Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Laura

LAURA OPUSTILA TENTO SVĚT NA JAŘE 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 17 let
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?:
Podmínky: 
Laura na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

9. 2. 2015
Laura (v původním domově Lauryna), Izák (v původním domově Lizák), Micina a Pepina (v původním domově Pipina) jsou kočičky, které jsme dnes přijali od jejich majitelky – ta se o ně už nadále nemůže starat. Převzít kočičky do péče nemůže ani rodina majitelky, a tak jsou kočičky u nás. Dosud žily všechny jen v bytě, o ten teď ale majitelka přijde. Kočičky nejsou zrovna v dobrém stavu, majitelka péči už evidentně nezvládala. Všechny mají uši plné letitého svrabu, nekvalitní srst a nedobrý výživový stav způsobený nekvalitní stravou. Všechny jsou také ve stresu. Kočky – kromě kocoura Izáka – nejsou kastrované. Laura je potomkem Miciny a Izáka. Uvidíme, co přinesou další dny.

18. 2. 2015
Laura má zatím za sebou krevní testy – hodnoty vyšly zcela přiměřené věku, žádné komplikace. Ouška od svrabu taky postupně čistíme. Antibiotika užívá, žádné příznaky chlamydiózy na ní už patrné nejsou, ale antibiotika musí pochopitelně dobrat. Poté ji čeká kastrace a ošetření zubů. Psychicky na tom ale zatím stále není dobre – je milá, mazlivá, má snahu spolupracovat… ale občas ji přepadají „noční můry“, najednou se bojí všeho a všech. Potřebuje čas a klid, ztráta domova ji hodně vystresovala.

4. 3. 2015
Laura včera podstoupila kastraci. Na děloze měla veliký nádor, zbytek dělohy v dezolátním stavu. Naštěstí vše uzavřené, zatím bez přesahu do dutiny břišní, bez metastáz, takže prognóza snad dobrá. Při jedné narkóze ošetřeny zuby, dočištěny uši. Teď se zotavuje ze zákroku, jakmile bude fit, pořídíme nové fotky a Laura se bude ucházet o nový domov.

21. 3. 2015
Laura našla nový domov. Ani jsme ji nestačili přeřadit do „oficiální“ nabídky k adopci a už se ozvali zájemkyně – ta si ji vyhlédla jako společnici pro svého tatínka, který o svou kočičku nedávno přišel. S Laurou jsme jeli docela daleko, až k Turnovu, ale stálo to za to. Laura bude vládkyní vesnické usedlosti, kočičí jedináček, zatím jen doma, bude-li chtít časem ven, bude mít kam – okolí je zcela bezpečné. Za její adopci moc děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 4. 2018 jsme e-mailem dostali fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

11. 3. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Lauře se daří skvěle, celý den lítá po venku, chytá myši a na noc chodí domů spát k tátovi do postele:-) Začala být velice mazlivá, když tam přijedeme na víkend, tak nás hned běží přivítat a ráda se nechá nosit od té nejmladší:-) A co dělá ráda s oblibou, že nám nosí úlovky až na práh domu. Mrknu, jestli nemám nějakou fotku. Jedeme na velikonoce k tátovi, tak ji kdyžtak vyfotím. Mějte se krásně M. P.

24. 1. 2016 jsme dostali dvě mms z nového domova (viz fotoalbum).

9. 4. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme pár foteček spokojené kočičky. Laura se má moc dobře, už se přivítala i s dětmi a naší malou čivavou a vše proběhlo v pohodě. Už byla i párkrát na zahradě, ale jinak tráví s tátou v obýváku. Krásně baští a vypadá štastně. Děkujeme za pěknou kočičku. Děda z ní má opravdu radost, neustále mi telefonuje a sděluje co dělá Laura. Mějte se krásně a přejeme další spokojené kočičky, které najdou domov. M. P.