Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledají nový domov

CIBULKA

Cibulka

Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do bytu, klidnější domácnost (ne k malým dětem), jako kočičí jedináček.
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Cibulka byla odchycena ve vnitrobloku v pražských Nuslích, kde se podle nálezkyně zdržovala už asi tři měsíce. Pátrání po majiteli k výsledku nevedlo, a tak Cibulka skončila u nás. Je to zjevně původně domácí kočička, určitě měla svého páníčka – domníváme se, že dříve měla páníčka, nikoliv paničku – při jedné z návštěv u nás v depozitu pozitivně reagovala na mužský hlas… Začátky u nás v depozitu nebyly jednoduché, Cibulka nám dávala najevo, že jinde se měla líp – a jistě ano, je docela mlsná a rozmazlená:-) – co se jídla týče, vybírá si, nicméně okruh značek kočičího jídla, které je ochotna konzumovat, je značně široký, není třeba se bát. Nový majitel dostane podrobný návod:-) Stejně jako jídlo si vybírá i chvíle, kdy se bude mazlit a kdy ne:-) S tím, že původní domov je nenávratně minulostí, se už smířila, stejně jako pochopila, že se jí snažíme pomoci, ale prostě domov to není… Cibulka tedy u nás čeká na domov nový, ideálně v bytě, protože původem je zcela jistě bytová kočička. Žila určitě jako kočičí jedináček, kočičí společnost ji stresuje. Uvítá spíše klidnější domácnost, očekává, že nový páníček či panička vyhoví jejím preferencím, pokud se jídla týče – a pak budou všichni spokojeni:-)

Více informací a obrázků

 

ŠTAFETKA

Štafetka

Pohlaví: kočka
Věk: 2 roky
Kastrovaný/a?: ano, 30. 1. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Kokosákem, do společnosti další kočičky či kocourka
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, Štafetka je hodná a přátelská kočička. Ve srovnání z ostatními ze Satalic se ale Štafetka nehrne dopředu, takže to vypadá, že o lidi nestojí, ale opak je pravdou – jen je tak nějak ve stínu ostatních, na které se tedy dostane dřiv… Co se ostatních koček týče, Štafetka vyjde s každým. Specifický vztah má s Kokosákem, kterého jinak ostatní naši svěřenci nemusí – ale Štafetce jeho bláznivé nápady nevadí a dokáže jim vzdorovat. A Kokosák se o Štafetku zase pěkně stará, což ale neznamená, že při tom občas nelítají chlupy:-) Každopádně společná adopce by oběma prospěla, i když není podmínkou. V takovém případě pak Štafetku ale doporučujeme do kočičí společnosti, jako jedináček by se cítila nejistě. Bezpečný výběh je také podmínkou.

Více informací a obrázků 

 

KOKOSÁK

KokosákPohlaví: kocour
Věk: 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se Štafetkou, k pejskovi, k dětem
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Kokosák, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9. Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni jsou dnes v pořádku. Stejně jako všichni ostatní ze skupiny, i Kokoska (či Kokosák, původně jsme se domnívali, že se jedná o kočičku:-) je velmi kontaktní a nesmírně mazlivý, ve frontě na mazlení vždy předbíhá:-), rád se chová, rád si vyskočí na ramena (což je při jeho váze 5,5 kg docela náročné…)… Kokosák je ale zároveň velmi sebevědomý kocour, nic pro slabší povahy – z našich kočiček snese jeho nápady jen Štafetka, společná adopce by byla nejlepší volbou, ale není podmínkou. Do společnosti další kočičky či kocourka Kokosáka nedoporučujeme, ledaže by se jednalo o velmi asertivního jedince. Většina našich dalších chovanců se Kokosáka bojí. Kokosák ale zvládne pejska i děti. Určitě bude potřebovat bezpečný výběh, i když spíš kvůli vybití přebytečné energie než kvůli lovu – je povahou spíš gaučový povaleč než lovec. Ale v bytě by se nudil a mohl začít devastovat vybavení:-)

Více informací a obrázků

 

 

MICINKA Z POČERNIC

Micinka z PočernicPohlaví: kočka
Věk: 16 let
Kastrovaný/a?: ano, 13. 2. 2021
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, hůř vidí a slyší
Podmínky: klidná domácnost bez dětí a pejsků, možno k další kočce, bezpečný výběh v letních měsících

