Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špenát (Oliver)

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 10. 4. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako jedináček i do kočkopsí party, do rodiny s dětmi i ke starším lidem
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Špenát je nalezenec z obce nedaleko Kolína. Nálezkyně si ho všimla, jak se potuluje po okolí. Evidentně bezdomovec, který se nepokoušel o kontakt, spíš naopak, raději se schovával. Ale po pár dnech se osmělil a rozhodl se, že si našel nový domov:-) Začal se vnucovat do domu, kde snědl všechno, co našel a co mu přišlo vhod… a nechtěl se hnout. Nálezkyně ale už několik koček má, a ve stavu, v jakém se Špenát nacházel (blechy, klíšťata, vnitřní paraziti…), se ho bála mezi ně pustit, a tak nám ho dovezla. Původní plán byl takový, že nálezkyně se Špenáta ujme, když ho dáme trochu do kupy, ale situace u nálezkyně není úplně ideální, a tak jsme se dohodli, že pro Špenáta budeme hledat nový domov. Špenát je úžasné stvoření – vděčný, čistotný, vítací, mazlivý, navíc žádný sportovec – je univerzální, hodí se jak do rodiny s dětmi, tak ke starším lidem. Může být jedináčkem, ale snese se bez problémů s dalšími kočkami i hodným pejskem/pejsky. Jediné minus je jeho touha po přírodě – je zřejmé, že nikdy nebyl zavřený mezi čtyřmi stěnami, zpočátku byl z toho hodně nesvůj. Ale zvykl si, dnes už to není problém, nicméně toužebně vyhlíží z okna a sleduje, co se děje venku…Domov v domku s bezpečným výběhem je bohužel nutností.
Špenát na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

11. 4. 2021
Špenát je nalezenec z obce nedaleko Kolína. Nálezkyně si ho všimla, jak se potuluje po okolí. Evidentně bezdomovec, který se nepokoušel o kontakt, spíš naopak, raději se schovával. Ale po pár dnech se osmělil a rozhodl se, že si našel nový domov:-) Začal se vnucovat do domu, kde snědl všechno, co našel a co mu přišlo vhod… a nechtěl se hnout. Nálezkyně ale už několik koček má, a ve stavu, v jakém se Špenát nacházel, se ho bála mezi ně pustit, a tak nám ho 8. 4. 2021 dovezla. Špenát je plný blech, klíšťat i vnitřních parazitů. Není divu, protloukal se sám na vlastní pěst. Je umouněný a jakoby umaštěný, což si vykládáme tak, že během zimních měsíců trávil hodně času u teplých motorů aut. Je to moula vděčný za všechno, teplo, pravidelnou stravu… U nás ho dáme do kupy, odčervíme, odblešíme, necháme vykastrovat, a pokud se ukáže, že nebude mít problém s dalšími kočkami a psy, může odjet do nového domova k nálezkyni. Pokud by se ukázalo, že soužití s dalšími zvířaty problémem je, budeme pro něj hledat nový domov…

25. 4. 2021
Špenát hledá nový domov.

4. 5. 2021
Špenát den před zahájením májového Kočičího přání našel nový domov. Po kočičím společníkovi se poohlížela rodina z obce nedaleko od Litoměřic. Špenát „vedl“ už na základě fotek a při osobní návštěvě zabodoval, a tak odjel bydlet. Bude teď žít s prima rodinou v rodinném domku se zahradou jako kočičí jedináček. Doma už bydlí čtyři hodní pejsci, tak doufáme, že to Špenát zvládne v pohodě. Za nový domov pro Špenáta velmi děkujeme.

 
Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

30. 1. 2022 jsme na Messengeru našli další zprávu a foto z nového domova.
Dobrý den, máme se s Oliverem skvěle. Trochu nám ztloustnul:-) Před týdnem jsme mu přivezli kamarádku z Útulku Felix. Tři dny jim trvalo, než se skamarádili. Oliver je rád venku, někdy chce být venku i přes noc, tak mu manžel vyrobil boudičku. Posílám foto a přeju klidné dny.

17. 8. 2021 jsme na Messengeru našli další zprávu a foto z nového domova.
Dobrý večer, hlásím se po delší době s Oliverem. Je stále tak dokonalý, jako první den:-) Nosí nám k domu myši a rejsky. A ještě musím napsat, že děti mají novou výmluvu, když je volám. Prý nemůžou, že na nich leží Olí:-) Zdravím a posílám foto. M.

17. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografie z nového domova s tímto textem:
Dobrý den, Oliver je obrovský šikula a pohodář. Je už kompletně naočkován a chodí už ven. S pejsky vše proběhlo postupně a oni se spíš báli jeho:-) Teď už spolu chodí po zahradě a odpočívají na gauči. Jsem nesmírně šťastná, že to takhle dopadlo. Oliver se hodně rozjedl, trošku se zakulatil. Posílám několik fotek a moc zdravím. M.
PS: Na fotkách je s Oliverem Míťa (náš jediný psí kluk), který ho od začátku opatruje:-) Všude spolu chodí.

14. 5. 2021 jsme na Messengeru našli další zprávu a fotografie z nového domova.
Dobrý den, vše je v naprostém pořádku. Zatím posílám foto:-)

5. 5. 2021 jsme na Messengeru našli první zprávu a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám foto a novinky. Špenát – Oliver je naprosto úžasný. Vůbec ničeho se neleká, krásně jí a záchod hned našel:-) Pracuju doma a děti mají stále distanční výuku, tak Oliver od rána chodí od jednoho k druhému na mazlení.