Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledají nový domov

 

ZÁZVORKA (ZAZINKA)

zazvorkas.jpg

Pohlaví: kočka
Věk: 5 let
Kastrovaný/a?: ano, 9. 1. 2020
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, do společnosti nedominantní kočičky či kocourka, k hodnému pejskovi
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Kokoska, Šohajka, Štafetka a Zázvorka pocházejí od paní, která byla vystěhována v rámci exekučního řízení z drážního domku v Praze 9.Celá skupina u nás pobyla celkem dlouho – odčervení bylo zdlouhavé a kondice střev tomu pak odpovídala, antibiotika střídala probiotika… ale vše se vyléčilo a všichni postupně odešli do nových domovů. Zázvorka se ale po roce a půl vrátila, v novém domově už nemůže zůstat. Detaily známe, nejsou důležité, někdy se život zkomplikuje a zvíře jde stranou. Přestože Zázvorka, neboli Zazinka, jak ji oslovovala panička, teskní, vrátila se v dobrém zdravotním stavu a zvykne si. Je to kontaktní a mazlivá kočička, která ráda skočí i na klín. Pravda, chvíli trvá, než si na svého člověka zvykne, ale pak mu to bohatě oplatí. Proto se hodí spíš do klidné domácnosti, kde bude mít dost času na to, aby se rozkoukala. Může bydlet i s další kočičkou či kocourkem, ale nemělo by se jednat o dominantní zvíře, Zázvorka se takových koček bojí, v takovém případě bude raději jedináčkem. Zázvorka bude rozhodně potřebovat bezpečný výběh.

Více informací a obrázků

 

DRÁPALÍK

DrápalíkPohlaví: kocour
Narozen/a: květen 2022
Odchycena/a: 25. 9. 2022
V naší péči od: 25. 9. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do společnosti jiné kočičky či kocourka, ne k dětem, trpělivý majitel
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Drápalík je potomkem plaché kočičky, stejně jako jeho sourozenci František a Eliška. Jejich maminka, plachá kočička, byla 14. 8. 2022 kastrována a vrácena do původní lokality. Drápalíka se bohužel podařilo odchytit až o tři týdny později než jeho sourozence, kteří tak v socializaci získali velký náskok. Drápalík má prostě zpoždění, ale i tak dělá pokroky. Koneckonců, i jeho sourozenci to zvládli, věříme, že to zvládne i Drápalík. Z kocourka, ke kterému jsme se zpočátku nemohli ani přiblížit, se stává klidnější zvíře: zatím to tedy není na mazlení a v prostoru je stále problém ho odchytit, ale mezi ostatními kočkami ledacos pochytil. Když se podává jídlo, je jasné, že musí být mezi prvními:-), což je také chvíle, kdy se nechá pohladit, při troše trpělivosti i pochovat. Každopádně je to zatím spíš zkrotlá šelma než domácí mazlík, ale trpělivý a zkušený majitel jistě v tomto směru ještě může udělat mnoho. Drápalík se hodí do domácnosti, kde už nějaké (ideálně kontaktní) kočičky či kocourkové žijí. Domek s bezpečným výběhem Drápalík uvítá, stejně jako trpělivého majitele.

Více informací a obrázků

 

ROZÁRKA

Rozárka

Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Nalezena/a: předána pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do bytu, ne jako jedináček, ideálně s někým z rodiny, klidná domácnost

Charakteristika: Rozárka je jednou z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Příbuzní měli v kočičí rodince evidentně zmatek, a tak nám chvíli trvalo, než jsme se zorientovali i my. To, co mělo být kočička, byl nakonec kocourek atd. Rozárka je dcerou Macinky a Mikeše. Je nejkřehčí a nejbázlivější z celé rodiny, ale udělala velké pokroky: účastní se her, nechá se pohladit. Je jasné, že v původním domově, když už panička byla nemocná, šlo hlavně o to nepřekážet. Na socializaci nebyl čas. Teď už ale i Rozárka zjistila, že radovat se ze života je v pořádku. Ale musí se jí dát čas. Do nového domova by ráda odešla s někým ze své rodiny, ale může bydlet i tam, kde už nějaká klidná a nedominantní kočička či kocourek bydlí. V novém domově potřebuje nutně další kočičku či kocourka, kteří ji pomohou v adaptaci. 

Více informací a obrázků

 

MIKEŠ

Mikeš

Pohlaví: kocour
Věk: cca 2 roky
Nalezena/a: předán pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: byt, klidná domácnost, i ke starším lidem, adopce ideálně s někým z rodiny

Charakteristika: Mikeš je jedním z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Příbuzní však měli v kočičí rodince zjevně zmatek, protože u nás jsme zjistili, že to, co původně měla být kočička, je kocourek apod. Chvíli nám trvalo, než jsme se zorientovali. Mikeš je kocourek, tatínek koťat Juráška a Rozárky, který byl zpočátku hodně lekavý a bojácný, ale dnes už je to vítací kocourek a výtečný společník. Lekavost mu zůstala, ale jen vůči cizímu a novému. V novém domově mu to bude chvíli trvat, ale bez problémů si zvykne. Ideální by bylo společné umístění s kočičkou Macinkou, jenže to by potřeboval každý z této libeňské rodiny, ale pravděpodobnost, že by někdo adoptoval celou čtyřku, je velmi nízká. A tak se přimlouváme za adopci aspoň s někým z rodiny, buď s Juráškem, nebo Rozárkou. Všichni jsou zvyklí jen v bytě a nevypadají, že by toužili po výběhu. Do klidné domácnosti.

Více informací a obrázků

 

MACINKA

Macinka

Pohlaví: kočka
Věk: cca 2 roky
Nalezena/a: předána pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: byt či domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, ideálně s někým z rodiny

Charakteristika: Macinka je jednou z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Tedy, jen čtyři z nich, pro jedno zvíře se rodině podařilo najít jiný domov. Příbuzní měli v celé kočičí rodině zpočátku trochu zmatek, takže nám pár dní trvalo, než jsme zjistili, že to, co mělo být kocourek, je kočička atp. Nicméně teď už jsme si jisti a už jsme celou rodinku stihli blíže poznat. Macinka se jeví jako naprosto pohodová kočička, která se se změnou prostředí smířila nejdřív a svým klidem pomohla k adaptaci i ostatním. Je klidná, společenská a přátelská, naprosto nezáludná, vděčná za pohlazení, za dobrou baštu. Macinka se navíc vzorně starala o svá koťata, Juráška a Rozárku, ale vychovala i Pišingra a Piškvorku, jakož i Ríšu a Utinku. Hodí se do klidné domácnosti, do bytu či do domku s bezpečným výběhem. Do nového domova by ráda odešla s někým ze své rodiny, tzn. s Juráškem, Mikešem nebo Rozárkou.

Více informací a obrázků

 

JURÁŠEK

Jurášek

Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Nalezena/a: předán pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: byt, ideálně s někým z rodiny, případně do společnosti dalších kočiček či kocourků, klidná domácnost

Charakteristika: Jurášek je jedním z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Příbuzní měli v kočičí rodince evidentně zmatek, a tak nám chvíli trvalo, než jsme se zorientovali i my. To, co mělo být kočička, byl nakonec kocourek atd. Jurášek je dcerou Macinky a Mikeše. Je křehký a bojácný. Je jasné, že v původním domově, když už panička byla nemocná, šlo hlavně o to nepřekážet. Na socializaci nebyl čas. Teď už ale i Jurášek zjistil, že radovat se ze života je v pořádku. Ale musí se mu dát čas. Do nového domova by rád odešel s někým ze své rodiny, ale může bydlet i tam, kde už nějaká klidná a nedominantní kočička či kocourek bydlí. V novém domově potřebuje nutně další kočičku či kocourka, kteří mu pomohou v adaptaci. Klidná domácnost a trpělivost podmínkou:)

Více informací a obrázků

 

TERINKA

TerinkaPohlaví: kočka
Narozen/a: ?
Nalezena/a: odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích 18. 9. 2021 
V naší péči od: 19. 9. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně jako kočičí jedináček, k hodnému pejskovi, klidný a trpělivý majitel, stabilní domácnost
Další informace: FeLV/FIV negativní 

Charakteristika: Terinka (pro krmičku) neboli Teroristka (pro všechny ostatní:-) byla odchycena v areálu Metrostavu v Horních Počernicích. Tam porodila několik vrhů koťat, až se ji konečně podařilo odchytit. Je zdravá, přesto nám dlouho trvalo, než jsme ji přeřadili do rubriky Hledají nový domov. Terinka dorazila jako kočka, která se lidí bojí, a my jsme jí chtěli dát čas, aby mohla svůj názor změnit. A to se povedlo, i když postupujeme hlemýždím tempem:) Každopádně dnes je to kočička, která sice návštěvy stále vyhodnocuje jako nebezpečné, ale ke svému člověku už si vztah dokáže vytvořit. Pravda, na chování to není, ale hlazení už si stačila oblíbit, strká hlavu do rukou a vrní jako traktor. Je stále ještě ostražitá, nesnáší cestování autem v přepravce (takže pravidelné ježdění např. na chatu s ní nebude možné), nelíbí se jí mobilní telefon apod., ale už je na tom prostě o hodně lépe. Terinka by byla nejraději kočičím jedináčkem, i když klidná kočička či pejsek nebude překážkou. Ve větší skupině koček je na ni ale moc rušno. Klidný a trpělivý majitel nutný:)

Více informací a obrázků

 

PIŠKVORKA

Piškvorka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca 8. 4. 2022
Nalezena/a: odchycen v Praze Satalicích
V naší péči od: 22. 5. 2022
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně s bratrem Pišingrem, k mazlivé kočičce či kocourkovi

Charakteristika: Pišingr a Piškvorka jsou potomci kočičky Sibyly, která byla spolu s koťaty odchycena v Praze v Satalicích. Sibyla, jakožto nesocializovatelná plachá kočička, byla po kastraci vrácena zpět do lokality, Pišingr a Piškvorka dostali šanci na lepší domov. Piškvorka, ve srovnání s bratrem Pišingrem, který je zvědavý a miluje vše nové, je stále bázlivá, pokud se cítí v nebezpečí, utíká a schovává se. Nějaké pokroky jsme v tomto směru učinili, Piškvorka neútočí, naučila se nás vítat u dveří, nechá se i pochovat a zvlášť u jídla zapomíná na všechna domnělá nebezpečí, která jí u nás pochopitelně hrozí:-) Ale chtělo by to ještě další pokroky, na které však u nás není čas. Piškvorce by nejvíc prospěl domov, kam by mohla odejít s bratrem Pišingrem, případně k další kočičce či kocourkovi, kteří mají s lidmi dobré zkušenosti. Nový majitel by měl mít dost času a trpělivost, ale když Piškvorce dá čas, bude z ní také mazlík. V případě Piškvorky uvítáme i dočasnou péči za účelem „vymazlení“.

Více informací a obrázků

 

VENDULKA

VendulkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti či k hodnému pejskovi, do klidnější domácnosti, 
Ostatní informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Vendulka hledá nový domov. K nám dorazila jako nekontaktní kočička, ale udělali jsme pokroky, Vendulka je sice pořád ještě lekavá, ale už nás chodí vítat a při jídle se nechá i pohladit a pak pochovat. Takže ještě trochu času a bude to mazlík. V kočičí společnosti se cítí velmi dobře, je klidná a nedominantní. V novém domově by uvítala jiné kočičky či pejsky, podpoří to její zabydlování se v novém domově. Protože celý svůj dosavadní život prožila ve volnosti pohybu, bude i v novém domově potřebovat bezpečný výběh. Nebude z ní žádný vládce a postrach okolí, bude se držet doma, ale přece jen ji neumístíme pouze do bytu. Vendulka se hodí spíše do klidnější domácnosti, kde s ní noví majitelé budou mít zpočátku dost trpělivosti.

Více informací a obrázků

 

TRNKA

Trnka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: 2020
Nalezena/a: 30. 5. 2021
V naší péči od: 30. 5. 2021
Kastrovaný/a?: ano, 26. 6. 2021
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně se Šťopkou, případně do kočičí společnosti.
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Trnka byla odchycena v květnu 2021 ve stráni nad stanicí metra Roztyly. Tam žila už několik měsíců, ale pokusy o její odchyt byly dlouho neúspěšné. Mezitím se Trnka stihla úspěšně rozmnožovat, starší koťata, Katrina a Kyrill, také prošla naším azylem a už našla nový domov. Trnka k nám dorazila s novými přírůstky, čtyřmi kočičími holčičkami. Kromě začervení a zanícených očí byla celá rodina v poměrně dobrém stavu, krmičky v místě zajišťují příkrmy. I tak ale nějakou dobu trvalo, než koťata vyrostla a mohla být naočkována. Dnes jsou všichni v pořádku a hledají nové domovy. Trnka k nám dorazila jako kočička, která se s lidmi nekamarádí. Na tomto názoru zatím nic nezměnila, nicméně svým koťatům nechává ve styku s člověkem volnost, takže všechny její holčičky jsou kontaktní a mazlivé kočičky. Trnka je tedy plachá a nekontaktní, nicméně si zvykla na teplo a pravidelnou stravu, kterou u nás dostává. Určitě nebude chtít žít jen venku. Je fixovaná na svou dceru Šťopku, ideální by bylo společné umístění do bytu, to však chce trpělivého majitele, který bude Trnku tolerovat.

Více informací a obrázků

 

Náhledy fotografií ze složky Hledají nový domov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář