Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kordulka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: ano, 22. 10. 2019
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 

Kordulka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 7. 2019
Kordulka už má vlastní profil:-) Je jedním ze čtyř koťat, která se dne 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta k nám přijela vysoce březí ze statku od Chebu. Sofinka naštěstí neměla žádné komplikace, pokud se krmení prcků týká, a tak z nich všech vyrostli zdraví cvalíci:) Výchovu ovšem zastává Sofinka spíše volnější, a tak jsou to současně i pořádní raubíři. Pěšinka s Kordulkou jsou ale ve zlobení ještě o úroveň výš než Bonbón a Puf. Kordulka je sice maminčin mazánek, ale i největší „sígr“. Neustále vymýšlí lotroviny, prohání brášky a i mamince občas přerůstá přes hlavu. Je také jediným kotětem, u kterého se Sofinka pokouší o jakési výchovné zásahy, ovšem bez úspěchu. Kordulka je navíc ale i maminčin mazánek, stále dává přednost mlíčku před kotěcí stravou. Kordulka je odčervená, doléčená (maminka Sofinka si bohužel přivezla spoustu střevních parazitů a bakterií, kvůli kterým musela být přeléčena i koťata) a chystá se na první očkování. Brzy bude hledat nový domov. Je velmi chytrá a akční a čím dřív se začne zabydlovat v nové rodině, tím líp. Formálně ji ale necháváme až do vakcinace ještě v léčení.

22. 10. 2019
Tak léčba celé rodiny se nám nakonec hodně protáhla… Sofinka se sice o své potomky pečlivě starala, ale kojením jim neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit, některá koťata už hledají nový domov, Kordulka ale nejdřív podstoupí kastraci. Teplý podzim totiž způsobil, že hormony začínají pracovat… Ale i tak Kordulce delší pobyt u nás prospěl – jako kotě byla nezvladatelný temperamentní divoch, který se jen těžko nechal odchytit, teď se z ní ale stává mazlík, který si moc rád skočí i na klín… Další její velkou zálibou je voda, jakmile si někde může smočit packu, už je tam… V novém domově bude toto trochu problém, bude třeba dohlédnout na to, aby neskončila někde v bazénu… Zatím ale nový domov hledat nemůže, kastrace je přednější…

8. 11. 2019
Kordulka absolvovala 22. 10. 2019 kastraci a už je i po kontrole, vše v pořádku, jen jí po sedaci nějak „vyschly“ oči, málo se tvoří slzy, a tak jsme dostali mastičku a mažeme oči 2 x denně. Jakmile bude zase zcela fit, pořídíme ještě pár aktuálních fotek, zaktualizujeme profil a i Kordulka už se bude ucházet o nový domov.