Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciální adopce

V této rubrice naleznete kočičky, u nichž předpokládáme, že v depozitu stráví delší dobu a možná zde zůstanou i do konce života. Jedná se zejména o nevyléčitelně nemocné jedince (tzn. kočičky pozitivní na FeLV, FIV, se selháváním ledvin atd.). Naší prioritou je nalézt domov pro VŠECHNY naše svěřence, včetně těch handicapovaných, neboť i oni si zaslouží dožít svůj život v důstojných podmínkách. Nicméně v případě těchto zvířátek je to velmi obtížné, neboť vyžadují specifické podmínky (dieta, izolace od ostatních koček atd.), které někteří zájemci nedokáží zajistit. Také ne každý potenciální majitel se dokáže smířit s tím, že adoptuje kočičku, se kterou se bude muset možná brzy rozloučit.

Právě tyto kočičky jsou ale kvůli svému handicapu pro provoz depozita největším problémem, zvlášť ze začátku, po přijetí, kdy je potřeba provést řadu testů a napravit řadu zanedbaných neduhů. To s sebou přináší zátěž finanční (vyšší nemocnost, nemožnost kastrace a nutnost využívat antikoncepce, aby se kočičky nevysilovaly mrouskáním, diety…), časovou (náročnější péče), kapacitní (nutnost izolace od zdravých jedinců)… I těmto zvířátkům však dopřáváme veškerou standardní péči, stejně jako zdravým kočičkám. A když je zřejmé, že se jejich život chýlí ke konci, veterinář humánně ukončí jejich trápení. Budeme tedy rádi, pokud pomůžete a tyto kočičky podpoříte alespoň virtuálně – finančně, materiálně, ale i např. návštěvou. Pokud se rozhodnete kočičku podpořit materiálně, zeptejte se prosím na její momentální potřeby. Pokud chcete kočičku podpořit finančně, použijte prosím variabilní symbol uvedený u kočičky nebo do poznámky uveďte jméno kočičky – budete-li potřebovat potvrzení o daru pro daňové účely, vyplňte prosím dárcovský formulář.

Samozřejmě nejraději bychom i pro ně našli nový domov. Pokud se rozhodnete adoptovat některou kočičku s handicapem, poskytneme Vám veškeré informace týkající se jejího zdravotního stavu, potřebné péče atd. U každého zvířátka v této rubrice naleznete popis jeho zdravotního stavu s případnými odkazy na odborné články o jejich diagnóze, jakož i specifické podmínky, do nichž musí být zvířátko umístěno. 

Děkujeme za příspěvky:
– pí Jana Nováková – příspěvek na přilepšenou pro všechny kočičky,
– pí Zuzana Podhajská – pravidelný příspěvek na přilepšenou pro všechny kočičky.

 

 

Molly

Datum: 14. 5. 2014
Fotografií: 11
Složek: 0
 

Náhledy fotografií ze složky Speciální adopce