Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bibi

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3–4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky:
Další informace:

Bibi na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

30. 3. 2020
Kočičky Adelu, Bibi a Bony jsme přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. O Bibi (tedy domníváme se, že se tak jmenuje) víme to, že by jí mohly být 3–4 roky. Kondice nic moc, zakalené oko (jak je patrné i na fotu, stejně jako Adela) svědčí o prodělané neléčené infekci (zřejmě herpesvirus). Další „ohledání“ provedeme, až bude s Bibi možno navázat kontakt, zatím se schovává a bojí se. Zatím tedy nabízíme jen klid a krmení. Až se trochu uklidní, vyrazíme na veterinu.

25. 4. 2020
Bibi udělala veliké pokroky. Na rozdíl od Bony baští Bibi od samého začátku s chutí a ráda, takže s antibiotiky jsme mohli začít dříve. Rýmu už nemá, nefrká, nedusí se. Bohužel, skoro denně zvrací. Někdy bezoáry, někdy natrávené jídlo. Většinou až několik hodin po jídle. Na stres to nevypadá, Bibi se ukazuje jako docela asertivní stvoření, zabydlela se docela dobře, nechá se už i pohladit… pořád je velmi lekavá, ale jinak vypadá celkem spokojeně. Při jídle hodně slintá a je jí cítit z tlamičky. Dnes absolvovala vstupní prohlídku na veterině. Moc jsme toho nezvládli – začali jsme a skončili u té tlamičky. To je jedna velká katastrofa. Bez dalších odkladů je potřeba provést údržbu, Bibi asi přijde o většinu zubů. Dásně jsou zahnilé, zanícené, zuby vykloktané….Jsme objednaní na pátek 1. 5. 2020. Při jedné sedaci odebere pan doktor krev, udělá sono bříška atd. atd. Takže více se dozvíme v pátek.

1. 5. 2020
Dnes Bibi podstoupila avizovaný zákrok na veterině. Bibi přišla skoro o všechny zuby. Bohužel, v tom stavu, v jakém byla její tlamička, se nic jiného dělat nedalo. Další zprávy ale nejsou špatné – v uších má Bibi jen maz, bez svrabu, takže uši vyčištěny. Krevní testy zcela v normě – toho jsme se dost obávali, s ohledem na to, že prakticky každý den zvracela. RTG taky neukázal příčinu zvracení – bez nálezu. Budeme ji tedy dále sledovat, teoreticky zvracení mohlo souviset se stavem zubů, ale uvidíme. Jedno po druhém. Teď se musí Bibi zotavit po zákroku, navíc budeme 2 x denně mazat oko – to je teď nejdůležitější.

18. 5. 2020
Bibi děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).