Jdi na obsah Jdi na menu
 


Micinka (Drátěnka)

MICINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 4. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca květen 2017
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: jako kočičí jedináček, k dětem, hodnému pejskovi, do bytu nebo domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Micinka byla nalezena v červenci 2017 na lesní cestě u Jindřichova Hradce. Choulila se tam slabá, ztracená, nemocná, hladová a zraněná. Odevzdaná svému osudu. Nálezci jí poskytli veterinární péči a dočasný azyl, ale protože si ji bohužel nemohou nechat, předali nám ji do péče. Micinka si u nás v karanténě pobyla dlouho, důvodem byl zejména rezistentní ušní svrab. Ten už je ale pryč a Micinka může odejít do nového domova. Micinka je velmi zvláštní kočička – má malou hlavičku a velké tlapky, kožíšek připomíná srst hrubosrstého jezevčíka:-) Netušíme, zda je to způsobeno nějakým exotickým genem nebo je to jen důsledek podvýživy v útlém věku, každopádně je to hodně neobvyklé, nicméně Micinka prošla všemi možnými vyšetřeními, z nichž vyšla jako naprosto zdravá:-) Křehká a útlá Micinka je navíc pěkné kvítko – je nesmírně akční, urputná a usilovná, pohybuje se zásadně tryskem, všechno ji zajímá. Nejvíc lidi. Bohužel kočky moc nemusí – u nás si zvykla, ale v novém domově bude nejraději jako kočičí jedináček, kterému bude věnována veškerá pozornost. Nebudou jí ale vadit děti, ani hodný pejsek. Může žít v bytě nebo v domku s bezpečným výběhem, uvítá akční rodinu.
Micinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

6. 8. 2017 
Micinka byla nalezena 11. 7. 2017 na lesní cestě u Jindřichova Hradce. Choulila se tam slabá, ztracená, nemocná, hladová a zraněná. Odevzdaná svému osudu. Nálezci jí poskytli veterinární péči a dočasný azyl, ale protože si ji bohužel nemohou nechat, dnes nám ji předali do péče. Micinka je zatím v přijímací karanténě a věříme, že ji bude brzy moci opustit – přece jen už u nálezců nějakou dobu pobyla… Uvidíme, jak se bude její zdravotní stav vyvíjet.

13. 8. 2017
Tak Micinka je další koťátko, které nám dalo pořádně zabrat. Přestože u nálezců již odčervení a základní léčbu podstoupila, nevypadala po příjezdu k nám zrovna úplně zdravě – hodně hubená, prořídlá a špinavá srst, ušní svrab… Ale nepřikládali jsme tomu velký význam, přece jen nevíme, co všechno už zažila, takže jistě bude nějakou dobu trvat, než se vykrmí a organismus se dá do pořádku. Micinka se zpočátku docela držela, baštila, mazlila se, ale ve čtvrtek 10. 8. přestala jíst, zvracela, byla apatická… V jejím případě závažný stav, takže jsme ujížděli na veterinu, kde si ji rovnou nechali… Znovu jsme se obávali nejhoršího. Nakonec se prokázal kalicivirus, který se aktivoval přezubováním (Micinka je ve skutečnosti tedy starší, než uvedli nálezci – ti se domnívali, že Micinka je cca dvouměsíční kotě, a podle velikosti to tak skutečně bylo možno usuzovat – výměna zubů ale ukázala, že jsou jí již cca 4 měsíce) + gastrointestinální infekce. Micinka dva dny bojovala na hospitu, naštěstí léčba zabrala. Během pobytu v nemocnici jsme ji nechali komplet otestovat – Micinka je FeLV/FIV, taktéž parvovirus/giardie/koronavirus jsou negativní. Ještě se kultivují testy na plíseň – kožíšek je skutečně ve špatném stavu. Včera večer jsme Micinku přivezli z veteriny zpět k nám, bude ještě nějakou dobu brát antibiotika a budeme muset dojíždět na veterinu pro injekce, ale naštěstí už baští sama a taky si začala opět hrát:-) Stále není úplně v pořádku, její tělesná konstituce naprosto neodpovídá věku – předtím, než ji skolil kalicivirus, vážila 1,1 kg. Teď, po třech dnech nemoci, jsme rádi, že váha dále neklesá… Snad je ale její neuspokojivý zdravotní stav dán opravdu jen extrémní podvýživou a všechno špatné už má Micinka za sebou…

