Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adela (Zoe)

ADELA NAŠLA NOVÝ DOMOV 6. 7. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3–4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne, ale nutno doléčit nemocné oko
Podmínky: jako kočičí jedináček nebo do společnosti nedominantní kočičky či hodného pejska, byt, klidná domácnost bez dětí a  přesunů, trpělivý majitel
Další informace:
Charakteristika: Adelu jsme spolu s dalšími kočičkami přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. Podle toho vypadala její zdravotní kondice – zakalené oko (jak je patrné i na fotu) svědčící o prodělané neléčené infekci (zřejmě herpesvirus), rýma, špatné zuby, velký stres…. Dlouho nebylo možné s ní nijak manipulovat, hned syčela a cenila zuby. Nicméně když se podařilo poléčit všechny neduhy a Adele se ulevilo, začala spolupracovat, přestala hrozit drápky a syčet. Ano, do mazla má ještě daleko, přesto je vše na dobré cestě – nosit se zatím nechce, ale na mazlení reaguje aktivně – nastrkuje hlavičku a vrní. V novém domově bude potřeba doléčit oko, jinak je Adela natolik stabilizovaná, že může odjet do nového domova – tam by měla být jako jedináček, případně žít ve společnosti nedominantní kočičky či hodného pejska. Pouze do bytu a bez přesunů – je problém ji dostat do přepravky. Trpělivý majitel a klidná domácnost bez dětí jsou nutností.
Adela na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

30. 3. 2020
Kočičky Adelu, Bibi a Bony jsme přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. O Adele (tedy domníváme se, že se tak jmenuje) víme to, že by jí mohly být 3–4 roky. Kondice nic moc, zakalené oko (jak je patrné i na fotu, stejně jako Bibi) svědčí o prodělané neléčené infekci (zřejmě herpesvirus). Další „ohledání“ provedeme, až bude s Adelou možno navázat kontakt, zatím se schovává a bojí se. Zatím tedy nabízíme jen klid a krmení. Až se trochu uklidní, vyrazíme na veterinu.

25. 4. 2020
Adela je tvrdý oříšek. Psychicky velmi labilní, s tou jsme ještě nezvládli udělat nic. Neužívá ještě ani antibiotika, ačkoliv by potřebovala – má rýmu. A oko by určitě potřebovalo kapat. Jenže Adela jí pouze granule a z nich prášek do nich ukrytý poměrně snadno vypreparuje… a ručně jí ho dávat zatím nelze, o kapání oka nemluvě, je to životu nebezpečné:-) Adele si trůní na pelíšku, který si vybrala, tam se jí evidentně líbí, už nevypadá vůbec ve stresu, ale jak se přiblížíme, cení zuby, které jsou evidentně shnilé a zkažené, ale bohužel – ani s tím zatím nic nesvedeme. Na Adele budeme potřebovat více času, snad začne aspoň trochu spolupracovat. Zatím má „klid na lůžku“, teplo, slušnou stravu a hezký výhled z okna:-) Až to půjde, budeme se samozřejmě snažit posunout se o kus dál.

20. 5. 2020
Adela děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

7. 6. 2020 
Adela je nesložitější případ z našich britek. Dlouho byla nepřátelská, nedalo se s ní vůbec žádným způsobem manipulovat – takže podávání antibiotik nepřicházelo v úvahu (ručně vyloučeno, v jídle je nesní). Za dva měsíce, které už u nás strávila, se ale přeci jen trochu uklidnila. Většinu času tráví sice na ochozu pod stropem (viz foto), kde se cítí bezpečně, ale při troše opatrnosti se nechá už pohladit a podrbat. Vydrží to sice jen chvíli, ale i to je pokrok. Včera absolvovala prohlídku u pana doktora – odneslo to pár vytržených zubů (stoličky, řezáky), pan doktor vyčistil ouška a napíchal depotní antibiotika, takže teď od nás bude mít Adela na týden pokoj. Uvidíme, jak se bude její stav dále vyvíjet, zatím budeme pokračovat v „kontaktáži“.

22. 6. 2020
Adela hledá nový domov.

6. 7. 2020
Adela odjela do nového domova. Na inzertním portálu se zalíbila mladému pánovi z Plzně, který už předchozí zkušenost s britkami má, takže věříme, že to spolu zvládnou – i přes tu řadu handicapů, které si Adela bohužel s ohledem na svou minulost veze s sebou. Žít bude v bytě, jako kočičí jedináček. Za prima domov pro Adelu velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 6. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

22. 3. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, musím se pochlubit. Se Zoe už spinkáme v jedné posteli po dobu dvou týdnů cca. Vždycky si ke mě přijde:-) Trvalo to jen dva roky občasného spaní s ní na jejím pelíšku, ale stálo to za to.

5. 10. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

12. 4. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

15. 2. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

10. 11. 2021 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

21. 6. 2021 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 11. 2020 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

2. 8. 2020 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

16. 7. 2020 jsme dostali další mms z nového domova.
D. d. Po včerejším hraní si s Adélkou mě nechala si ji pohladit bez toho, aniž by měla tendence utíkat, pořád se kolem mě chová ostražitě, ale beru to jako velký pokrok, ve finále se mi prošla po peřině, zůstat sice nechtěla, ale i tak…

8. 7. 2020 jsme dostali první mms z nového domova.
Dobré odpoledne, Adélka se zprvu zdála, že se moc nehne, každopádně zvědavost jí nedala, a jen co jsem zhasnul světla, tak šla prozkoumávat, nacapal jsem ji, jak leze na škrabadlo, a když si toho všimla, tak zase slezla dolů, dneska jsem přišel k použitému zachůdku a k rozňochňané misce, takže i papala. Momentálně se schovává za škrabadlem, já ležím na zemi naproti ní, a tak nějak doufám, že si na mě zvyká.