Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viky

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?:
Handicapovaný/a?: ano, cukrovka 
Podmínky: 

Viky na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2019
Viky (zatím si nejsme jisti, jakého je pohlaví, Viky je stvoření přátelské, ale na lidskou ruku reaguje nevyzpytatelně, takže to necháme na pana doktora:-) je bezdomovec z Prahy - Horních Roztyl. Tam se údajně už několik měsíců zdržuje v roští nedaleko od parkoviště – kde se tam vzal/vzala, těžko říct. Jméno dostal/a po vnučce hodné paní, která ho/ji v posledních týdnech na místě přikrmovala a nám do péče v úterý 15. 1. 2019 předala. Na místě, kde Viky přebýval/a, se objevila i malá improvizovaná boudička, ale Viky čekal/a i v největší slotě vždycky venku. Čekal/a na jídlo a občas se nechal/a od kolemjdoucích pohladit. Na větší projevy „důvěrností“ ale reagoval/a úprkem zpět do roští. V posledních týdnech bylo vidět, že by potřeboval/a do tepla a léčit – oči zahleněné, z nosu tekly nekonečné zelené nudle… Pokud to ale není březí kočka, což zatím taky nelze vyloučit, výživová kondice vypadá dost dobře a srst taky vypadá zdravě. Nyní je u nás, v karanténě a v teple, v nejbližší době navštívíme pana doktora.

2. 2. 2019
Tak jsme zjistili, že Viky je kočička, teď už je po kastraci, březí naštěstí nebyla. Věk odhaduje pan doktor tak 4 roky, ale těžko říct přesně, protože zuby, podle kterých lze věk přibližně určit, byly v dost špatném stavu - při kastraci přišla i o dva špičáky a tři stoličky, řada zubů jí už chyběla z dřívějška. Zbylo jich jen pár, berušce. Je odčervená, ouška vyčištěná. Dobrá zpráva je, že je FeLV/FIV negativní a i ostatní krevní parametry jsou přiměřené, žádné drama. Stále ale zůstává v léčení – po kastraci se už zotavila, ale stále ji trápí rýma, takže dál bere antibiotika. Manipulace s ní je trochu náročnější, nechá se pohladit a pro pohlazení si i přijde, ale při jakékoliv jiné manipulaci dost bojuje. Ale to i to časem „vyléčíme“.

3. 4. 2019
Viky dobrala před týdnem poslední antibiotika – bojíme se jásat – ale už pár dnů je nos čistý, Viky nepčíká, ani nefrká. Z očí jí stále tečou slzy, ale to jsou neprůchozí kanálky, s tím se nic dělat nedá. K něčemu snad byla ta dlouhá léčba dobrá – Viky se naprosto uklidnila, uvolnila, hraje si, mazlí se, už se nechá občas i pochovat, ošetřovat se nechá naprosto bez problémů. Je milá, spokojená, vděčná a skromná. Necháme Viky ještě pár dnů v léčení, a pokud už se rýma nevrátí, doplníme pár fotek a Viky se snad už taky bude moct ucházet o pořádný domov.

21. 4. 2019
Viky je už řadu dnů bez rýmy, antibiotika dobrala, oční kapky jsme úspěšně dokapali. Ještě vyčkáme, jestli se rýma nevrátí tak, jako dosud vždycky, ale začínáme doufat, že vše bude OK. Pokud to tak bude, Viky bude moci hledat nový domov.

11. 5. 2019
Viky děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

28. 7. 2019
Tak jsme zase pokročili, bohužel pro Viky se šance na nový domov zmenšuje… Při poslední aktualizaci v dubnu jsme doufali, že už rýma odezněla a Viky bude moct brzy do nabídky. Nikoliv. Pár dnů nato začala Viky znovu chrlit zelené nudle, takže všechno začalo znovu – pan doktor odebral poslal vzorky do LaboKlinu, Viky dostala léky, které ale zabraly opět jen dočasně. Až pak zabraly kapky do nosu – Viky se bez nudlí a v dobré kondici držela několik týdnů. Slzavé oči bohužel „opravit“ nejdou – to jsou neprůchozí kanálky. Ale jinak se jevila Viky zcela v pohodě, zabydlela se u nás, zvykla si. Ale teď se to všechno zase zvrtlo – ve čtvrtek 25. 7. 2019 nás Viky nepřišla přivítat ke dveřím, tak jako chodila pokaždé. Byla unavená, evidentně vyčerpaná, zdálo se, že má i horečku. Slzící oči, rýma… Nejedla, nechtěla se mazlit, odmítla i česání. Bylo jasné, že je zle. Vyrazili jsme na veterinu. Výsledek – viróza, ale tu zvládneme. Horší je, že se ukázalo, že má velmi vysoké hodnoty cukru, takže cukrovka. To nám tedy chybělo. Viky musí přejít okamžitě na diabetickou dietu a brát léky. Ty zatím zabraly, ale může se stát, že časem přestanou účinkovat a budeme muset přejít na inzulín. Tím nám udělala trochu čáru přes rozpočet, na takové výdaje nám běžné příjmy nestačí, a tak budeme rádi, pokud nám naši příznivci přispějí – ať už finančně, nebo materiálně dia granulemi… Děkujeme.

29. 9. 2019
Tak se po delší době dostáváme k dalším aktualizacím… Léčba se nám v případě Viky bohužel zatím moc nedaří:( Diabetes se sice daří zvládat, Viky velmi dobře zareagovala na léky a dietu, cukr šel dolů, celková kondice se velmi zlepšila, inzulin jsme zatím vůbec nasadit nemuseli. Bohužel se jí ale před pár dny zase rozjela viróza a vrátila se urputná rýma. Viky už zase frká nudle a dusí se, sice ne tak moc, jako když přijela, ale není to ani trochu dobré. Na rýmu zatím nic nezabralo. Viky je už od ledna v karanténě, pořád sama, protože do kontaktu s jinými kočkami se ji dát bojíme. Je v chatce, kde se nedá topit a zima na krku… potřebovala by do tepla, v domě zatím ale máme vše obsazené a mezi další kočky samozřejmě nemůže:(

22. 12. 2019
Viky je bohužel stále v léčení. Oproti minulé aktualizaci je její zdravotní stav přesně opačný: od konce října je už Viky bez rýmy a bez nudlí, zato se ale výrazně zhoršila cukrovka. Viky přestala reagovat na léky a museli jsme přejít na inzulin. Je s námi v domě, v teple, s dietou se jakž takž popasovala, aktuálně se nedusí, ale bohužel do ideálu daleko. Uvidíme, jak bude reagovat na inzulín…

5. 1. 2020
Viky děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2019–5. 1. 2020).