Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amálka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaný/a?: ano, 8. 12. 2019
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: jen pro zkušeného a trpělivého majitele, klidná domácnost
Další informace: FeLV a FIV negativní 

Charakteristika:  Amálku nám dovezl mladý pán z obce nedaleko od Českého Brodu s tím, že kočku jeho děti našly asi před 2 týdny a vzaly domů. Po nálezu prý inzerovali ve všech dostupných médiích, ale bez ohlasu. Takže si tedy kočku chtěli nechat. Protože ale čekají další miminko a kočka k dětem vhodná není, potřebují se jí zbavit, a to ideálně hned. V ostatních útulcích, které majitel oslovil, Amálku nechtěli (není divu, všude je po létě plno), takže bylo zřejmé, že situace je vážná, a tak jsme přijali Amálku jako akutní případ. Od nálezce jsme se dále dozvěděli, že Amálce budou asi 4 roky, že je nekastrovaná, protože prý minulý týden mrouskala. Že je naprosto nekontaktní, na psa prý doma vrčí a seká po něm tlapkou, ale jinak se s ním snese, na děti je prý útočná a má ráda klid. U nás se projevuje jako vystresované a vystrašené nešťastné stvoření. Opravdu je útočná, ale přece jen v tomto směru činí pokroky, i když, pokud se naštve, je opravdu lepší jít z cesty… Je nedůvěřivá a zrazená, zatím ji rozčiluje každá manipulace, třeba změna pokoje… Ale má i světlejší chvilky, někdy se motá kolem nohou a prohlíží si pokojík… prostě věříme, že v tomto směru udělá Amálka ještě pokroky, jen se bude muset hodně pomalu a trpělivě…

Amálka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

18. 11. 2019
Amálku nám dovezl mladý pán z obce nedaleko od Českého Brodu s tím, že kočku jeho děti našly asi před 2 týdny a vzaly domů. Po nálezu prý inzerovali ve všech dostupných médiích, ale bez ohlasu. Takže si tedy kočku chtěli nechat. Protože ale čekají další miminko a kočka k dětem vhodná není, potřebují se jí zbavit, a to ideálně hned. V ostatních útulcích, které majitel oslovil, Amálku nechtěli (není divu, všude je po létě plno), takže bylo zřejmé, že situace je vážná, a tak jsme přijali Amálku jako akutní případ. Od sobotního odpoledne (16. 11. 2019) je u nás v příjmové karanténě. Od nálezce jsme se dále dozvěděli, že Amálce budou asi 4 roky, že je nekastrovaná, protože prý minulý týden mrouskala. Že je naprosto nekontaktní, na psa prý doma vrčí a seká po něm tlapkou, ale jinak se s ním snese, na děti je prý útočná a má ráda klid. Z toho, co zatím vidíme, je to vystresované a vystrašené nešťastné stvoření. Opravdu je útočná, nejde se k ní zatím přiblížit na míň jak metr. Ale baští – stres zřejmě zahání jídlem, ostatně je to na ní i vidět. My se snažíme nedráždit. Topíme, krmíme, mluvíme na ni… ale tohle bude chtít hodně, hodně času. Naše verze je taková, že Amálku někdo pořídil jako kotě dětem na hraní, jenže když vyrostla, děti to omrzelo a našly si jinou zábavu… a kočka, která dosud byla v centru dění, se najednou ocitla na vedlejší koleji. Rodina se pokoušela ji udat jinde, ale nedařilo se, až se z Amálky stalo nedůvěřivé a naštvané stvoření… Ale neházejme flintu do žita, uvidíme, jak to všechno bude vypadat, až si Amálka trochu zvykne. Zatím je v karanténě.

8. 12. 2019
Amálka je po kastraci. Vzhledem k tomu, že je k lidem stále ještě dost agresivní, měli jsme obavy, jak vůbec kastraci a návštěvu veteriny zvládneme. Ale měli jsme zase jednou štěstí – Amálka začala mrouskat a stala se z ní nesmírně mazlivá kočička, takže jsme toho využili. Všechno proběhlo naprosto v klidu – kastrace (podle pana doktora měla na vaječnících hodně cyst), ošetření zoubků (jen trochu zubního kamene)… Teď už se probrala a zase nám vyhrožuje:-), ale teď věříme, že se s tím dá pracovat a že jde jen o to, aby poznala, že lidé můžou být příjemní společníci.

15. 12. 2019
U Amálky byla diagnostikována plíseň, takže ji přeřazujeme z nabídky k adopci zpět do léčení:-(

22. 12. 2019
Amálčina léčba je dle očekávání náročná. Má předepsán Itrafungol 3 x 7 dávek během pěti týdnů, přičemž aplikace (tabletka) je velmi zajímavá, doufáme, že se nám podaří léčení dokončit ve zdraví:-)

5. 1. 2020
Amálka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2019–5. 1. 2020).