Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledají nový domov

KULAJDA

Kulajda

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca květen 2019
Kastrovaný/a?: ano, 1. 3. 2020
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, k další kočičce či pejskovi, k dětem – nutno počítat s delší aklimatizací
Další informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Kulajda a Topinka pocházejí ze skupiny kočiček, které se před zimou objevily z ničeho nic, ale s miskou olejovek na zahradě jedné kočkomilné paní v obci nedaleko od Jesenice. Paní už má svých i adoptivních venkovních koček dost, víc už nezvládne… a tak sháněla někoho, kdo se jich ujme. Ujali jsme se jich my. Kulajda prošla standardní léčbou, tzn. byla zbavena parazitů (včetně giardií), rýmy a kašle. Všechno zvládla bez problémů a dneska může hledat nový domov. Je na ní vidět, že jako malá se musela o sebe umět postarat, v partě koček se rozhodně neztratí, nicméně není dominantní. Co se lidí týče, je opatrná, není divu. Ale dělá velké pokroky a jednou z ní bude mazel. Zatím si pro pomazlení nepřijde, ale když si ji odchytneme, je blahem bez sebe:-) Prostě bude potřebovat trochu trpělivosti, mazlivá kočička v nové domácnosti by ji jistě poučila o tom, že soužití s člověkem může být velmi příjemné:-) I když je zřejmé, že si Kulajda váží tepla, bude jistě potřebovat i výběh na bezpečnou zahrádku.

Více informací a obrázků

 

BARUNKA (BAROKOČKA)

Barunka

Pohlaví: kočka
Věk: cca 11 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: byt, případně domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, jako kočičí jedináček, příp. do společnosti klidnější kočičky či kocourka, ne k pejskovi, ani k dětem

Charakteristika: Barunka (alias Barokočka) je naše stará známá… Přebírali jsme ji jako cca roční kočičku v roce 2010 ještě jako depozitum Toulavých Tlapek. Byla jednou z mnoha kočiček, které zbyly po zemřelém majiteli. Umístili jsme ji krátce poté do bytu do Prahy. Tam žila zpočátku jako kočičí jedináček, po pár letech přibylo do domácnosti kotě – nalezenec, kterého majitelka pojmenovala Rozinka. Obě kočičky žily s paničkou spokojeně, pak se ale panička dostala do situace, kdy se o kočičky nemohla dál starat, a tak obě skončily u nás. Barunka následně našla nový domov, v listopadu 2019 odjela bydlet tam, kde prožila několik spokojených let naše Jasněnka. Určitým rizikem byl pejsek, a jak se ukázalo, Barunka si na něj nezvykla, v novém domově se uzavřela do sebe. Je to introvert, který neumí bojovat o své místo na slunci, takže se hodí jen do klidné domácnosti bez dětí, dalších koček i psů. Potřebuje svůj klid a rutinu. Pevně věříme, že i Barunka svůj domov najde.

Více informací a obrázků

 

SOFINKA

Sofinka

Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca červen–červenec 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: ideálně do společnosti mazlivé a kontaktní kočičky či kocourka, domek s bezpečným výběhem, trpělivý majitel
Další informace: FIV/FeLV negativní

Charakteristika: Sofinka byla nalezena na jednom statku u Chebu. Když k nám dorazila, byla vysoce březí, takže zakrátko porodila čtyři koťátka. Jejich pobyt u nás se hodně prodloužil – Sofinka byla plná parazitů a mlékem je neustále předávala i svým koťatům. Takže si u nás všichni pobyli déle, než jsme původně mysleli, ale koťátka už se pomalu rozcházejí do nových domovů. Sofinka koťátka vzorně odchovala, ale jakmile uznala, že už si mohou jít vlastní cestou, začala na ně vrčet, což koťata špatně nesla… prostě bylo na čase je rozdělit. Koťata jsme přemístili k našim ostatním chovancům a Sofinku jsme nechali „na samotce“, aby si odpočinula. Bylo ale vidět, že jí přece jen společnost koček chybí. Když dorazily Nikitka a Sally, umístili jsme je k Sofince – zatímco Sofinka se snaží o kontakt, obě kočičky na ní zatím vrčí, ale Sofince to nijak nevadí. Jinak Sofinka udělala ve vztahu k lidem velký pokrok, i když stále platí, že pohlazení stále ještě spíše jen strpí, než že by si ho užívala. Ale jinak se už neschovává, zajímá se, otírá se o nohy… teď jde je o to, aby nový majitel zlomil tuto nedůvěru. Chtělo by to společnost mazlivé a kontaktní kočičky, která Sofince ukáže, že pohlazení může být velmi příjemné… Sofinka prožila většinu svého dosavadního života venku jako polobezdomovec, teď už určitě nechce žít na vlastní pěst, ale kontakt s přírodou bude potřebat, čili domek s bezpečným výběhem je nutností. A trpělivý majitel také:-)

Více informací a obrázků

 

PUF

PufPohlaví: kocour
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: ano, 8. 12. 2019
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti dalšího kocourka či kočičky, možnost adopce s některým ze sourozenců, domek s bezpečným výběhem, hodný pejsek nevadí

Charakteristika: Puf je jedním ze čtyř koťat, která se 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta knám přijela vysoce březí ze statku kdesi u Chebu a krátce po příjezdu porodila koťátka. Porod byl bezproblémový, Sofinka se o koťátka vzorně starala a kojila je, čímž jim však neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit a koťátka tak můžou hledat nový domov. Koťátkům pobyt u nás ale velmi prospěl, čím jsou starší, tím jsou mazlivější, přestože temperamentu mají na rozdávání… Puf byl zpočátku velký mamánek, ale konečně už zjistil, že na světě jsou i jiné zajímavé věci než maminka:-) Je to temperamentní, ale nekonfliktní kocourek, který v novém domově uvítá podobně starého a temperamentního kočičího kamaráda či kamarádku, případně může do nového domova odejít s některým ze sourozenců. Hodný pejsek nevadí. Domek s bezpečným výběhem by byl ideální.

Více informací a obrázků

 

NIKITKA

NikitkaPohlaví: kočka
Věk: 17 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ano
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: byt, případně domek s bezpečným výběhem, pouze se Sally, možno do rodiny, kde už kočka či kocour žijí

Charakteristika: Nikitka a Sally jsou dvě staré kočičky, které hledají nový domov. Jejich dosavadní majitelka, která je kdysi jako malá koťátka našla, se o ně celý život starala, teď ale z osobních důvodů musí kočičkám najít nový domov. Měli jsme obavy, jak kočičky ve svém věku zvládnou přesun do depozita, a v případě Nikitky, tak trochu introvertky, to skutečně nebylo zpočátku jednoduché, ale i ona se zabydlela a dnes už je u nás skoro jako doma – vnímá, že domov to není, ale zároveň neteskní… Je to velmi kontaktní a mazlivá kočička, na svůj věk zdravá, i když je třeba, aby nový majitel počítal s možnými zvýšenými náklady na veterinární péči, kterou s sebou může Nikitčin věk přinést. Nikitka by nejraději byla kočičím jedináčkem, může odejít do nového domova se Sally, se kterou se sice momentálně nekamarádí, ale jsou na sebe zvyklé. Bude potřebovat hodně pozornosti a mazlení.

Více informací a obrázků

 

SALLY

SallyPohlaví: kočka
Věk: cca 18 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ano
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: byt, ideálně jako kočičí jedináček, případně s Nikitkou, klidná domácnost

Charakteristika: Nikitka a Sally jsou dvě staré kočičky, které hledají nový domov. Jejich dosavadní majitelka, která je kdysi jako malá koťátka našla, se o ně celý život starala, teď ale z osobních důvodů musí kočičkám najít nový domov. Měli jsme strach, jak obě kočičky stěhování do depozita zvládnou, ale Sally nás příjemně překvapila, žádným zásadním stresem neprošla. Obavy v nás ale budila její křehká konstituce a citlivé zažívání, krevní testy ale ukázaly, že Sally je na tom velmi dobře, tedy přiměřeně věku. Je to velký jedlík, bohužel má ale citlivější zažívání, to se ale dál ovlivnit stravou – žádnou léčbu ani dietu nyní nepotřebuje. Nový majitel by ale do budoucna měl počítat s tím, že věk kočičky s sebou může přinést zvýšené veterinární výdaje. Sally by byla nejraději kočičím jedináčkem, případně může do nového domova odejít s Nikitkou, se kterou sice momentálně nekamarádí, ale jsou na sebe zvyklé. Bude potřebovat klidnou domácnost a hodně pozornosti.

Více informací a obrázků

 

MARLENKA

MarlenkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 17. 11. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, kočičí společnost

Charakteristika: Marlenka je asi roční kočička, odchycena asi po dvou měsících různých pokusů ze zahrady rodinného domku v obci Nové Jirny, kam se nastěhovala letos v létě, aby tam mohla porodit svá koťátka. Na místě ale nebyla žádoucí. O koťata se už nálezci postarali, kočičku nechtěl nikdo. A tak skončila u nás. Bohužel, její názor na lidi je jednoznačný – nejlépe je, když se k ní nepřibližují. Není se co divit, v dosavadním životě asi od lidí nic dobrého nezakusila. Bohužel to dost komplikuje hledání nového domova – moc nevěříme, že by Marlenka udělala výraznější posun, pokud se jejího vztahu k lidem týče. Před námi se stále schovává, při pokusu o kontakt se kolem sebe ohání drápky. Bezpečně se skamarádila s dalšími našimi plašankami, Kačenkou a Kšandou. Přesto bychom jí rádi našli nový domov, tam, kde se od kočičky neočekává mazlení. Byla by ideální a nenáročnou společnicí jiné kočičce, s kočkami vychází bez problémů. Určitě by uvítala i bezpečný výběh, tedy poté, až se v novém domově zabydlí. Je to kočička, která ke svému životu člověka prostě nepotřebuje, zároveň už se ale nechce vrátit „na ulici“ a protloukat se na vlastní pěst…

Více informací a obrázků

 

ČERTÍK

ČertíkPohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, nemá zuby
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s maminkou Kačenkou nebo do kočičí party, klidná domácnost

Charakteristika: Čertík žila spolu s dalšími kočičkami v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. Podmínky na místě nebyly ideální, ale o stravu a jednoduché „ubytování“ se staraly krmičky. Ty však už nezvládaly organizovat kastrace a případná potřebná ošetření, proto jsme byli požádáni, abychom pro kočičky zajistili nezbytnou zdravotní péči a potom je vrátili zpět do lokality. K tomu jsme nakonec nepřistoupili, v případě Čertíka i kvůli tomu, že ji pan doktor vytrhal všechny zuby. Tak Čertík zůstala u nás a hledá nový domov. I když u nás učinila drobné pokroky, pokud se vztahu k lidem týče, stále zůstává velmi nedůvěřivá. Je hodná a krotká, neútočí, ale zároveň se stále bojí – kdykoliv se v jejím okolí objeví člověk, běží se raději schovat… To ji jistě naučila maminka Kačenka, která má s lidmi také své zkušenosti. Lidi k životu prostě nepotřebují. Zato v kočičí společnosti je Čertík naprosto bezproblémová a nedominantní, hodí se do každé kočičí party. Nejšťastnější by byla venku, ve volném prostoru, ale kvůli svému handicapu, chybějícím zubům, je bohužel závislá na člověku – potřebuje pravidelné příkrmy. Do nového domova by ráda odešla s maminkou Kačenkou, v její blízkosti se stále cítí nejbezpečněji, ale není podmínkou. Nový majitel musí počítat s tím, že si na nový domov bude zvykat déle, než je obvyklé. Přesto věříme, že se soucitný nový majitel najde.

Více informací a obrázků

 

KAČENKA

KačenkaPohlaví: kočka
Věk: min. 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Čertíkem, trpěliví majitelé

Charakteristika: Kačenka žila spolu se svými potomky v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. O jídlo měli jakž tak postaráno, v místě se nacházejí i jakési improvizované boudičky… Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nebyly v dobrém zdravotním stavu, a tak jsme se s místními krmičkami domluvili, že kočičky postupně odchytneme, necháme kastrovat, poléčíme, co se dá, a vrátíme zpět do lokality. Ukázalo se ale, že tak jednoduché to nebude. Původní lokalita není vhodná k životu, připomíná spíš smetiště, strava není příliš kvalitní… Kačenka navíc nebyla v dobrém zdravotním stavu, vyčerpaná porody, průjmy, parazity… U nás přišla o všechny zuby, stav tlamičky byl hrozivý. Takže do původní lokality se určitě vrátit nemůže. Což je komplikace, Kačence velmi chybí svoboda a prostor. K lidem má velmi rezervovaný vztah, i když je určitá naděje, že v tomto směru učiní ještě nějaké pokroky. Ale půjde to pomalu – ostatně samy krmičky z původní lokality tvrdí, že to trvalo dva roky, než se jich Kačenka přestala bát. U nás je v naší přítomnosti schovaná, když si ji „ulovíme“, nebrání se, chvílemi se i zdá, že si pomazlení užívá, ale jakmile se naskytne příležitost, zmizí zase v koutě. Bude to nadlouho. A přesto by Kačenka potřebovala nový domov, kde by měla k dispozici výběh, zahrádku, prostě svobodu, ale zároveň i kvalitní stravu a přístřešek. To poslední má, výběh a svobodu jí ale poskytnout nedokážeme. A tak doufáme, že se najde trpělivý majitel, který by to s Kačenkou zkusil. Kačenka má silný vztah ke své dceři Čertíkovi  – společná adopce je ideální, ale není podmínkou.

Více informací a obrázků

 

CIKORKA

CikorkaPohlaví: kočka
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek  s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale i byt, do společnosti kočky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu

Charakteristika: Lógr a jeho sestra Cikorka se ve skupině koček, o které se „starala“ bezdomovkyně žijící v rozpadlé ubytovně na Císařce v Praze 5. Ubytovna se ale bourala, bezdomovkyně musela pryč a kočky si s sebou vzít pochopitelně nemohla… Cikorka a Lógr jsou jedni z prvních, které jsme přijali do naší péče. Cikorka je temperamentní a sebevědomá kočička, ačkoliv zpočátku ostražitá – lekavost má zřejmě v genech. Všeho nového se bojí, ale když si ale zvykne, je to přátelská a milá kočička, navíc úplatná – jídlo je její největší koníček:-) O lidskou společnost rozhodně stojí (zvlášť když člověk připravuje něco dobrého k snědku:-), ale je třeba jí dát čas. Doporučujeme ji do domku s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt. Dobře zapadne do jakékoliv kočičí party.

Více informací a obrázků

 

KŠANDA

KšandaPohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano, 11. 6. 2015
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, ne do rodiny s dětmi

Charakteristika: Kšanda pochází z odchytu v Praze 6. Žije tam skupina bezprizorných koček a nálezci, kteří ji k nám donesli, měli původě políčeno na poraněného kocourka, nicméně do sklopce se chytila Kšanda. A když už se chytila, nechtějí ji zájemci jen tak vypustit zpátky…Kšandu jsme ošetřili, nechali vykastrovat, takže může do nového domova. Jak se na kočku, která dosud žila bez kontaktu s lidmi, sluší, je i Kšanda hodně plachá, i když malých úspěchů ve vztahu k lidem se podařilo dosáhnout – už se před námi neskrývá a při troše šikovnosti se nechá i chytit, ačkoliv po pohlazení prostě netouží – i když už ho nepovažuje za ohrožení života:-) Věříme, že Kšanda ještě nějaké pokroky ve vztahu k lidem udělá, ale je to běh na dlouho trať. S tím také musí případný majitel počítat. Kšanda by se hodila jako společnice pro kontaktní kočičku, která by ji mohla „vychovávat“. S kočkami vychází Kšanda výborně, není dominantní, potenciálnímu konfliktu se raději vyhne… Kšandě by vyhovoval domek s bezpečným výběhem. Nehodí se do bytu, volný pohyb je pro ni nezbytný. Nehodí se ani do rodiny s dětmi, není zlá ani nebezpečná, ale když se bojí, může v krajním případě i seknout či kousnout. Jinak je to ale zlaté zvíře, čistotné, hravé, navíc dobře baští a nic neničí.

Více informací a obrázků

 

Náhledy fotografií ze složky Hledají nový domov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář