Jdi na obsah Jdi na menu
 


Župan

ŽUPAN NAŠEL NOVÝ DOMOV 13. 7. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný?: ne
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: jako kočičí jedináček, ideálně do domku s bezpečným výběhem, do rodiny s dětmi.
Charakteristika: Župan je nalezenec z Kolínska. Původně jistě domácí, je čistotný, mazlivý a přátelský. Na místě nálezu proběhlo pátrání po původních majitelích, ale nikdo se o Župana nepřihlásil. Ošetřili jsme ušní svrab, odčervili, zbavili klíšťat a nechali vykastrovat, takže Župan může hledat nový domov. Župan je temperamentní, rád si hraje, loví myšky, válí sudy a všemožně se snaží upoutat lidskou pozornost a vetřít se člověku do přízně:-) Nehodí se ale k další kočce – honí je, což může být pro některé slabší kočičí povahy dost stresující. Na zahradě se ale určitě vyřádí a bude to dobrý lovec. Své lidi bude milovat, hodí se i do rodiny s dětmi.
Župan na Facebooku

 
CHRONOLOGICKY

22. 6. 2015
Župan je nalezenec z Kolínska, nálezci nám ho dovezli ve středu 17. 6. 2015. Prý už pár dnů posedával u silnice a snažil se k někomu přidat – evidentně ztracený nebo vyhozený. Původně jistě domácí, je čistotný, zvyklý na domácnost, velmi mazlivý, hodný a přátelský. Na místě stále ještě probíhá pátrání po případných majitelích, ale zatím bezúspěšně. Župan vypadá vcelku zdravě, je jen moc hladový a má přelámaný ocásek. Vstupní prohlídku ještě neabsolvoval, uvidíme, jestli to půjde nějak řešit. Zatím se jeví jako naprosto vlídné a mazlivé stvoření.  Pokud se nenajde původní majitel, budeme pro Župánka hledat nový domov.

4. 7. 2015
Župan hledá nový domov.

13. 7. 2015
Župan našel nový domov. Nejel daleko – bude bydlet v rodinném domku ve vesnici ani ne 10 km od nás. Mladá rodina přišla bohužel o svého patnáctiletého kocourka a poohlížela se po dalším čtyřnohém členovi rodiny. A volba padla na Župana. Na místě při příjezdu bylo všechno v pořádku – rodině se moc líbil Župan, Župánkovi se zas líbila rodina i dům (zahrada ho čeká až po zabydlení), takže nebylo co řešit. Za prima domo pro Župánka moc děkujeme:) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

29. 8. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová. Župánek už je úplně v pohodě. Venku už běhá a loví,co mu přijde pod tlapky. Už chytil myšku, ptáčky, můry a podobně. S Kubíčkem už jsou velcí kamarádi. Župánek je velikánský mazlíček. Jediný, co se mu nelíbí, tak cesta autem k panu veterináři. Přejeme hezký den. H.

20. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová. Župánek je mazlíček. Pořídili jsme mu škrabadlo a je spokojený. S Kubíčkem už se to zlepšilo, ale ještě jsme raději opatrní a dáváme je pomalu k sobě, aby si na sebe kluci zvykli:-)). Župánek se všeho hrozně moc bojí, ale venku na vodítku už je spokojený, a když chce domů, tak si zamňouká na dveře. Přeji hezký zbytek dne. H.

15. 7. 2015 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den. Župan již chodí ven a celkem rychle si zvyká:-). Máme jediný problém, že na našeho syna útočí, tak je držíme odděleně. Župan mu vyjíždí po nohách, ale snad se kluci brzo skamarádí. Jinak je to moc velký mazlíček:-). Přeji hezký den a zase brzo pošlu foto:-). H.

14. 7. 2015 jsme dostali první sms z nového domova.
Dobrý den, Župánek je zlatíčko a velký mazel. Je úplně v pohodě. Můžete obsadit pokoj, my ho nedáme.