Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledají nový domov

MÁŠA

MášaPohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Nalezena/a: odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích v březnu 2022
V naší péči od: 25. 3. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, nemá zuby
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, případně k hodné kočičce či kocourkovi, pejskovi, klidná domácnost, domek s bezpečným výběhem

Charakteristika: Máša byla odchycena v rámci kastračního programu v areálu Metrostavu v Praze 9. Původně se počítalo s tím, že se po kastraci vrátí do původní lokality, ale od toho jsme nakonec ustoupili. Jednak se jedná o docela frekventované místo a navíc Máša nemá zuby, ty bohužel musely všechny ven. Máše to ale nijak nevadí, spořádá všechno bez omezení. Jenom lovit už asi nebude. Máše se po fyzické stránce hodně ulevilo, ale jinak u nás bohužel strádá. Na lidi i kočky reaguje nepřátelsky. Určitě někdy měla domov, ale už na něj zapomněla. Máša bude chtít být určitě kočičí jedináček, i když hodná kočička či kocourek, případně pejsek na překážku nebudou. Bude také potřebovat bezpečný výběh. Klidná domácnost a trpělivý majitel nutností.

Více informací a obrázků

 

TERINKA

TerinkaPohlaví: kočka
Narozen/a: ?
Nalezena/a: odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích 18. 9. 2021 
V naší péči od: 19. 9. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, k hodnému pejskovi, klidný a trpělivý majitel, stabilní domácnost
Další informace: FeLV/FIV negativní 

Charakteristika: Terinka (pro krmičku) neboli Teroristka (pro všechny ostatní:-) byla odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích. Tam porodila několik vrhů koťat, až se ji konečně podařilo odchytit. Je zdravá, přesto nám dlouho trvalo, než jsme ji přeřadili do rubriky Hledají nový domov. Terinka dorazila jako kočka, která se lidí bojí, a my jsme jí chtěli dát čas, aby mohla svůj názor změnit. A to se povedlo, i když postupujeme hlemýždím tempem:) Každopádně dnes je to kočička, která sice návštěvy stále vyhodnocuje jako nebezpečné, ale ke svému člověku už si vztah dokáže vytvořit. Pravda, na chování to není, ale hlazení už si stačila oblíbit, strká hlavu do rukou a vrní jako traktor. Je stále ještě ostražitá, nesnáší cestování autem v přepravce (takže pravidelné ježdění např. na chatu s ní nebude možné), nelíbí se jí mobilní telefon apod., ale už je na tom prostě o hodně lépe. Terinka by byla nejraději kočičím jedináčkem, i když klidná kočička či pejsek nebude překážkou. Ve větší skupině koček je na ni ale moc rušno. Klidný a trpělivý majitel nutný:)

Více informací a obrázků

 

PIŠINGR

Pišingr

Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se sestřičkou Piškvorkou, případně do jiné kočko-psí společnosti

Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Pišingr byl hned po příjezdu k nám do depozita velmi přátelský a kontaktní, mazlivý, vrnící, vítací. Což mu zůstalo. Na to, že se narodil plaché kočičce a minimálně měsíc prožil venku, je to prostě překvapivě mazel. Ale také velmi akční „lovec“, který si hraje se vším, co se jen trochu hýbe. Přizpůsobivý, chytrý, s obrovskou chutí k jídlu. Bohužel, určitě mu nebude stačit byt, bezpečný výběh bude potřebovat, aby mohl ventilovat nahromaděnou energii. Hodí se do akční rodiny, ideálně by mohl odejít se svou sestřičkou Piškvorkou, ale rychle se zorientuje i v jakékoliv jiné kočko-psí společnosti.

Více informací a obrázků

 

PIŠKVORKA

Piškvorka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s bratrem Pišingrem, k mazlivé kočičce či kocourkovi

Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Piškvorka, ve srovnání s bratrem Pišingrem, který je zvědavý a miluje vše nové, je stále bázlivá, pokud se cítí v nebezpečí, utíká a schovává se. Nějaké pokroky jsme v tomto směru učinili, Piškvorka neútočí, naučila se nás vítat u dveří, nechá se i pochovat a zvlášť u jídla zapomíná na všechna domnělá nebezpečí, která jí u nás pochopitelně hrozí:-) Ale chtělo by to ještě další pokroky, na které však u nás není čas. Piškvorce by nejvíc prospěl domov, kam by mohla odejít s bratrem Pišingrem, případně k další kočičce či kocourkovi, kteří mají s lidmi dobré zkušenosti. Nový majitel by měl mít dost času a trpělivost, ale když Piškvorce dá čas, bude z ní také mazlík. V případě Piškvorky uvítáme i dočasnou péči za účelem „vymazlení“.

