Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šibal

ŠIBAL NAŠEL NOVÝ DOMOV 9. 11. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca duben 2016
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně do kočičí party, ne k pejskům, ne malým dětem
​Charakteristika: ​Šibal je potomkem plaché kočičky, která žije v lokalitě na Praze 6. Na maminku Čiperku máme políčeno už dlouho, ale stále se ji nedaří chytit. V dubnu letošního roku porodila další koťátka, mimo jiné Šibala a Šikulku (ta už našla nový domov). Šibal byl odchycena později než jeho sestra Šikulka, což bylo na jeho vztahu k lidem znát – maminka Čiperka ho už stihla naučit, že od lidí raději nemá čekat nic dobrého… Pobyt v karanténě jsme všichni protrpěli, ale jakmile byl Šibal uznán zdravým a mohl být zařazen mezi ostatní kočky, jeho vztah k lidem doznal pokroku – energii prostě „upouští“ v dovádění s ostatními kočkami, nikoliv bojem s lidmi:-) Mezi kočkami se cítí velmi dobře, zařadil se bez problémů. A protože je na pokoji s velkými mazlivci, odkoukal od nich i to, jak se má chovat k lidem. I když klasický mazel z něj asi nikdy nebude, přece jen soužití s lidmi nebude problém – je hodně mlsný, tudíž úplatný:-) Šibal je velmi temperamentní, hodí se všude tam, kde není nuda:-) Už jednou šanci na nový domov dostal, ale ukázalo se, že nesnese psy – takže tentokrát ho nabízíme jen do domácnosti bez psů. Vzhledem k temperamentu se nehodí ani k malým dětem. Bude velmi vděčný za domov s bezpečným výběhem, je to dobrý lovec:-)
Šibal na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 6. 2016
Šibalku jsme přijali o půlnoci z 24. na 25. 6. 2016. Je to dcera kočičky Čiperky z Prahy 6. Na Čiperku, mimo jiné maminku naší Kšandy a Šikulky, máme políčeno již několik měsíců, ale stále se ji nedaří odchytit. V dubnu porodila další várku koťátek, která ukrývala ve starém potrubí, kam se jen tak někdo nedostane. Šikulka potrubí nějakým způsobem opustila a byla nalezena pod autem nedaleko úkrytu. Takže Šikulku se podařilo odchytit, je u nás od 4. 6. 2016 a dělá čest svému jménu:-) S její sestřičkou Šibalkou to bylo horší, ale konečně se odchyt povedl. Byl nejvyšší čas – Šibalka začala vylézat z úkrytu, motat se mezi auty, lézt do kapot… To by nedopadlo dobře. Odchyt nám dal zabrat, podílelo se na něm několik lidí a probíhal několik dní:-) Maminka Čiperka už stačila Šibalku naučit, že lidé jsou zlí a že je lepší se jim vyhnout. To se projevilo i u nás – co se vztahu k lidem týče, je rozdíl mezi Šikulkou a Šibalkou obrovský, ale pevně věříme, že se Šibalku ještě podaří „převychovat“. Zatím je v karanténě, dorazila v lepším stavu než její sestřička Šikulka, snad se tedy žádná nemoc neprojeví. Šibalka se ale aspoň uklidní – zatím nám dává najevo, že za azyl rozhodně vděčná není – prská, syčí, šermuje packami… ale sní všechno, co jí dáme, a také kočičí toaletu používá bez problémů. Takže věříme, že vše dobře dopadne:-)

14. 7. 2016
Šibalka hledá nový domov. Karanténu jsme doslova protrpěli – Šibalka tam byla nešťastná a dávala to najevo. Ať jsme místnost uklidili, jak jsme chtěli, Šibalka si to stejně vždycky zařídila po svém – stelivo vytahala ze záchodku, granule z misek, mezi tuto směs nahrnula pelíšky… a pak se schoulila někde v rohu a nevraživě nás pozorovala. Když ale mohla karanténu opustit a zařadit se mezi ostatní, nastala změna – energii upouští dováděním s jinými kočkami a už nemá snahu cokoliv ničit. Také její vztah k lidem doznal změn – dobrovolně sice ještě nepřijde, ale když ji chytíme, je vidět, že mazlení přichází na chuť. Vymazlit se ale může i v novém domově:-)

29. 7. 2016
Šibalka našla nový domov spolu s Krasavou a Lucinkou. Před pár dny přijela k nám do azylu rodina z obce nedaleko od nás vybrat si kočičku či dvě do rodinného domku, kam se nedávno přistěhovali. Takže jsme provedli kompletní přehlídku našeho družstva – a z konkurzu vyšla jako první vítězně Lucinka. Ti, kteří ji u nás viděli, jistě chápou – Lucinka jako první vítá návštěvy, mazlení nemá nikdy dost a je vděčná za každý pár rukou navíc… Zájemce neodradil ani vyšší věk, ani pár zdravotních handicapů – se staršími kočičkami mají zkušenosti. Konkurz ale pokračoval dál – mladý pán si už dlouho přál černou kočičku, kterou kdysi míval… A mamince se zase líbí mourečky… takže nakonec jsme měli vítězné kandidátky tři – kromě Lucinky zabojovaly ještě Krasava a Šibalka. Pár dní pak trvalo, než se v novém domově vše přichystalo, ale dnes nastal čas převozu. První zprávy jsou dobré, trochu stresu se samozřejmě očekávalo, ale kočičky se pomalu aklimatizují. Budou se muset „poprat“ s rozlehlým stavením a dvěma fenkami, ale to zvládnou. Za odměnu pak budou časem moci i na velkou zahradu. Za skvělý domov pro Krasavu, Lucinku a Šibalku velmi děkujeme!

