Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vendulka (SK1)

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí společnosti či k hodnému pejskovi, do klidnější domácnosti, 
Ostatní informace: FeLV/FIV negativní

Charakteristika: Vendulka hledá nový domov. K nám dorazila jako nekontaktní kočička, ale udělali jsme pokroky, Vendulka je sice pořád ještě lekavá, ale už nás chodí vítat a při jídle se nechá i pohladit a pak pochovat. Takže ještě trochu času a bude to mazlík. V kočičí společnosti se cítí velmi dobře, je klidná a nedominantní. V novém domově by uvítala jiné kočičky či pejsky, podpoří to její zabydlování se v novém domově. Protože celý svůj dosavadní život prožila ve volnosti pohybu, bude i v novém domově potřebovat bezpečný výběh. Nebude z ní žádný vládce a postrach okolí, bude se držet doma, ale přece jen ji neumístíme pouze do bytu. Vendulka se hodí spíše do klidnější domácnosti, kde s ní noví majitelé budou mít zpočátku dost trpělivosti.

SK1 Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

15. 5. 2021
Kočička s „pracovním jménem“ SK1 u nás byla pouze na rekonvalescenci. Přijali jsme ji 11. 5. 2021 po kastraci, kterou zajistila organizace Feliti. Kočička pochází z Prahy – Satalic, je to plachá kočička, o kontakt s lidmi nestojí, v místě ale má bezpečné zázemí, takže bylo hned zpočátku naplánováno, že ji nebudeme trápit pokusy o socializaci a že se do lokality vrátí. V místě žije se svojí maminkou, která ovšem stihla opět porodit další koťata, takže u ní se s kastrací čeká na odstav… Kočička dnes, po čtyřech dnech strávených u nás a dostatečně zotavená, byla odvezena zpět do Satalic, kde o ni bude postaráno.

27. 2. 2022
SK1, nyní Vendulka, je cca roční až dvouletá kočička ze Satalic, u nás na byla v květnu a červnu 2021 na rekondičním pobytu po kastraci před návratem do původní lokality. 4. 2. 2022 se k nám vrátila a budeme pro ni hledat nový domov. V lokalitě se toho moc nezměnilo, ale Vendulka prý jevila snahu o kontakt s lidmi, chovala se ke své krmičce přátelsky, cpala se do tepla, a vůbec to vypadalo, že víc než o svobodu stojí o domov, a tak bylo rozhodnuto zkusit tomu hledání dát šanci. Kastrovaná už je, u nás proběhlo zatím jen povinné odčervení a teď jsme ve fázi vakcinace. Jakmile dokončíme očkování, začneme Vendulce hledat domov. Zatím se moc přátelsky netváří:-), dokud byla sama v karanténě, chovala se téměř nepřátelsky. Od té doby, co je ve společném prostoru s ostatními kočkami, velmi ožila, jeví zájem o okolí a je vidět, že je zvyklá z kočičí party a vypadá celkem i spokojeně. Na nás si postupně zvyká, ale jde to tedy jen zvolna. Věříme ale, že se pochlapí.

3. 5. 2022
Vendulka hledá nový domov.

16. 5. 2022
Vendulka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5. 5. 2022–20. 5. 2022).

24. 12. 2022
Vendulka děkuje za dárek, který získala ve vánočním Kočičím přání (15. 12. 2022–5. 1. 2023).