Více informací a obrázků

 

LUCINKA

Lucinka

Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do akční rodiny, jako kočičí jedináček i do kočičí společnosti, hodný pejsek nevadí, do domku s bezpečným výběhem
Další informace: FIV/FeLV negativní

Charakteristika: Lucinka se prý před pár měsíci přitoulala k nálezcům v obci kousek od Mukařova, evidentně bezdomovec. Dostala tam přístřeší a stravu, ale natrvalo tam zůstat nemůže, neboť rodina má své kočičky a víc jich už nezvládne. Takže putovala k nám. U nás jsme zajistili kastraci a domnívali se, že vše bude probíhat tak, jak má, takže bude moci hledat brzy nový domov. Nebylo tomu tak, kastrační rána se zanítila, navíc se přidal kalicivirus. Komplikovanější bylo i odčervení. Tím se všechno protáhlo, chvíli trvalo, než jsme vše poléčili a mohli ji nechat naočkovat. Lucinka je zlatá kočička, pomocník i společník. Má ráda lidi i ostatní kočky, v novém domově jistě zvládne i hodného pejska. Je samostatná, ale ne samotářská. Zdatný lovec, ale i gaučový povaleč, prostě podle nálady:-) K lovu ale bude určitě potřebovat bezpečný výběh, domek se zahrádkou apod. je tedy podmínkou.

Více informací a obrázků

 

VENDULKA

VendulkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti či k hodnému pejskovi, do klidnější domácnosti, 
Ostatní informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Vendulka hledá nový domov. K nám dorazila jako nekontaktní kočička, ale udělali jsme pokroky, Vendulka je sice pořád ještě lekavá, ale už nás chodí vítat a při jídle se nechá i pohladit a pak pochovat. Takže ještě trochu času a bude to mazlík. V kočičí společnosti se cítí velmi dobře, je klidná a nedominantní. V novém domově by uvítala jiné kočičky či pejsky, podpoří to její zabydlování se v novém domově. Protože celý svůj dosavadní život prožila ve volnosti pohybu, bude i v novém domově potřebovat bezpečný výběh. Nebude z ní žádný vládce a postrach okolí, bude se držet doma, ale přece jen ji neumístíme pouze do bytu. Vendulka se hodí spíše do klidnější domácnosti, kde s ní noví majitelé budou mít zpočátku dost trpělivosti.

Více informací a obrázků

 

ŤOPKA

Ťopka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 5. 5. 2021
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do akční domácnosti, do kočičí společnosti, k pejskovi, ideálně do domku s bezpečným výběhem
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Ťopka je dcerou kočičky Trnky, která byla odchycena na konci května 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Do depozita si s sebou přinesla i čtyři koťátka, o která se vzorně starala, a tak dnes konečně mohou všichni hledat nový domov. Pravda, trvalo to, koťátka chytla virózu, pak se u Trnky objevily giardie, takže léčba se protáhla, ale dnes jsou všichni zdraví. Koťátka s maminkou se po umístění do společných prostor zprvu držela hodně pohromadě, vypadalo to, že je ani nebudeme moci rozdělit, ale jak koťata rostou, jsou samostatnější a na společném umístění už netrváme. Ťopka byla hyperaktivní kotě a zdálo se, že z ní bude zdatný lovec, ale v pubertě se kupodivu hodně uklidnila. Je společenská, vítací, mazlivá (i když nošení na rukou moc nemusí, raději si vyskočí na klín), v kočičí partě bezproblémová. Hodí se do akční domácnosti, do kočičí společnosti i k pejskovi, ideálně do domku s bezpečným výběhem.

Více informací a obrázků 

 

ŠLUPKA

Šlupka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 5. 5. 2021
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti, k pejskovi, do akční rodiny
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Šlupka je dcerou kočičky Trnky, která byla odchycena na konci května 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Do depozita si s sebou přinesla i čtyři koťátka, o která se vzorně starala, a tak dnes konečně mohou všichni hledat nový domov. Pravda, trvalo to, koťátka chytla virózu, pak se u Trnky objevily giardie, takže léčba se protáhla, ale dnes jsou všichni zdraví. Koťátka s maminkou se po umístění do společných prostor zprvu držela hodně pohromadě, vypadalo to, že je ani nebudeme moci rozdělit, ale jak koťata rostou, jsou samostatnější a na společném umístění už netrváme. Šlupka byla dlouho maminčiným mazánkem, ale í z toho vyrostla a dnes je to velmi vyrovnaná, společenská, přátelská a zvědavá kočička. Mezi ostatními kočkami se nikoho nebojí, zároveň ale nikoho zbytečně neprovokuje, prostě je ráda na světě a chce trávit čas užitečnějšími aktivitami než jsou hádky a bitky. Kladný vztah má i k lidem, ráda asistuje u jakékoliv činnosti, všechno ji zajímá. A pak se stočí do klubíčka a usne. Šlupka se hodí do akční rodiny a do kočičí společnosti, zvládne i pejska. 

Více informací a obrázků

 

TRNKA

Trnka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: 2020
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano, 26. 6. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně se Šťopkou, případně do kočičí společnosti.
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Trnka byla odchycena v květnu 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Tam žila už několik měsíců, ale pokusy o její odchyt byly dlouho neúspěšné. Mezitím se Trnka stihla úspěšně rozmnožovat, starší koťata, Katrina a Kyrill, také prošla naším azylem a už našla nový domov. Trnka k nám dorazila s novými přírůstky, čtyřmi kočičími holčičkami. Kromě začervení a zanícených očí byla celá rodina v poměrně dobrém stavu, krmičky v místě zajišťují příkrmy. I tak ale nějakou dobu trvalo, než koťata vyrostla a mohla být naočkována. Dnes jsou všichni v pořádku a hledají nové domovy. Trnka k nám dorazila jako kočička, která se s lidmi nekamarádí. Na tomto názoru zatím nic nezměnila, nicméně svým koťatům nechává ve styku s člověkem volnost, takže všechny její holčičky jsou kontaktní a mazlivé kočičky. Trnka je tedy plachá a nekontaktní, nicméně si zvykla na teplo a pravidelnou stravu, kterou u nás dostává. Určitě nebude chtít žít jen venku. Je fixovaná na svou dceru Šťopku, ideální by bylo společné umístění do bytu, to však chce trpělivého majitele, který bude Trnku tolerovat.

Více informací a obrázků

 

 

MICINKA Z POČERNIC

Micinka z PočernicPohlaví: kočka
Věk: 16 let
Kastrovaný/a?: ano, 13. 2. 2021
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, hůř vidí a slyší
Podmínky: klidná domácnost bez dětí a pejsků, možno k další kočce, bezpečný výběh v letních měsících

Charakteristika: Micinku za její dlouhý život zatím mnoho dobrého nepotkalo. Žila jako poloviční bezdomovec – pochází z nedalekého průmyslového areálu, kde ji nikdo nechtěl a kde ji vyháněli, kde ale byla spousta místa, kde se lze schovat. „Na stravu“ docházela ke starší paní v okolí, ta ji sice krmila, ale nic víc… Navzdory této „péči“ se Micinka dožila požehnaného věku, nicméně poslední dobou v původním „domově“ už síly docházely, a tak ji jednoho dne po domluvě s „majitelkou“ nálezkyně donesla k nám. Zdravotní stav při příjmu opravdu nebyl nic moc, letitá rýma, letité začervení, zkažené zuby, deformované ucho, zakalené oko, bulka na jazyku… Bylo toho hodně, ale Micinka se na svůj věk rychle zotavila a může odjet do nového domova. Hůř vidí, slyší a zřejmě i cítí, ale chuť k jídlu má velkou, to je důležité. Zůstala jí bohužel ostražitost, které se naučila po letech strávených na ulici. Mazlení nevyhledává, nechá se pohladit, jen když se servíruje jídlo – vidina dobroty jí pomůže překonat strach:-) Ovšem během jídla už nechce být rušena a dává najevo nelibost… Pohyb moc nevyhledává, většinu dne se někde rozvaluje, má ráda vyvýšená místa – cítí se tam bezpečně. Nemá ráda zimu, v zimě se k oknu nepřiblíží, ale jakmile vyjde sluníčko, láká ji to ven. V novém domově by tedy uvítala podobné zázemí – teplý domov a v létě výběh na zahrádku. Je vhodná jen do klidné domácnosti, kočky nejsou problém, ale pejsků se určitě bojí.

Více informací a obrázků

 

ATA

Ata

Pohlaví: kočka
Narozena: cca červenec–září 2019
Kastrovaný/a?: ano, 19. 12. 2019
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do společnosti kočiček, klidná domácnost, ne rodina s dětmi
Další informace: FeLV/FIV negativní 

Charakteristika: Ata (stejně jako Aaron a Albert) pochází z početnější skupiny koťat, které zachránila hodná paní od rodiny komplexně handicapovaných občanů v Úvalech. Rodina prý každoročně koťata od jejich smečky nekastrovaných koček topí, ale loni to nějak nestihli, a tak se „populační explozi“ rozhodli vyřešit jedem na krysy. Nálezkyně po složitých vyjednáváních s rodinou dostala souhlas nechtěná koťata odebrat, jed na krysy z pozemku posbírat a dospělé kočky nechat na vlastní náklady vykastrovat a vrátit. Koťata byla rozvezena do různých depozit a my jsme na akutní prosbu nálezkyně přijali mimo jiné i Atu. Vystresovanou, nezvyklou na lidskou ruku, nespolupracující… A to se bohužel ani po více než třech měsících, které strávila u nás, nezměnilo. Ata je prostě kočička, která kontakt s člověkem ke svému životu nepotřebuje, a pochybujeme, že se toto změní. Při pokusu o kontakt se ukrývá, případně volí úprk. Zato v kočičí společnosti se cítí moc dobře. Pro plaché kočičky se těžko hledá nový domov, nejlepší by bylo, kdyby se mohla vrátit do původní lokality, to ale nejde. Takže zkoušíme – domek s bezpečným výběhem je nutný, do bytu se nehodí. Společnost dalších kočiček by jí pomohla si rychleji zvyknout a snad i akceptovat člověka, to je ale otázka…

Více informací a obrázků

 

SALLY

SallyPohlaví: kočka
Věk: cca 18 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ano
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: byt, ideálně jako kočičí jedináček, klidná domácnost

Charakteristika: Nikitka a Sally jsou dvě staré kočičky, které hledají nový domov. Jejich dosavadní majitelka, která je kdysi jako malá koťátka našla, se o ně celý život starala, teď ale z osobních důvodů musí kočičkám najít nový domov. Měli jsme strach, jak obě kočičky stěhování do depozita zvládnou, ale Sally nás příjemně překvapila, žádným zásadním stresem neprošla. Obavy v nás ale budila její křehká konstituce a citlivé zažívání, krevní testy ale ukázaly, že Sally je na tom velmi dobře, tedy přiměřeně věku. Je to velký jedlík, bohužel má ale citlivější zažívání, to se ale dál ovlivnit stravou – žádnou léčbu ani dietu nyní nepotřebuje. Nový majitel by ale do budoucna měl počítat s tím, že věk kočičky s sebou může přinést zvýšené veterinární výdaje. Sally by byla nejraději kočičím jedináčkem, případně může do nového domova odejít s Nikitkou, se kterou sice momentálně nekamarádí, ale jsou na sebe zvyklé. Bude potřebovat klidnou domácnost a hodně pozornosti.

Více informací a obrázků

 

MARLENKA

MarlenkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 17. 11. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, kočičí společnost

Charakteristika: Marlenka je asi roční kočička, odchycena asi po dvou měsících různých pokusů ze zahrady rodinného domku v obci Nové Jirny, kam se nastěhovala letos v létě, aby tam mohla porodit svá koťátka. Na místě ale nebyla žádoucí. O koťata se už nálezci postarali, kočičku nechtěl nikdo. A tak skončila u nás. Bohužel, její názor na lidi je jednoznačný – nejlépe je, když se k ní nepřibližují. Není se co divit, v dosavadním životě asi od lidí nic dobrého nezakusila. Bohužel to dost komplikuje hledání nového domova – moc nevěříme, že by Marlenka udělala výraznější posun, pokud se jejího vztahu k lidem týče. Před námi se stále schovává, při pokusu o kontakt se kolem sebe ohání drápky. Bezpečně se skamarádila s dalšími našimi plašankami, Kačenkou a Kšandou. Přesto bychom jí rádi našli nový domov, tam, kde se od kočičky neočekává mazlení. Byla by ideální a nenáročnou společnicí jiné kočičce, s kočkami vychází bez problémů. Určitě by uvítala i bezpečný výběh, tedy poté, až se v novém domově zabydlí. Je to kočička, která ke svému životu člověka prostě nepotřebuje, zároveň už se ale nechce vrátit „na ulici“ a protloukat se na vlastní pěst…

Více informací a obrázků

 

KAČENKA

KačenkaPohlaví: kočka
Věk: min. 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, itrpěliví majitelé

Charakteristika: Kačenka žila spolu se svými potomky v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. O jídlo měli jakž tak postaráno, v místě se nacházejí i jakési improvizované boudičky… Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nebyly v dobrém zdravotním stavu, a tak jsme se s místními krmičkami domluvili, že kočičky postupně odchytneme, necháme kastrovat, poléčíme, co se dá, a vrátíme zpět do lokality. Ukázalo se ale, že tak jednoduché to nebude. Původní lokalita není vhodná k životu, připomíná spíš smetiště, strava není příliš kvalitní… Kačenka navíc nebyla v dobrém zdravotním stavu, vyčerpaná porody, průjmy, parazity… U nás přišla o všechny zuby, stav tlamičky byl hrozivý. Takže do původní lokality se určitě vrátit nemůže. Což je komplikace, Kačence velmi chybí svoboda a prostor. K lidem má velmi rezervovaný vztah, i když je určitá naděje, že v tomto směru učiní ještě nějaké pokroky. Ale půjde to pomalu – ostatně samy krmičky z původní lokality tvrdí, že to trvalo dva roky, než se jich Kačenka přestala bát. U nás je v naší přítomnosti schovaná, když si ji „ulovíme“, nebrání se, chvílemi se i zdá, že si pomazlení užívá, ale jakmile se naskytne příležitost, zmizí zase v koutě. Bude to nadlouho. A přesto by Kačenka potřebovala nový domov, kde by měla k dispozici výběh, zahrádku, prostě svobodu, ale zároveň i kvalitní stravu a přístřešek. To poslední má, výběh a svobodu jí ale poskytnout nedokážeme. A tak doufáme, že se najde trpělivý majitel, který by to s Kačenkou zkusil. 

Více informací a obrázků

 

CIKORKA

CikorkaPohlaví: kočka
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek  s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale i byt, do společnosti kočky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu

Charakteristika: Lógr a jeho sestra Cikorka se ve skupině koček, o které se „starala“ bezdomovkyně žijící v rozpadlé ubytovně na Císařce v Praze 5. Ubytovna se ale bourala, bezdomovkyně musela pryč a kočky si s sebou vzít pochopitelně nemohla… Cikorka a Lógr jsou jedni z prvních, které jsme přijali do naší péče. Cikorka je temperamentní a sebevědomá kočička, ačkoliv zpočátku ostražitá – lekavost má zřejmě v genech. Všeho nového se bojí, ale když si ale zvykne, je to přátelská a milá kočička, navíc úplatná – jídlo je její největší koníček:-) O lidskou společnost rozhodně stojí (zvlášť když člověk připravuje něco dobrého k snědku:-), ale je třeba jí dát čas. Doporučujeme ji do domku s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt. Dobře zapadne do jakékoliv kočičí party.

Více informací a obrázků

 

KŠANDA

KšandaPohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano, 11. 6. 2015
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, ne do rodiny s dětmi

Charakteristika: Kšanda pochází z odchytu v Praze 6. Žije tam skupina bezprizorných koček a nálezci, kteří ji k nám donesli, měli původě políčeno na poraněného kocourka, nicméně do sklopce se chytila Kšanda. A když už se chytila, nechtějí ji zájemci jen tak vypustit zpátky…Kšandu jsme ošetřili, nechali vykastrovat, takže může do nového domova. Jak se na kočku, která dosud žila bez kontaktu s lidmi, sluší, je i Kšanda hodně plachá, i když malých úspěchů ve vztahu k lidem se podařilo dosáhnout – už se před námi neskrývá a při troše šikovnosti se nechá i chytit, ačkoliv po pohlazení prostě netouží – i když už ho nepovažuje za ohrožení života:-) Věříme, že Kšanda ještě nějaké pokroky ve vztahu k lidem udělá, ale je to běh na dlouho trať. S tím také musí případný majitel počítat. Kšanda by se hodila jako společnice pro kontaktní kočičku, která by ji mohla „vychovávat“. S kočkami vychází Kšanda výborně, není dominantní, potenciálnímu konfliktu se raději vyhne… Kšandě by vyhovoval domek s bezpečným výběhem. Nehodí se do bytu, volný pohyb je pro ni nezbytný. Nehodí se ani do rodiny s dětmi, není zlá ani nebezpečná, ale když se bojí, může v krajním případě i seknout či kousnout. Jinak je to ale zlaté zvíře, čistotné, hravé, navíc dobře baští a nic neničí.

Více informací a obrázků

 

Náhledy fotografií ze složky Hledají nový domov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář