Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozárka z Libně

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 22. 6. 2021
Nalezena/a: předána pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do bytu, ne jako jedináček, ideálně s někým z rodiny, klidná domácnost
Charakteristika: Rozárka je jednou z pěti nešťastníků, kteří přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Příbuzní měli v kočičí rodince evidentně zmatek, a tak nám chvíli trvalo, než jsme se zorientovali i my. To, co mělo být kočička, byl nakonec kocourek atd. Rozárka je dcerou Macinky a Mikeše (našel nový domov). Je nejkřehčí a nejbázlivější z celé rodiny, ale udělala velké pokroky: účastní se her, nechá se pohladit. Je jasné, že v původním domově, když už panička byla nemocná, šlo hlavně o to nepřekážet. Na socializaci nebyl čas. Teď už ale i Rozárka zjistila, že radovat se ze života je v pořádku. Ale musí se jí dát čas. Do nového domova by ráda odešla s maminkou Macinkou, která je přeci jen více zvyklá na lidi a Rozárce dodává pocit bezpečí.
Rozárka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

24. 6. 2022
Rozárka je jednou z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Tedy, jen čtyři z nich, pro jednoho kocourka se rodině podařilo najít jiný domov. Všichni jsou vyděšení, ale čistotní a spořádaní, je jasné, že na návštěvy nebyl nikdo z nich zvyklý. Amálka je asi roční kočička, kterou se narodila Macince a Mikešovi. Ty dostala panička před dvěma lety od kamarádky s tím, že se jedná o dva kocourky… Bohužel. Rozárka, stejně jako ostatní, snad kromě Mikeše, o kontakt s námi zatím vůbec nestojí. Celá rodina v karanténě, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál.

25. 8. 2022
Rozárka hledá nový domov.

24. 12. 2022
Rozárka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

19. 3. 2023
Celá rodina z Libně byla trochu riziková, v tom smyslu, že jsme netušili, co učiní v novém domově rozdělení původní rodiny. Rozárka naštěstí mohla odjet do nového domova se svou maminkou Macinkou, takže věříme, že v novém domově se jim bude dařit dobře. Budou bydlet se svou novou rodinou v domku na předměstí Hradce Králové. Za adopci děkujeme.

10. 4. 2023
Macinka s Rozárkou bohužel opět hledají nový domov. Moc nás to mrzí, pětihvězdičková nová rodina i lokalita, ale jedna z domácích kočiček prostě nově příchozí nepřijala. Velká škoda, ale i to se stává a nemá smysl čekat, když je zřejmé, že to prostě neklapne. A tak jsou obě kočičky opět u nás a hledají nový domov.