Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Trumpeta

TRUMPETA OPUSTIL TENTO SVĚT 1. 9. 2016 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca červen 2013
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do bytu i k domku s bezpečným výběhem, klidně i do větší kočičí společnosti, klidná domácnost
Charakteristika: Trumpeta, stejně jako jeho sourozenci, je potomkem venkovské kočičky. Dorazil k nám na konci září 2013 ve špatném zdravotním stavu, i když na tom byl nejlépe ze všech čtyř sourozenců. Byl velmi plachý, zpočátku na sebe nenechal ani sáhnout, což mu možná pomohlo v tom, že ho parvovirus, který u nás řádil v listopadu, nedostal a Trumpeta jako jediný ze svých sourozenců neonemocněl. Je to zdravý a urostlý kocourek, na rozdíl od svých sourozenců si ale stále ještě drží od lidí odstup. I on ale udělal pokrok – už jsme ho mnohokrát pochovali a hladit se nechá – a pokud má náladu, hlazení se mu i líbí. Když ale náladu nemá, nemá smysl se pokoušet ho chytit… Před cizími lidmi se schová, i když už to není ten panický úprk. O kontakt s cizími lidmi prostě nestojí. Zato v kočičí společnosti se cítí jako ryba ve vodě – je nedominantní, snese se s každým. Nepere se, ani se neumí bránit – když na něj někdo syčí, Trumpeta prostě ustoupí:-) Trumpeta by tedy uvítal takový domov, kde se bude nějaká kočička či kocourek pohybovat, ideálně i s bezpečným výběhem. Nehodí se jako jedináček, nehodí se ani do rodiny s dětmi – neublížil by jim, ale bál by se jich. Určitě preferuje klidnější domácnost a někoho, kdo nebude trvat na klasickém mazlíkovi. Rozhodně to ale není stodolový myšilov, je zvyklý na pobyt v bytě, potřebuje teplo a péči lidí.
Trumpeta na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

22. 9. 2013
Trumpeta (na fotu zcela nahoře) k nám dorazil spolu se sourozenci Bubínkem, Pikolou a Saxíkem. Pocházejí ze stejné lokality jako Agátka, Jáchym, Jantar a Linda a dříve už Pan Rozkošný. Jsou to pravděpodobně sourozenci Agátky, všichni potomci plaché kočičky, kterou nebyl dosud nikdo schopen odchytit. Všechna koťátka jsou velmi plachá, byla odchycena později než Agátka. Podle toho vypadá jejich zdravotní stav – jsou začervení, zablešení, trpí průjmem, rýmou a téměř všichni mají nemocná očka. Bez výjimky podvyživení. Navíc vystresovaní a útoční. Protože je nechceme zbytečně stresovat, máme zatím jen jejich společnou fotku, až se jich stav zlepší, nafotíme nové.

8. 10. 2013
Trumpeta je na tom zdravotně obdobně jako sestřička Pikola, tzn. vcelku dobře. Bez průjmu, kompletně odčervený, jen je potřeba dobrat antibiotika. Ideální váhu stále ještě nemá, ale to brzy dožene. Z celého kvarteta je nejbázlivější, jeho strach se mění až ve stres. Ale také na sobě zapracoval, už se alespoň přestal schovávat, občas se nechá vidět, pozoruje, co se děje kolem, nás se bojí, ale postupně se osměluje také.

9. 12. 2013
Trumpeta hledá nový domov. Jako jediný ze sourozenců prošel bez újmy epidemií panleukopenie, aniž by se nakazil. Je naočkovaný a připravený vyrazit do nového domova.

15. 1. 2014
Trumpeta děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostal konzervy Animonda Carny.

1. 2. 2014
Trumpeta je ze všech svých sourozenců (Bubínek, Pikola a Saxík) největší, opravdu u nás vyrostl:-) I když duchem je to stále kotě. Kastrovaný ještě není, ale hormony jsou zatím v klidu, je asi opožděný ve všech směrech:-), to mu ale nebrání, aby z něj byl spokojený kocourek. Bezelstný, naprosto nedominantní, ustoupí každému a ve všem. Nesmělý, ale hravý, přátelský, naštěstí zvědavý a mlsný, takže dohodnout se s ním dá, i když si pořádnou dávku odstupu od nás lidí pořád ještě drží. Hodně se skamarádil s Kokoškou, která se po odchodu svých sourozenců do nových domovů nastěhovala k ostatním „koťatům“. Trumpeta je na Kokošce závislý, chodí se za ní schovávat, když se cítí nesvůj. A Kokoška se o něj stará. Proto by bylo ideální společné umístění, oba jsou plašší, na mazlení s lidmi nejsou ani jeden. Kokoška se nechá pohladit, pochovat atd., neposkrábe, nezasyčí, ale není to zrovna její kratochvíle. Trumpeta při pokusech o chování syčí jako o život, i když tím to končí – neškrábne, nekouše… nejraději uteče:-) Oba jsou hodní, v kočičí společnosti naprosto bezproblémoví, jen prostě nejsou pro toho, kdo očekává, že s ním kočka bude spát v posteli…

9. 5. 2014
Trumpeta děkuje za kuřecí řízky, které získal v akci Kočičí přání (proběhlo 1.–15. 5. 2014). Bohužel mu byly po focení odebrány a bude je dostávat postupně:-)

18. 9. 2014
Trumpeta je stále u nás. A je to pořád Trumpeta. Statný, urostlý, zdravý, sametový kocourek, ale strach má pořád. I když, i on už udělal velký pokrok. Už mnohokrát se nechal pochovat bez boje:-) Pohladit se nechá často, zjevně se mu to líbí, protože vždycky přede jako motůrek. Ale když se mu nechce, nedohoníme ho, to ani nemá smysl zkoušet. Nicméně už nesyčí, zřejmě pochopil, že se ho stejně nebojíme:-) Návštěv se už také nebojí, tzn. neprchá jako dříve v panice… ale v klidu se ukryje:-) Prostě o kontakt s neznámými nestojí. Adaptace mu bude určitě trvat déle než jeho sourozencům. Je společenský i zvědavý, zajímáme ho, jen fyzický kontakt zatím povolí jen občas. Ale v kočičí společnosti je jako ryba ve vodě, kamarádí s každým. Není dominantní, podřídí se.

14. 12. 2014
Trumpeta, jako poslední ze sourozenců (a čtyři dny po Bubínkovi…) našel nový domov. Před polednem se hlásil na nové adrese:-) Tedy on se až tak moc nehlásil – on dojel vystresovaný a i na místě se krčil strachy a nějakou chvíli to asi lepší nebude… Ale nová panička s tím počítá a dopřeje mu dostatek klidu, aby si to v hlavičce srovnal… Doufáme, že k aklimatizaci přispěje i Čepice, krásná a chytrá domácí kočička, které bude Trumpeta dělat společnost.

21. 5. 2016
K Trumpetovi přibyl náš další svěřenec, Campr

4. 9. 2016
Dnes jsme obdrželi velmi smutnou zprávu – Trumpeta byl sražen autem. Panička ho postrádala od 31. 8. 2016, kdy se odpoledne vydal na obvyklou obhlídku okolí, ale už se nevrátil. Majitelka v okolí hledala, do pátrání jsme se zapojili i my. A dnes se našel – mrtvý v keřích na sousedovic zahradě. Porazilo ho auto, snažil se dostat ještě domů, ale už to nezvládl:-(
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

23. 7. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie jsou součástí Trumpetova fotoalba.

17. 7. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie jsou součástí Trumpetova fotoalba.

5. 7. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie jsou součástí Trumpetova fotoalba.

4. 7. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie jsou součástí Trumpetova fotoalba.

24. 6. 2016 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie je součástí Trumpetova fotoalba.

19. 6. 2016 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu, fotografie je součástí Trumpetova fotoalba.

17. 6. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se stále ještě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

10. 6. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se stále ještě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

4. 6. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

2. 6. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

29. 5. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

25. 5. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

24. 5. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

22. 5. 2016 jsme dostali e-mail z Trumpetova nového domova, kde se právě zabydluje Campr. Text e-mailu je k dispozici na Camprově profilu.

28. 4. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, jak probíhá příprava na adopci Campra? Tady je nůďo, chtělo by to nějakou změnu. Nemám do čeho píchnout. Posílám hodně pozdravů a už se těším na Campra. Váš Trumpeta

15. 4. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, tak Vás zase zdravím z vinice. Žiju teď nočním životem, řádíme venku jak „Černá ruka“, panička o nás má strach, ale doma nemůžeme v noci být, máme úplně jiné starosti, než se válet v pelechu. To si dost užijeme přes den, máme pro sebe postel paničky. Bude zase brzy povlékat čistě postele. To je vždycky žúžo, otiskávat tlapičky od bláta na světlé naškrobené peřině… Klíšťata na mne moc nejdou, mám docela kliku, zato chudák Čepice, ta je všechny vychytá. Jsem zdráv. Tak jednou měsíčně paničce pobliju můj oblíbený koberec v obýváčku, když se přejím granulí. Jsem hrozné čuně nenažrané. Narodily se nám čtyři jehňátka, jsou celá černá a je to děsně napínavé být s nimi na zahradě ve výběhu. Také jsem přemýšlel o nové kamarádce nebo kamarádovi. Prohlíželi a pročítali jsme si s paničkou příběhy mých kočičích kamarádů a budeme potřebovat poradit. Paničce se moc líbí ti rezatí kocouři, má ale obavy, že bychom začali značkovat v bytě. Není si jista, jak to v případě většího množství kocourů chodí. Zatím to u nás nijak parfémované není. Taky se jí líbí ty černé kamarádky i sourozenci. Spoléhá na Vaši pomoc, určitě chce nedominantní zvíře. Chtěla by mazlíčka, ale není to podmínkou. Už přemýšlí o tom, že by přijela a rozhodla by se na místě. Ony se jí ty kočky líbí všechny. Co Vy na to. Posílám pár novějších fotek, ale musím běžet, už se stmívá. Pozdravy z vinice posílá v úctě Váš Trumpeta

6. 3. 2016 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravím, paní Cetlová, omlouvám se za dlouhou odmlku, ale jsem příliš zaneprázdněný, a tak se na net dostanu jen občas. Výborný byl sníh. Krásně jsem smykoval. Už přemýšlím, co si pořídím na příští zimní sezónu, jestli nějaký board nebo klasiku. Asi před měsícem jsem nahnal paničce strach. V neděli jsem ráno nejedl, nešel ven a naopak jsem zalezl do ložnice. Odpoledne jsem jim doma řekl, že je mi blbě a poblil jsem v obýváku koberec. Panička mne naložila do té ošklivé modré tašky a odvezla mne k paní doktorce. Ta mi něco strčila do zadku, (to tedy byla potupa), koukala mi do očí a do tlamičky a taky mi prohmatávala bříško. No zkrátka byla pěkně otravná. Pak mi něco píchla, panička mě nacpala do tašky a jeli jsme domů. Zalezl jsem ještě víc. Ale o půlnoci jsem nevydržel a vlezl si k páníčkovi na gauč. Za dva dny jsme ještě jeli na kontrolu a na jednu injekci, ale to se dalo vydržet, mohl jsem pak zase lítat venku. Tedy dost si to užívám. Paničku nejvíc naštvu, když lozím vpředu po plotě a po bráně. Když zavolá na Čepici, Čepka zbaběle uteče do dvora, ale já odolávám. Sundat mne nemůže, protože na mne nedostane. Minule mně řekla, ž e jestli mě něco přejede, nakope mi zadek. Ale na mne si nepřijde. Jinak tedy někdy jsem docela trapnej, jak dolejzám. Ono je (páníčky) někdy vůbec nenapadne, že by mne měli hladit a drbat a tak, tak jim to musím občas připomenout. Jednou za čas jim dokonce dovolím, aby mne chovali v náručí, ale to nepřeháním, aby si nemysleli, že jsem nějaký měkkoň. S Čepicí vycházím docela dobře, občas si něco vyříkávám s tím velkým bílošedomourovatým kocourem, který k nám pod balkon chodí na granule. Horší jsou vztahy s Čerticí. Stále se durdí, občas mne prožene. Jinak miluji výšky. To potom mám dobrý přehled o tom, co se všude děje. Přemýšlel jsem ještě o nějaké přítulné kamarádce, ale páníček to ještě neskousl. Pozdravujte všechny kočky a já se zase ozvu, Trumpeta z vinice

25. 12. 2015 jsme dostali vánoční e-mail a fotografie z nového domova.
Příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí v novém roce Vám a všem kočičkám přeje Trumpeta s O. Mám se dobře, sice mám pod pět kg, ale bodejť by ne, když celé dny řádím venku. Žeru jako prokoplej. V úterý mne panička pěkně naštvala, nacpala mne do tašky a ještě s tím jejím velkým psem mne někam vezla autem. Ale paní doktorka mne chválila, že jsem evidentně ve formě, pak mě něčím trochu píchla, znovu mne nacpala do tašky a jeli jsme domů. Chvíli jsme hrál naštvaného, aby jim to tak snadno neprošlo, ale potom mne to přestalo bavit a je to v pohodě. Někdy se dokonce snížím k tomu, že dolejzám, aby mne hladili a mazlili (nejradši to mám na bříšku). S Čepicí docela vycházím, vždycky mě olíže a pak mne chce zakousnout, ale já jí to dělám taky. A ještě ji odstrkuji od misky s jídlem. Čertice mne vždycky prožene, už vážně nevím, čím si ji získat. Myši mi stále chutnají, než je sním, vždycky děláme ještě akrobacii, je to velmi estetické a vzrušující. Posílám mnoho pozdravů Trumpeta von Weinerg.

14. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, nic nového pro Vás nemám. Trumpetka si užívá života. Největší radost mi dělá, když si ve tři rodiny ráno vezme plyšovou myšku a lítá po bytě. Je už úplně v pohodě. S Čepicí mají opravdu blízký vztah, asi ho mrzí, že Čertice je taková nedůtklivá. Občas to riskne a jde za ní nahoru do ložnice, nebo za ní odejde ven. Uvidíme, co přinesou další časy. Kočky pěkně změnily manžela. Ještě před rokem a půl neexistovala možnost, že bychom měli kočku, a teď v noci vstává tak dlouho, dokud Trumpetu nepřiláká domů. Má o něj strach. Pořád ho oňufává (manžel kocoura). Pěkný večer, Om

29. 9. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, zapomněla jsem Vám ještě napsat, že Trumpeta vůbec po dobu návštěvy nezměnil své denní návyky poslední doby. On totiž bývá celý den venku a okolo 21. hodiny přichází na noc domů. A když chtěl jít dovnitř, neostýchal se projít balkonovými dveřmi dovnitř, ačkoli okolo dveří byli všichni lidé a pes. Jak se říká, že odkráčel středem, tak Trumpeta tak přikráčel. Nevím, kolik ho to stálo sebeovládání, ale navenek přišel „bourák“, udělal, co potřeboval a šel, kam potřeboval. Domnívám se, že jsme to zvládli výborně a že o něj už nemusíme mít strach. Že je to v podstatě normální kocour. Zůstal vůči ostatním kočkám neútočný, ale svou si prosadí. Líbí se mi, jak chodí po zahradě a rozprašuje svůj pach. Tváří se u toho děsně důležitě. Myslím, že si to užívá. Až budete mít cest kolem, stavte se, Trubka i já Vás rádi uvidíme. Pozdravujte kočičky Om

28. 9. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Přeji pěkný den a posílám pozdrav od Trumpety. Prošel zatěžkávací zkouškou. Vše je OK. Noha je vyléčená a přežil návštěvu, která u nás byla 4 a 1/2 dne. Dva dospělí, mimino a pes v domečku. Bylo tu opravdu dost těsno, ale všechny kočky to přežily se ctí. Čepice chodila domů přes den a spala v mé posteli. Čertice se chodila jenom najíst. Trumpeta nějak rychle neprchal, přes den se chodil najíst, bylo hezky, tak jsem jim jídlo dala na balkón, protože v bytě by jim to vždycky sežral pes. V noci Trubka vždycky přišel a spal se mnou v ložnici. To, že ke mně má takovou důvěru, doprovázelo určité těžkosti. Za prvé mi ležel na nohách, takže jsem je měla za chvíli od kolen dolů zkoprnělé, za druhé jsme velmi špatně spala, protože s ním ještě byla Čepice a nelibě obě zvířata nesla, když jsem se pohnula a za třetí jsem měla postel plnou písku a prachu. Trubka stále dolejzá a chce se mazlit. Dnes ráno návštěva odjela, kočky se okamžitě přiběhly přesvědčit, že je vzduch čistý a užívají si. Bláznily na zahradě, protože jsem tam pracovala, To mají moc rády a užívají si to. Než jsem obešla chaloupku a zula si boty, byly v posteli. Na 1. fotce stav před návštěvou, na druhé po odjezdu. S pozdravem Om