Charakteristika: Micinku za její dlouhý život zatím mnoho dobrého nepotkalo. Žila jako poloviční bezdomovec – pochází z nedalekého průmyslového areálu, kde ji nikdo nechtěl a kde ji vyháněli, kde ale byla spousta místa, kde se lze schovat. „Na stravu“ docházela ke starší paní v okolí, ta ji sice krmila, ale nic víc… Navzdory této „péči“ se Micinka dožila požehnaného věku, nicméně poslední dobou v původním „domově“ už síly docházely, a tak ji jednoho dne po domluvě s „majitelkou“ nálezkyně donesla k nám. Zdravotní stav při příjmu opravdu nebyl nic moc, letitá rýma, letité začervení, zkažené zuby, deformované ucho, zakalené oko, bulka na jazyku… Bylo toho hodně, ale Micinka se na svůj věk rychle zotavila a může odjet do nového domova. Hůř vidí, slyší a zřejmě i cítí, ale chuť k jídlu má velkou, to je důležité. Zůstala jí bohužel ostražitost, které se naučila po letech strávených na ulici. Mazlení nevyhledává, nechá se pohladit, jen když se servíruje jídlo – vidina dobroty jí pomůže překonat strach:-) Ovšem během jídla už nechce být rušena a dává najevo nelibost… Pohyb moc nevyhledává, většinu dne se někde rozvaluje, má ráda vyvýšená místa – cítí se tam bezpečně. Nemá ráda zimu, v zimě se k oknu nepřiblíží, ale jakmile vyjde sluníčko, láká ji to ven. V novém domově by tedy uvítala podobné zázemí – teplý domov a v létě výběh na zahrádku. Je vhodná jen do klidné domácnosti, kočky nejsou problém, ale pejsků se určitě bojí.

Více informací a obrázků

 

ATA

Ata

Pohlaví: kočka
Narozena: cca červenec–září 2019
Kastrovaný/a?: ano, 19. 12. 2019
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do společnosti kočiček, klidná domácnost, ne rodina s dětmi
Další informace: FeLV/FIV negativní 

Charakteristika: Ata (stejně jako Aaron a Albert) pochází z početnější skupiny koťat, které zachránila hodná paní od rodiny komplexně handicapovaných občanů v Úvalech. Rodina prý každoročně koťata od jejich smečky nekastrovaných koček topí, ale loni to nějak nestihli, a tak se „populační explozi“ rozhodli vyřešit jedem na krysy. Nálezkyně po složitých vyjednáváních s rodinou dostala souhlas nechtěná koťata odebrat, jed na krysy z pozemku posbírat a dospělé kočky nechat na vlastní náklady vykastrovat a vrátit. Koťata byla rozvezena do různých depozit a my jsme na akutní prosbu nálezkyně přijali mimo jiné i Atu. Vystresovanou, nezvyklou na lidskou ruku, nespolupracující… A to se bohužel ani po více než třech měsících, které strávila u nás, nezměnilo. Ata je prostě kočička, která kontakt s člověkem ke svému životu nepotřebuje, a pochybujeme, že se toto změní. Při pokusu o kontakt se ukrývá, případně volí úprk. Zato v kočičí společnosti se cítí moc dobře. Pro plaché kočičky se těžko hledá nový domov, nejlepší by bylo, kdyby se mohla vrátit do původní lokality, to ale nejde. Takže zkoušíme – domek s bezpečným výběhem je nutný, do bytu se nehodí. Společnost dalších kočiček by jí pomohla si rychleji zvyknout a snad i akceptovat člověka, to je ale otázka…

Více informací a obrázků

 

SALLY

SallyPohlaví: kočka
Věk: cca 18 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ano
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: byt, ideálně jako kočičí jedináček, klidná domácnost

Charakteristika: Nikitka a Sally jsou dvě staré kočičky, které hledají nový domov. Jejich dosavadní majitelka, která je kdysi jako malá koťátka našla, se o ně celý život starala, teď ale z osobních důvodů musí kočičkám najít nový domov. Měli jsme strach, jak obě kočičky stěhování do depozita zvládnou, ale Sally nás příjemně překvapila, žádným zásadním stresem neprošla. Obavy v nás ale budila její křehká konstituce a citlivé zažívání, krevní testy ale ukázaly, že Sally je na tom velmi dobře, tedy přiměřeně věku. Je to velký jedlík, bohužel má ale citlivější zažívání, to se ale dál ovlivnit stravou – žádnou léčbu ani dietu nyní nepotřebuje. Nový majitel by ale do budoucna měl počítat s tím, že věk kočičky s sebou může přinést zvýšené veterinární výdaje. Sally by byla nejraději kočičím jedináčkem, případně může do nového domova odejít s Nikitkou, se kterou sice momentálně nekamarádí, ale jsou na sebe zvyklé. Bude potřebovat klidnou domácnost a hodně pozornosti.

Více informací a obrázků

 

MARLENKA

MarlenkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 17. 11. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, kočičí společnost

Charakteristika: Marlenka je asi roční kočička, odchycena asi po dvou měsících různých pokusů ze zahrady rodinného domku v obci Nové Jirny, kam se nastěhovala letos v létě, aby tam mohla porodit svá koťátka. Na místě ale nebyla žádoucí. O koťata se už nálezci postarali, kočičku nechtěl nikdo. A tak skončila u nás. Bohužel, její názor na lidi je jednoznačný – nejlépe je, když se k ní nepřibližují. Není se co divit, v dosavadním životě asi od lidí nic dobrého nezakusila. Bohužel to dost komplikuje hledání nového domova – moc nevěříme, že by Marlenka udělala výraznější posun, pokud se jejího vztahu k lidem týče. Před námi se stále schovává, při pokusu o kontakt se kolem sebe ohání drápky. Bezpečně se skamarádila s dalšími našimi plašankami, Kačenkou a Kšandou. Přesto bychom jí rádi našli nový domov, tam, kde se od kočičky neočekává mazlení. Byla by ideální a nenáročnou společnicí jiné kočičce, s kočkami vychází bez problémů. Určitě by uvítala i bezpečný výběh, tedy poté, až se v novém domově zabydlí. Je to kočička, která ke svému životu člověka prostě nepotřebuje, zároveň už se ale nechce vrátit „na ulici“ a protloukat se na vlastní pěst…

Více informací a obrázků

 

KAČENKA

KačenkaPohlaví: kočka
Věk: min. 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, itrpěliví majitelé

Charakteristika: Kačenka žila spolu se svými potomky v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. O jídlo měli jakž tak postaráno, v místě se nacházejí i jakési improvizované boudičky… Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nebyly v dobrém zdravotním stavu, a tak jsme se s místními krmičkami domluvili, že kočičky postupně odchytneme, necháme kastrovat, poléčíme, co se dá, a vrátíme zpět do lokality. Ukázalo se ale, že tak jednoduché to nebude. Původní lokalita není vhodná k životu, připomíná spíš smetiště, strava není příliš kvalitní… Kačenka navíc nebyla v dobrém zdravotním stavu, vyčerpaná porody, průjmy, parazity… U nás přišla o všechny zuby, stav tlamičky byl hrozivý. Takže do původní lokality se určitě vrátit nemůže. Což je komplikace, Kačence velmi chybí svoboda a prostor. K lidem má velmi rezervovaný vztah, i když je určitá naděje, že v tomto směru učiní ještě nějaké pokroky. Ale půjde to pomalu – ostatně samy krmičky z původní lokality tvrdí, že to trvalo dva roky, než se jich Kačenka přestala bát. U nás je v naší přítomnosti schovaná, když si ji „ulovíme“, nebrání se, chvílemi se i zdá, že si pomazlení užívá, ale jakmile se naskytne příležitost, zmizí zase v koutě. Bude to nadlouho. A přesto by Kačenka potřebovala nový domov, kde by měla k dispozici výběh, zahrádku, prostě svobodu, ale zároveň i kvalitní stravu a přístřešek. To poslední má, výběh a svobodu jí ale poskytnout nedokážeme. A tak doufáme, že se najde trpělivý majitel, který by to s Kačenkou zkusil. 

Více informací a obrázků

 

CIKORKA

CikorkaPohlaví: kočka
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek  s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale i byt, do společnosti kočky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu

Charakteristika: Lógr a jeho sestra Cikorka se ve skupině koček, o které se „starala“ bezdomovkyně žijící v rozpadlé ubytovně na Císařce v Praze 5. Ubytovna se ale bourala, bezdomovkyně musela pryč a kočky si s sebou vzít pochopitelně nemohla… Cikorka a Lógr jsou jedni z prvních, které jsme přijali do naší péče. Cikorka je temperamentní a sebevědomá kočička, ačkoliv zpočátku ostražitá – lekavost má zřejmě v genech. Všeho nového se bojí, ale když si ale zvykne, je to přátelská a milá kočička, navíc úplatná – jídlo je její největší koníček:-) O lidskou společnost rozhodně stojí (zvlášť když člověk připravuje něco dobrého k snědku:-), ale je třeba jí dát čas. Doporučujeme ji do domku s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt. Dobře zapadne do jakékoliv kočičí party.

Více informací a obrázků

 

KŠANDA

KšandaPohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano, 11. 6. 2015
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, ne do rodiny s dětmi

Charakteristika: Kšanda pochází z odchytu v Praze 6. Žije tam skupina bezprizorných koček a nálezci, kteří ji k nám donesli, měli původě políčeno na poraněného kocourka, nicméně do sklopce se chytila Kšanda. A když už se chytila, nechtějí ji zájemci jen tak vypustit zpátky…Kšandu jsme ošetřili, nechali vykastrovat, takže může do nového domova. Jak se na kočku, která dosud žila bez kontaktu s lidmi, sluší, je i Kšanda hodně plachá, i když malých úspěchů ve vztahu k lidem se podařilo dosáhnout – už se před námi neskrývá a při troše šikovnosti se nechá i chytit, ačkoliv po pohlazení prostě netouží – i když už ho nepovažuje za ohrožení života:-) Věříme, že Kšanda ještě nějaké pokroky ve vztahu k lidem udělá, ale je to běh na dlouho trať. S tím také musí případný majitel počítat. Kšanda by se hodila jako společnice pro kontaktní kočičku, která by ji mohla „vychovávat“. S kočkami vychází Kšanda výborně, není dominantní, potenciálnímu konfliktu se raději vyhne… Kšandě by vyhovoval domek s bezpečným výběhem. Nehodí se do bytu, volný pohyb je pro ni nezbytný. Nehodí se ani do rodiny s dětmi, není zlá ani nebezpečná, ale když se bojí, může v krajním případě i seknout či kousnout. Jinak je to ale zlaté zvíře, čistotné, hravé, navíc dobře baští a nic neničí.

Více informací a obrázků

 

Náhledy fotografií ze složky Hledají nový domov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář