak je nechtěl, maso je holt lepší. Ťapka zatím nic nechtěla. Ozvu se v neděli, jak to vypadá. Ještě jednou moc děkuji, máte můj velký obdiv. Přeji hezký víkend, E.