Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kožíšek

KOŽÍŠEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 23. 8. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca únor 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: jako jedináček i do kočičí společnosti, k hodnému pejskovi, do rodiny s dětmi, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Kocourek Kožíšek (jméno dostal od dcery nálezkyně) se někdy začátkem dubna objevil v obci nedaleko od Tábora a žebral o jídlo. Mladá paní z Úval, která tam jezdívá na víkendy, ho nedokázala vyhnat, tak jako to udělali všichni ostatní ve vsi. Naopak, dala mu najíst a kocourek už pochopitelně zůstal. Nálezkyně si ho ale vzít nemohla, doma už má koček, vesměs nalezenců, víc než dost. Sháněla proto, kam ho umístit, ale v obci nebyl nikdo ochotný ho ani občas přikrmit a bezpečné to tam taky moc není. Tak Kožíšek skončil u nás. Moc práce nám nedal, trápily ho jen blešky a nějaký ten vnitřní parazit. Teď už je úplně v pořádku. Naprostý „slaďoch“. Je hodný, čistotný, velmi přátelský a kontaktní. Rád chodí vítat, rád se mazlí. Je jemný a něžný. Nikdy nevystrčí drápek, určitě může i k malým dětem. Jen do městského bytu ho doporučit ale nemůžeme. Je vidět, že už si venku zvykl. U nás hodně sedává na okně a toužebně zírá do zahrady. V domku s možností výběhu ven bude šťastný. Může být bez problémů i v kočičí partě, určitě zvládne i pejsky.
Kožíšek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 5. 2018
Kocourek Kožíšek (jméno dostal od dcery nálezkyně) se někdy začátkem dubna objevil v obci nedaleko od Tábora a žebral o jídlo. Mladá paní z Úval, která tam jezdívá na víkendy, ho nedokázala vyhnat, tak jako to udělali všichni ostatní ve vsi. Naopak, dala mu najíst a kocourek už pochopitelně zůstal. Nálezkyně si ho ale vzít nemohla, doma už má koček, vesměs nalezenců, víc než dost. Sháněla proto, kam ho umístit, ale v obci nebyl nikdo ochotný ho ani občas přikrmit a bezpečné to tam taky moc není. Tak Kožíšek skončil u nás. Je velmi kontaktní – až se trochu uklidní, bude z něj obrovský a upovídaný mazel. Vypadá zdravě, jen v kožíšku má mraky blech a klíšťat, takže musí do karantény. A pak se uvidí.

13. 6. 2018
Kožíšek hledá nový domov.

9. 8. 2018
Kožíška musíme přeřadit z nabídky k adopci zpět do léčení. Vypadá dobře, je aktivní, krásný sametový, kondice velmi dobrá. Je hravý, mazlivý, žravý:-) Jenže po vakcinaci se mu bohužel rozjel průjem, který se do dneška nepodařilo vyřešit. A tak musíme s odjezdem do nového domova počkat, až bude Kožíšek zase v pořádku. Zatím to vypadá, že průjem souvisí spíše s předchozím odčervením než s vakcinací. Po odčervení došlo zřejmě ke změně rovnováhy ve střevní mikroflóře. Všechny krevní testy dopadly dobře, Kožíšek je FeLV i FIV negativní a i ostatní parametry jsou v pořádku. Aktuálně má za sebou další kúru odčervení Panacurem, následovat budou opět probiotika a uvidíme, snad už se stolice srovná. Bohužel se to nedá moc uspěchat. Jen se u nás bohužel Kožíšek hodně nudí, je vidět, že by chtěl ven. Bude muset počkat.

23. 8. 2018
Kožíšek našel nový domov. Průjem sice ustoupil, ale po opětovné vakcinaci se znovu bohužel objevil. Je to u něj nějaké začarované, ale nová paní majitelka už nechtěla čekat – doma si stravu i probiotickou kúru lépe pohlídá. Před cestou jsme nechali poslat do LaboKlinu vzorky na testy – parazitologicky i bakteriálně vše v pořádku. Takže jsme Kožíška vypravili do nového domova a jeho nové paničce za její vstřícnost děkujeme. Máme už i první zprávy, Kožíšek se zabydluje, běhá po domě, baští, mazlí se – prostě přesně jak to má být:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

19. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie a tento pozdrav:
Dobry den, pani Cetlova, muj kluk Kozisek je v poradku a nic mu neschazi. Srdecne Vas zdravim. PS foto na zahrade, v domecku - co jsem videla u Vas, vecer u Tv a relax na gauci.

18. 1. 2019 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobry den, pani Cetlova, muj kluk Kozisek se ma, myslim, bajecné, kdyz prijdu z práce, jde se vyvetrat ven, ciha na ptacky a smejdi venku, je to pekna kulicka. Vecer na me lezi a spi, a tak spolu koukame na TV. Jsem moc rada, ze ho mam. Srdecne Vas zdravim i maminku, EB