10. 9. 2017
Micinka, Sasanka a Pantoflíček jsou trochu smolaři… Micinku se nám úspěšně podařilo začlenit k Sasance a Pantoflíčkovi, ovšem nebylo to jednoduché, Micinka asi byla zvyklá rvát se o svůj život sama, a tak zpočátku se Sasankou a Pantoflíčkem spíše zápaila o jídlo (ačkoliv je ho samozřejmě dost pro všechny:-)… Nakonec jen nekonečně klidná a trpělivá Sasanka tento přístup zlomila – a Micinka se začlenila. Ovšem zdravotně jsou na tom všichni spíše bídně – jednak musíme přeléčit giardie, to je zřejmé. Ovšem začátkem září se do této skupinky dostala viróza, kterou si prošli všichni v této skupině. U Micinky byl průběh dost divoký, byli jsme za posledních 10 dnů 3 x na veterině, Micinka měla horečky přes 40 stupňů C, zalité oči, bubliny u nosu… Ale po léčbě atb je to už lepší. Doufejme, že do dvou týdnů dokončíme kúru Panacurem a snad už budou moci všichni opustit karanténu.

4. 11. 2017
Micinka konečně může hledat nový domov. Karanténa se jí protáhla kvůli ouškům. Nánosy svrabu, se kterými přijela, se nedařilo dočistit. Svrab byl rezistentní, zabral na ně až Otimectin. Micinka u nás hodně vyrostla a krásně nasvalila, ale je pravda, že tak trochu nerovnoměrně:-) Hlava je pořád nejmenší a tlapky největší:-), takže Micinka rozhodně působí trochu excentricky. Srst, která byla při příjezdu v naprosto hrozném stavu, maličko dorostla, ale pořád je to s tím kožíškem bída. Často přemýšlíme, zda v sobě Micinka nenese nějaké exotické geny… Spíš je ale její neobvyklý zjev způsoben podvýživou, kterou trpěla od narození, takže tělíčko čerpá zatím veškerou energii do kostí a celkového růstu, srst zatím musí počkat… Uvidíme na jaře:-) Nic z toho ale Micinka neřeší. Těžké časy, kdy jako malé kotě živořila o hladu a musela se prát na vlastní pěst, už pustila za hlavu. Urputnost a usilovnost jí ale zůstaly. Je velmi samostatná. Chytrá, šikovná, přizpůsobivá. Ale taky zvědavá, občas trochu žárlivá, velmi soutěživá a dopředná. Vítat běhá tryskem, zatáčky bere smykem. Mazlí se jak o život. A baští taky za tři:-) Micinka, i když pořád působí tak křehce a zranitelně, je nesmírně vitální stvoření, které sice už naštěstí neřeší boj o holý život, ale i tak do všeho, co zrovna dělá, dává veškerou energii. Jen tak se někde povalovat jsme ji ještě neviděli… Micinka měla zpočátku trochu problém integrovat se do kočičí party, ale díky nekonečné trpělivosti Sasanky a Pantoflíčka si zvykla. Teď už jsou všichni společně s ostatními. Micinka to zvládá, ale v novém domově by určitě byla nejraději jako jedináček. Má ráda hodně pozornosti pro sebe.

30. 12. 2017
Micinka děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

17. 2. 2018
Po delší době se dostáváme k aktualizaci Micinčina profilu a zároveň ji musíme zařadit opět mezi marody:-( Micinka do konce roku 2017 vcelku prosperovala, tedy bereme-li v úvahu zvláštní „drátovitou“ srst a malý vzrůst. Na přelomu roku ale bylo vidět, že Micinka ztrácí na váze a z kožíšku zbývá už jen chmýří. Pravda, na jejím temperamentu se to neprojevilo, ale bylo zřejmé, že něco není v pořádku. Nejdříve jsme to příčítali bouřlivé říji, takže v nejbližším možném termínu (koncem ledna) absolvovala Micinka kastraci. Bohužel, kastrace nepomohla. Při kastraci jsme však (ještě v narkóze) nechali odebrat i vzorky kůže, které putovaly na histologii do LaboKlinu. Výsledkem je chronická atrofická dermatitida, která by měla být způsobena endokrinopatií (ať už se za tím skrývá cokoliv, dobré to není…). Je jasné, že nás čekají další vyšetření – pro začátek jedeme na specializované USG vyšetření nadledvinek a jater do AA Vet. Pak se uvidí, kudy a jak dál. Micinka naštěstí nic z toho neřeší a je stále stejná – jí za tři, je zvědavá, akční, u všeho musí být. Na kočky kolem sebe si zvykla, občas na ně zavrčí, ale aspoň že tak. Zatím držte prosím Micince palce.

23. 2. 2018
Micinka se vrací zpátky do nabídky k adopci. Během minulého měsíce jsme absolvovali všechna možná vyšetření (rozbory krve a moči, sono, přičemž veterináři došli k závěru, že je Micinka zdravá a její zvláštní stavba těla i srst jsou prostě způsobeny genetickou mutací a nelze s tím pochopitelně nic dělat. Důležité je, že Micinka se svým vzhledem rozhodně netrápí:-), teď jde jen o to, aby se našel někdo, komu nebude její nestandardní vzhled vadit.

17. 4. 2018
Micinku si na jednom z inzertních serverů vyhlédla mladá paní z obce na Berounsku. A přijela i s dcerami Micinku navštívit. „Námluvy“ proběhly k naprosté spokojenosti všech stran, a tak Micinka odjela do nového domova, včetně všech potřebných instrukcí. Podle nejnovějších zpráv už se doma úspěšně zabydluje. Za její adopci velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 1. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý večer, akorát jsem přemýšlela, že jsme letos nestihly Vánoce, tak bychom s Dráťenkou (její nápad to je:-) přispěly na účet. Půjde to? Drátěnka je stále šéfem domu a musí mít různě postavené krabice a tašky, protože miluje lézt do věcí.

24. 12. 2019 jsme na Messengeru našli další fotografii s krátkým komentářem.
Vánoční pozdrav od Drátěnky… nechtěla vůbec pózovat.

31. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

18. 11. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

16. 11. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie a vzkaz z nového domova.
Dobrý den, Dráťák si nás ochočila, takže jakmile má příležitost, ubytuje se na klíně a vyžaduje důkladné drbání a hlazení. Dokonce máme pocit, že trochu víc zarostla:))

14. 8. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, Drátěnka je prostě super:) Jak jsou ta vedra, tak ji držím doma, ale na noc chodí ven a je nadšená:) Takže vše je naprosto v pohodě. Doufám, že i u vás je vše dobré. Přeji hezký večer M.

16. 6. 2018 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Hezký den, Drátěnka už chodí ven. Drží se na zahradě a celkem na zavolání chodí domů. Ale když jsme pryč, tak je doma. Jen vylezla na strom a neuměla dolu, tak jsem ji musela sundat. Je to miláček a je hrozně ukecaná. Dělá nám super společnost. Fotku jsem dala, abyste viděla, že umí i spát:)…

30. 4. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

19. 4. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, děkuji za poslání vet. informací. Vše jsem vytiskla a přiložím k průkazu pro veterinářku. Nicméně, zatím se číča netváří, že by nějakou doktorku potřebovala:) Včera se už rozpohybovala po baráku a je hrozně vtipná a milá. Nechá se i pochovat, tedy né moc dlouho, ono by jí něco totiž uteklo. Přijde mi klidnější, než byla v tom množství kočiček, asi poznala, že tady má dost prostoru sama pro sebe. Na noc má zatím jeden velký pokoj a je úplně v pohodě, vůbec se v noci nedožaduje pozornosti. A další kytka ani nic jiného to zatím neodneslo:)))) Přikládám foto ze seznamování se. Mějte hezký den, M.