1. 8. 2016
Šibalka se spolu s Krasavou z nového domova bohužel vrátila. Zatímco Lucinka si v novém domově velmi rychle zvykla a rodinu vzala za svou, se Šibalkou a Krasavou to nevypadalo dobře. Šibalka měla problém se dvěma domácími fenkami, napadla je. Když se je rodina pokusila oddělit, Šibalka pokousala i část rodiny…Takhle to vypadalo, když Šibalka dorazila k nám do depozita, ale u nás už se uklidnila. No, bohužel v novém domově zpanikařila. A Krasava reagovala na změnu totální apatii… ležela jako kus hadru, nejedla… Takže jsme se s novými majiteli dohodli, že se Krasava a Šibalka vrátí k nám a v novém domově zůstane jen Lucinka. I za ni jsme ale pochopitelně rádi.

9. 8. 2016
Při jedné z povinných mazlicích seancí se ukázalo, že Šibalka je vlastně Šibal:-) U koťátek je to někdy obtížně rozlišitelné:-) Každopádně Šibal se teď ocitl na pokoji se Šesťákem a stali se z nich velcí kamarádi, Šesťák je prostě něco jako jeho táta:-) V nejbližší době je přestěhujeme k ostatním, takže uvidíme, jak se bude formovat vztah k dalším kočičkám.

9. 11. 2016
Šibal našel nový domov. Zalíbil se mladým manželům žijícím v rodinném domku v obci kousek od nás… a dnes proběhla seznamovací návštěva. Šibal se předvedl v plné parádě, zejména při pokusu o odchyt do přepravky na cestu:). Ale zájemci se nenechali odradit, a tak touto dobou už se Šibal začíná zabydlovat v novém domově. Snad to tedy teď napodruhé už vyjde:). Za prima domov pro Šibala velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

3. 7. 2017 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Šibala, u žrádla se nechá pohladit… jinak má svobodu. C.

15. 1. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, včera byl Šibal na kastraci – více krve než on jsem procedil já – prokousl mi rukavici… Ale už je OK, tak pár dní počkáme, než se „srovná“ a hurá na půdu… (s možností odchodu ven). Hezký den, C.

10. 1. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, jasné, tak jak jsem psal, tak budeme postupovat. On tu spolek už má (2 koťata cca měsíc – nyní je jim cca 4 měsíce – s těmi je to OK, se starým kocourem, jak kdy…). No myslím, že nic lepšího nevymyslíme, kastrace, rekonvalescence, svoboda (kde se schovat má, voda, jídlo také – stejně to řešíme pro starého kocoura). Hezký den, C.

9. 1. 2017 jsme dostali další e-mail z nového domova. Šibalova „domestikace“ je bohužel komplikovaná a po konzultacích je zřejmé, že mazlík z něho nikdy nebude. I tak ale děkujeme novým majitelům, že Šibalovi poskytli nový domov.
Dobrý den, přeji Vám hodně úspěchů v roce 2017… A teď ke kočičkám. Šibal dělá mírné pokroky – po měsíci, který proležel ve velkém květináči u palmy, nyní už přijde za jídlem do kuchyně, můžeme kolem něj chodit, nemá problém se psy… no, tím to asi končí – opravdu nechce pohladit, natož chytit. Nicméně jsme pochopili, že jde o divoké zvíře, které asi nikdy nepůjde ochočit – nebo jen dočasně. Na Silvestra jsme tu měli návštěvy, a tak jsme Šibala pro jistotu „ƒuklidili“ na půdu. Během tří dnů zdivočel natolik, že jej prakticky nebylo možné ani zahlídnout, odmítal dojít k jídlu, i když jsme byli od žrádla tři metry (jen vykoukl, a když mne uviděl, tak zmizel), a to se mnou nemá žádné negativní zkušenosti… Pomocí „schovky“ a šňůry se za ním podařilo zavřít dveře na půdu, pak byl chvíli naprosto „mešuge“ a za půl dne se vrátil do původních kolejí. Dáme jej vykastrovat (doufám, že z „procedury“ nebude mít moc velké trauma on ani já, aní veterinář) a po rekonvalescenci jej čeká sladká svoboda – ale tak nějak očekávám, že to bude naposledy, co jej uvidíme… Obávám se, že jeho „příbuzenstvo“ na tom bude asi podobně – ideálně skupinově vypustit v místě odchytu, nebo jim umožnit „vycházky“ z Vaší ubikace, s tím, že se možná občas vrátí na žrádlo… Hezký den, C.

10. 11. 2016 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Šibal spal na chodbě s pelíškem a záchůdkem – aby neměl moc kam zalézt… Jedl granule a i použil způsobně toaletu. Dnes se nám ho podařilo odchytit a chvilku pomazlit – no, znáte ho, moc nadšený z toho nebyl, ale hodláme vytrvat:) Hezký den, E. C.