Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sofinka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca červen–červenec 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 

Sofinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

26. 4. 2019
Bohouška a Sofinku jsme přijali do péče 21. 4. 2019. Objevili se s několika dalšími svými vrstevníky na jednom statku u Chebu. Tam našli dočasné útočiště, ale všichni tam zůstat nemohli. Tihle dva tedy skončili u nás. Sofinka je ve vysokém stupni březosti, budou to zcela jistě její první koťátka. Bohužel je ve velkém stresu, čekáme tedy, co nám zítřek nadělí a modlíme se, aby porod proběhl bez problémů, aby se Sofinka o koťátka starala… zkrátka aby všechno dobře dopadlo…

5. 5. 2019
Sofinka dnes před polednem porodila 4 koťátka. Vše naštěstí zvládla sama, všechna koťátka jsou po mamince – zrzavobílá. Všichni pijí, Sofinka krmí je i sebe i své prcky, takže věříme, že se vše bude vyvíjet správným směrem. Zatím nás ke koťátkům ani náhodou nepustí, takže samozřejmě netušíme, zda se jedná o kluky či holčičky… Jakmile se Sofinka trochu uklidní, pořídíme prckům vlastní profily. Zatím se nám ulevilo, že se všechno seběhlo bez ztrát na životech.

11. 5. 2019
Zítra bude koťatům týden. Maminka Sofinka si je pečlivě hlídá, nepustí nás blíž ani o píď. Vzorně své prcky krmí a stará se o ně, a to je hlavní. Zatím po ní víc nechceme. Program je pořád stejný – krmit, chválit, nedráždit:) Snad brzy tu nedůvěru prolomíme.

14. 5. 2019
Sofinka děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

23. 5. 2019
Tak máme za sebou první návštěvu veteriny, protože koťátkům se slepovaly oči. Maminka Sofinka k nám přijela s rýmou, virózy se prý na statku objevovaly často, a koťátka bohužel zánět přebrala. Ale oči mají čisté, bez vřídků, jen je potřeba 2 x denně mazat mastičkou, aby se dál neslepovaly. Zatím se nám celkem daří a hned je na prcky hezčí pohled:) – viz čerstvé foto. Jsou to tři kocourci – Bonbón, Pěšinka a Puf – a jedna kočička Kordulka:)

23. 6. 2019
Koťátka nám prospívají a Sofinka, ač sama není v ideální kondici, se o ně poctivě stará. Zánět očí u koťátek se podařilo vyléčit. Problémy nám ale dělají střeva – giardie, které si Sofinka i Bohoušek přivezli ze statku, jsme poléčili, opakovaný test vyšel negativní. Teď musíme ale ještě přeléčit clostridie r ty se po odčervení a vyhubení giardií brutálně přemnožily a zejména Sofinku hodně trápí. Pochopitelně přeléčit musíme i koťata. Což komplikuje i socializaci koťat. Sofinka se totiž zatím s námi úplně nesmířila. Je hodná a klidná, určitě je vděčná za bezpečné zázemí a pravidelnou vydatnou stravu, ale srdcem je zřejmě stále na statku. A v tomto duchu vychovává i svá koťata. A protože nechceme, aby z koťat vyrostli další neudatelní plašani, budeme muset maminku a koťata co nejdříve oddělit. Ale dokud kojí a dokud všechny trápí zdravotní problémy, nemůžeme nic moc dělat. Sofinka včera absolvovala kastraci, naštěstí bez komplikací, navíc je FeLV/FIV negativní, takže věříme, že až se nám podaří dát do pořádku střeva, bude všechno na dobré cestě.