5. 9. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Trumpeta byl na ošetření drápků.
Dobrý večer, paní Cetlová, Trumpetu jsme vezli na ošetření v krabici od banánů, ve které se přes den často válí s Čepicí. Chytila jsem ho na Čepici asi po 10–15 minutách hry „na babu“. Moc se mu v krabici nelíbilo, i když jsem mu tvrdila, že za chvíli pojedeme domů za Čepicí. A to jsem ani moc nelhala. Byli jsme první na řadě. No tedy musím říci, že byl Trumpeta pěkně naštvanej. Paní doktorka na něj mrkla, já jsem ji ujistila, že ji před kousnutím několikrát upozorní, že ji kousne, a šli jsme na věc. Chytila ho za krkem, předali jsme si ho, přesně jsme tedy neviděla, co mu dělala. Říkala, že to zanícené nehtové lůžko? – vzápětí jsem to zapomněla. Dala injekci antibiotik a proti bolesti a antibiotika na doma a jeli jsme. Kocour je na mne asi dost nakrknutý. Doma se hned vrhl na jídlo. Takhle hltat jsem ho ještě neviděla. Myslím, že částečně z hladu, částečně z nervů. Okolo mne teď chodí velmi nedůvěřivě. Od manžela se nechá hladit, od mne si nechává odstup, když jsem takový zrádce. Jinak znatelně pookřál, několik hodin spal a potom zase prozkoumával zahradu. Om

9. 8. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, Trumpeta si užívá život. Je možné, že by ještě rostl? Celé noci je venku a chytá myši s ostatními kočkami. Celé dny se povaluje různě po domě a spí. Chodí se mazlit, už ho nemusím podplácet. Ještě budu muset vyřešit, jak ho odčervovat, když žere myši. S přáním pěkného dne Om

16. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, hlásím, že je vše v pořádku. Už dost sebevědomý Trumpeta už před čtrnácti dny ve středu přinesl svou první myš a pustil ji v kuchyni. Den předtím na nás vrčel, když jsme mu chtěli zabránit v požírání žížaly. Jinak už má možnost být i v noci venku, ale večer se radši chodí ke mně mazlit a zůstává doma. Před pár dny měl nějakou slabou chvilku a vinul se ke mně na gauči a vrněl jak šílený. Občas ho vezmu do náruče, aby si zvykal. Když si venku něčím není jistý, běží dovnitř do domečku jako o život. Minule jsem ho zblikla u sousedů, zavolala jsem na něj: „Co to tam děláš, kocoure?“ a letěl domů, div se nepřerazil. S přáním pěkného dne Om

3. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, tak se Trubka vyvíjí dobře. Sice ho můžeme pouštět ven jenom navečer, protože mu jde o život, jak intenzivně hlídá celý pozemek, ale je naprosto spokojený, užívá si života plnými doušky. Také pořád leze do výběhu slepicím, ale neumí se od nich dostat zpět. Jinak naprosto dobře ví, kde má svůj domov a útočiště. Takže moje nervy se pomalu uklidňují. Další starosti mi bude Trumpeta dělat, až bude chtít jít pryč z našeho pozemku. Doufám, že bude umět jít zpátky a že to odloží až na později. Krásný zbytek dne, Om

27. 6. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Trumpeta se stále více osměluje. Mám lýtka vyleštěná do vysokého lesku, jak mi je hřbetem leští vždycky, když jsem v kuchyni u linky. Máme s ním jenom jeden problém. Stále žere granule, jak chodí po domečku. Už jsem zmenšila i počet misek, největší problém je ta miska v obýváku. Občas je vyblije. DNES 27. 6. 2015 BYL TRUMPETA POPRVÉ VENKU. Nejdřív asi hodinu očichával balkón, pak to vypadalo, že spadne ze zábradlí (nespadl). Pak se šel vyspat. Napodruhé sešel z balkónu, byl až u slepic, pak i na druhé straně pod balkónem. Čertice ho bedlivě sledovala, pak si lehla pod balkón a trubka se okolo ní bál jít domů. Musela jsem ji jít odstranit, potom mazal domů, až se za ním prášilo. A hned do svého WC. S přáním pěkného dne Š. O.

15. 6. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, minule jsem Vám ještě zapomněla napsat, že Trumpeta ujíždí na šunce – nejraději má tu velkou kulatou s 92 procenty masa. Spapinká celý plátek na posezení. Ale nebojte, u nás moc uzeniny nejsou, dnes jsem tedy šunku koupila jenom kvůli kočkám. Trumpeta docela vítá změny v bytě, všechno potom jde zkontrolovat a tváří se u toho velmi důležitě. S pozdravem Š. O. s Trumpetou

12. 6. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, ozývám se po delší odmlce plné pokroku.
6. 5. 2015 Trumpeta si poprvé přišel pro kuřecí prsa z ruky.
7. 6. 2015 poprvé vzal vepřové.
Týden jsem byla se školou na ozdravném pobytu. Trubka celou dobu spal vedle manžela v mé posteli. On si vůbec frajer navykl na moji postel, válí se tam přes den dost často. Celé dny je s námi dole, jenom výjimečně odejde s Čepicí pospat nebo se honit nahoru. Ráno mne pravidelně pozoruje, jestli jsem už vzhůru. Pokud jsou kočky za dveřmi, mňouká na mne, abych je pustila. Když přijdou, má vždycky velkou radost. To se o kočkách pokaždé říci nedá. Má stále krásnou srst, pořád se chce mazlit, do náruče jde ale málokdy. Pomalu se blíží doba prvního vypuštění ven. Pěkný večer, Š. O.

17. 5. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, tak Trumpeta je stále ochočenější a spokojenější. Dnes poprvé si ode mne vzal maso (kuřecí prsní řízky – asi 4 kousky). Velmi pečlivě je rozžvýkal. Prohání holky, občas si hrají s ním, někdy ho vyfackují a potom utečou ven. Jestli bude v pátek hezky, tak ho odpoledne zkusíme pustit na dolní zahradu s Čepicí. Doma se opravdu nudí a taky je moc smutný, když mu uteče ven. Pěkný den. Om + Trumpeta

6. 5. 2015 jsme dostali krátký e-mail z nového domova.
Dobrý den, ráno v 5:42 jsem měla Trumpetu v náručí. Manžel nevěřil vlastním očím. Om

3. 5. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Trumpeta se těší dobrému zdraví a celkem vyrovnané náladě. Noční hry se prodlužují, je asi dost nevybitý. Celodenně okupuje dolní část bytu. Z kapsiček olizuje jenom sulc, jí granulky, hodně pije. Syrového masa se ani nedotkne. V bytě loví vše, co lítá. Řeším, jak zabezpečit televizi apod. před pádem. Z ruky chodí pro tyčinky. Hladit se nechá vždycky po gauči a už si to vychutnává. Vrní jako o život a někdy chce hladit i na bříšku. Čepici od misky odstrkuje, má větší sílu než ona. Někdy jí dojde trpělivost a trošku ho porve. Trumpeta už se snaží sblížit i s Čerticí, ale zatím to úplně nevychází, jak je vidět na fotce. Nevíte, čím co nejlépe kočky odklíšťatovat? Koupila jsem pipetu a po 14 dnech už nic. Sice to kočky přežily (žádná alergie), měly mastný kožich na zádech a rychle to přestalo fungovat. Čepice klíšťata přitahuje. A minule mi obě děsně blinkaly po odčervovací tabletě. Pěkný den, Om

22. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, nic nového. Trumpeta se stále více osměluje. Kocour je v pohodě. My už tolik ne. Dost málo se vyspíme, protože nejraději si stále hraje okolo 4. hodiny ranní. To se obvykle honí s Čepicí okolo postelí apod. a příšerně u toho dupou. Občas cvičně přeběhne po nás. Během dne vyšiluje dole v bytě, trhá koberec, kolmo leze po sloupu nahoru a dělá jiné prostocviky. Běhá po nábytku a odráží se od stěn jako v akčních filmech. Přijde na zavolání, čuchne k ruce, a když v ní nic není, jde si po svých. Leží už v podstatě jenom dole na gauči, kde nám začíná být těsno. Ven ho zatím nepustím. Ať se ochočuje. Hovínka po něm uklízíme okamžitě, neboť smrdí jako Herodes. To se opravdu nedá. S přáním pěkného dne, Om

12. 4. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, Trubka je stále trubka a machruje. Posílám pár fotek, jsou ze dvou dnů. Dnes v noci mi spal u hlavy vedle Čepice, dokonce jsem ho hladila. Řekla bych, že si to machrování užívá. Mám pocit, že chce ven. Stále se ale obávám, aby se mu něco nestalo. Ještě to nechám pár dní uležet (na těch fotkách ležím na gauči pod modrou dekou). Pěkný den, Om

5. 4. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, dnešní focení. Trumpeta se doma začíná nudit, přesto ho musíme udržet vevnitř. Zkusím ho vyfotit v noci v posteli. Dnes v noci vyděsil manžela, neboť na něj z bezprostřední vzdálenosti koukala dvouhlavá saň(Trumpeta a Čepice). Om

4. 4. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, kocour nabývá sebevědomí. Velmi rád by ven, ale my ho střežíme jako oko v hlavě, aby nefrnknul, neboť je venku ještě zima a nechce se mi celý den větrat, aby se mohl vrátit. To budeme muset ještě promyslet, aby to potom dopadlo pokud možno hladce. Trumpeta machruje skoro celý den po celém domečku, kromě doby, co spí, aby nás potom mohl terorizovat v noci. Skáče totiž za Čepicí do postele, žel Bohu většinou přistane na mně nebo na manželovi. Včera přišel do jeho postele dřív než manžel a spal vedle Č. na manželově polštáři. Jinak je většinou dost vyklidněný, ale stále je ještě ostražitý. Velmi o sebe dbá a chodí holkám dole na WC. Další oblíbená doba Trumpetových aktivit je 4. hodina ranní. Takže ze mne a manžela brzy budou neurotici usínající ve stoje a kočičky budou vládnou naším domečkem. S přáním mnoha kočičích úspěchů Om

25. 3. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý večer, tak se dnes Trumpeta poprvé nechal pohladit na zádech. Hrbil se jak blázen. Včera to vypadalo, že porazí sloup, jak se o něj otíral. Ráno prostě nevydržel. Odpoledne sledoval s manželem na gauči (asi metr od sebe) televizi. Zřejmě nemá rád filmy o zvířatech, to odběhl, ale detektivky mu nevadí. Do Čepice je úplně vedle, ta správně machruje. Ale bude to v pořádku. Hezký zbytek dne, Om

21. 3. 2015 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, z Trumpety se začíná stávat sebevědomé zvíře. Chodí po celém domečku, pracuje mi na počítači i na laptopu, Čepici asi miluje, Čertici vždycky vybouchá pryč. Akorát dnes se asi trochu trefil i do Čepice při odrážení invaze, takže Čepice se chová mírně hystericky a dělá, že ho nevidí. Na téhle dnešní fotce sice vypadá jako trubka, ale jinak již kouká téměř oduševněle. Všechno sleduje, co se děje a je na něm vždycky vidět, jak mu pracuje mozek. Občas mu trošku kouří z hlavy. S pozdravem Om

14. 3. 2015 jsme dostali e-mail a první fotografii z nového domova.
Dobrý večer, dobrá zpráva. Trumpeta si stále pomalu zvyká. Je celý žhavý, když je vevnitř v domku Čepice. Dostal nový pelech, ten má nahoře na křesle. Velmi mu chutná bílý jogurt (Kunín). Dokonce zapomněl, že se bojí. Potom si to uvědomil a téměř důstojně odcouval asi na půlmetrovou vzdálenost. Vzal si ode mne tyčinku z ruky. Posílám čerstvé foto. Om

