Jdi na obsah Jdi na menu
 


Macinka z Libně

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 23. 8. 2020
Nalezena/a: předána pozůstalými
V naší péči od: 11. 6. 2022
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: byt či domek s bezpečným výběhem, klidná domácnost, ideálně s dcerou Rozárkou
Charakteristika: Macinka je jednou z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Tedy, jen čtyři z nich, pro jedno zvíře se rodině podařilo najít jiný domov. Příbuzní měli v celé kočičí rodině zpočátku trochu zmatek, takže nám pár dní trvalo, než jsme zjistili, že to, co mělo být kocourek, je kočička atp. Nicméně teď už jsme si jisti a už jsme celou rodinku stihli blíže poznat. Macinka se jeví jako naprosto pohodová kočička, která se se změnou prostředí smířila nejdřív a svým klidem pomohla k adaptaci i ostatním. Je klidná, společenská a přátelská, naprosto nezáludná, vděčná za pohlazení, za dobrou baštu. Macinka se navíc vzorně starala o svá koťata, Juráška a Rozárku, ale vychovala nám i daší koťata: Pišingra, Piškvorku, Ríšu a Utinku. Hodí se do klidné domácnosti, do bytu či do domku s bezpečným výběhem. Do nového domova by ráda odešla s dcerou Rozárkou, která je na ní závislá.
Macinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

24. 6. 2022
Macinka je jednou z pěti nešťastníků, kteří letos v květnu přišli o paničku. Zůstali v jejím bytě, kde se o ně nějakou dobu starali příbuzní, od začátku ale bylo jasné, že v bytě ani u příbuzných zůstat nemohou. A tak putovali k nám. Tedy, jen čtyři z nich, pro jednoho kocourka se rodině podařilo najít jiný domov. Všichni jsou vyděšení, ale čistotní a spořádaní, je jasné, že na návštěvy nebyl nikdo z nich zvyklý. Macinka je asi dvouletá kočička, kterou spolu s Mikešem dostala panička před dvěma lety od kamarádky s tím, že se jedná o dva kocourky. Bohužel se ukázalo, že Macík není kocourek, ale kočička. Přišlo se na to ale až ve chvíli, kdy se páreček postaral o koťátka Amálku a Rozárku, které jsou taktéž u nás v karanténě.

25. 8. 2022
Macinka hledá nový domov.

24. 12. 2022
Macinka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).

19. 3. 2023
Celá rodina z Libně byla trochu riziková, v tom smyslu, že jsme netušili, co učiní v novém domově rozdělení původní rodiny. Macinka naštěstí mohla odjet do nového domova se svou dcerou Rozárkou, takže věříme, že v novém domově se jim bude dařit dobře. Budou bydlet se svou novou rodinou v domku na předměstí Hradce Králové. Za adopci děkujeme.

10. 4. 2023
Macinka s Rozárkou bohužel opět hledají nový domov. Moc nás to mrzí, pětihvězdičková nová rodina i lokalita, ale jedna z domácích kočiček prostě nově příchozí nepřijala. Velká škoda, ale i to se stává a nemá smysl čekat, když je zřejmé, že to prostě neklapne. A tak jsou obě kočičky opět u nás a hledají nový domov.