8. 3. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, samé dobré zprávy. Trubka opravdu dobře reaguje na Čepici. Ta na něj sice trošku kašle, ale baví se s ním. Trubka už je skoro pořád nahoře pod křeslem, dnes ráno si přišel ke mně pro tyčinku, sice si ji z ruky nakonec nevzal, ale odešel o kousek dál důstojně a jen jsem poodešla, přišel a mlsal. Jinak tráví část dne tím, že čumí k nám dolů. Asi si to rovná v hlavě. Očekáváme, že už brzy přijde dolů. S přáním pěkného dne, Om

1. 3. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, hlásím mírné odtrubkovatění. Trumpeta už pokaždé nespí na dece na skříni. Přišel na to, že na prošívané dece na sedačce je to pohodlnější. Sice jsou nohy stále ještě většinou rychlejší než mozek, ale občas už neuteče na skříň, někdy zůstává dole na zemi cca metr od nás. Ani to už nevypadá, že bude mít hrůzou do minuty infarkt. Minule si vzal od manžela (je s ním víc, já chodím do práce) tyčinku z ruky. Fizminutky dělá několikrát denně, hraje si s hračkami, lítá tam jako pominutý. Někdy si hraje s Čepicí, že tam běhají. Pěkný den, Om

8. 2. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Trubka se má dobře, minule se nahoře několik hodin válel na vršku peřiny, někdy sejde dolů do bytu. Minule večer jsem se ho lekla, protože najednou ve dveřích ložnice stála obrovitá černobílá kočka a koukala na mne. Vůbec jsem nevěděla, kdo to je, jen mne napadlo, že si kočky umí otvírat francouzské okno. Potom mi docvaklo, že je to Trumpeta, neviděla jsem ho totiž, takhle v klidu a nastojato. Vždycky jenom někde proběhne. Tak jsem na něj promluvila, on chvíli postál a potom důstojně odkráčel do svých komnat nahoru. Asi se snese s Čepicí, ale Čertice se zatím bojí. Číča je čerstvě po kastraci, ale myslím, že je dost chápavá, takže pochopí, jak se má chovat. Pěkný večer, Om

20. 1. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, kocour zatím bivakuje nahoře pod sedačkou. Nepodařilo se mi ho přelstít, že bych mu dala nahoře méně jídla, aby musel přijít dolů. On si to prostě dělá po svém. Dolů chodí nepravidelně, ale asi ho samotného nebaví. Kočka se s ním tam minule honila, ale neprskali. Jinak tam chodí někdy spát. Prostě si obě kočky dělají, co chtějí. Snažíme se na něj mluvit, ale je opravdu nedůvěřivý. Jinak vypadá velmi dobře, jí, pije, vylučuje, hrabe jako blázen. Pevně věřím, že se časem osmělí. Přišla k nám ještě jedna kočka, domnívám se, že je stejně stará jako naše Čepice. Je zcela zdravá. Zatím se neuvěřitelně přežírá, ale už u nás po týdnu spala. Postupně se osmělila. Naše Č. z ní je trošku vyvedená z míry, občas od Čertice dostane na zadek, ale Čertice si jí jinak nevšímá, tak si myslím, že by mohla dostat Trumpetu ven, protože vypadá jako docela flegmatik. Pěkný den, O.

24. 12. 2014 jsme dostali první zprávu z nového domova.
Dobrý den, Trumpeta Vám vzkazuje, jak probíhal kolem, příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce. Všichni si připadáme jako trubky, protože ho dost často hledáme. On totiž obvykle nezaleze nikam dvakrát na stejné místo a pokládá za svou čest, že po jeho objevení musí zmizet. Momentálně opět nevíme, kde je. Ale vyprazdňuje se pravidelně, i jí a pije, jenom si nevezme syrové maso. A protože mám vždycky obavy, zdali při jeho rychlosti nemohl přece jenom někde proklouznout ven, musím ho hledat tak dlouho, dokud ho neobjevím. A vše se zase opakuje. Om