Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adele

ADELE NAŠLA NOVÝ DOMOV 21. 1. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: cca 4 roky 
Kastrovaná?: ano, 21. 11. 2014
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: ideálně domek s bezpečným výběhem, zvládne ale i byt, jako jedináček, příp. k nedominantní kočičce či kocourkovi (ostatních koček se spíše bojí), do klidné domácnosti i k dětem
Charakteristika: Adele je nalezenec z Prahy 9. Nějakou dobu se tam potulovala a žebrala o pozornost a jídlo, později ji ale její nálezkyně viděla s poraněnou tlamičkou, a tak ji naložila a odvezla na veterinu. Adele samozřejmě zpět na ulici nemohla, nálezkyně si ji také nemohla ponechat, a tak putovala k nám. Adele zpočátku zajímal jen pelíšek a miska, ale když se dostatečně najedla, vyspala a vyhojila, začali ji zajímat i lidé:-) Je to naprostá pohodářka, mazel k neutahání. Ale nevnucuje se. Když je sama, sedí na okně a pozoruje, co se kde šustne. Když má ale možnost se přitulit, neváhá. A vrní a vrní a vrní. Klame tělem – vypadá jak čertík, ale je to naprosto sladká kočička. Nekomplikovaná, nezáludná, vděčná za azyl, za baštu, za mazlení.
Adele na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

29. 8. 2014
Adele k nám dorazila 24. 8. 2014. Nějakou dobu se prý potulovala kolem pošty v Kbelích v Praze 9, žebrala o pozornost a o jídlo. V sobotu 23. 8. 2014 ji nálezkyně viděla s poraněnou tlamou, a tak ji naložila a odvezla k ošetření na veterinu. Adele měla horečku, dostala antibiotika a v tomto stavu samozřejmě zpět na ulici nemohla, nálezkyně si ji vzít také nemohla, a tak Adele skončila u nás. Je zatím stále v přijímací karanténě, většinu času tráví zalezlá v boudičce a odpočívá. Když přijdeme, vyběhne a jde baštit. Přes rozbitou tlamičku a vylámané zuby má obrovskou chuť k jídlu. Je velmi kontaktní, přátelská a vděčná za azyl. Ještě ani jednou se nepokusila nakouknout za dveře ani z okna. Zajímá ji jen pelíšek a miska. Moc hodná, čistotná, pořádná – určitě původně domácí. Teplota už ustoupila, tlamička se hojí… jakmile dobere antibiotika a skončí klidový režim, začneme řešit uši, zdredovanou srst atd.

15. 9. 2014
Adele má přijímací karanténu zdárně za sebou. Panleukopenie, které jsme se obávali, už naštěstí nehrozí, ale vrátilo se jí občasné mírné pokašlávání, dostává tedy ještě antibiotika. Jinak ale prospívá skvěle – tlamička se téměř úplně zhojila, Adele se trochu spravila a začala si pucovat kožíšek jak divá – většinu dredů a smotků si už sama rozčesala. Odčervená už je, ouška ještě dočistíme a potom se už Adele bude ucházet o nový domov – na letáčky v místě nálezu nikdo nereagoval. Adele je velmi kontaktní a mazlivá kočička. U nás se konečně pořádně najedla a „dospala“, má tedy hodně energie, a tak se často objevuje v okně a pozoruje okolí – je zřejmé, že výběh ven by ji potěšil. Nicméně když přijdeme, okamžitě se běží mazlit, takže panička či páníček pro ni budou přednější než divy přírody – možná by tedy zvládla i byt.

21. 10. 2014
Adele je zdravá a může se ucházet o nový domov.

24. 12. 2014
Adele děkuje za kapsičky Athena, které získala v rámci vánočního Kočičího přání (proběhlo 14. 12. 2014–5. 1. 2015).

21. 1. 2015
Adele našla nový domov. Některý z našich inzerátů upoutal mladé lidi z Prahy – ti se poohlíželi po právě takové kočičce a nechtěli věřit, že je ještě volná… Byla, a tak mohla odjet do nového domova. Bude tedy bydlet v Praze jako kočičí jedináček a mít své páníčky jen pro sebe. Za adopci Adele děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

14. 4. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografii Adélky v novém domově (viz fotoalbum).

2. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografie Adélky v novém domově (viz fotoalbum).

16. 9. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie Adélky v novém domově (viz fotoalbum).

13. 6. 2016 jsme na Facebooku našli další fotografie Adélky v novém domově (viz fotoalbum).

29. 5. 2016 jsme na Facebooku našli fotografii Adélky, jak pomáhá paničce při studiu (viz fotoalbum).

19. 1. 2016 jsme na Facebooku našli fotografie a zprávu z nového domova.
Dobrý den, posílám vám zase pár fotek Adélky, na zimu má srst jako medvěd, jinak je zdravá, hodná, občas zlobí, vypadá spokojeně, to můžete sama posoudit. Minulý měsíc jsem ji odčervila, srst češeme, mazlení miluje snad ještě víc než žrádlo, když přijdeme, běží nás pokaždé přivítat ke dveřím a zrovna po mě loudí sušené rybičky, když vám píšu:-) B. J.

12. 12. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

14. 7. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, dlouho jsme se neozvali, jak se má Adélka:-) Už je to dva týdny, co jsme se přestěhovali do většího bytu, takže si užívá volného prostoru, a taky společnosti křečka a rybiček, kterých se kupodivu bojí. Jinak je pořád stejně šikovná, plánujeme ještě v nejbližší době pořídit kočičí strom, aby mohla odpočívat ve výšce, jak to má ráda, a tak místo škrabadla okupuje nyní můj nový stůl. Doufám, že se taky máte dobře, s pozdravem B. J.

13. 4. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer paní Laďko, dlouho jsme se neozvali, pořád bylo tak nějak napilno:) Před chvilkou jsem nafotila aktuální fotky Adélky, jak spokojeně odpočívá – zrovna snědla kapsičku (momentálně nově krmíme Shebu, Carny jí už moc nejede, dávala v poslední době spíše přednost granulím, ze začátku jsme taky trošku válčili s krmnou dávkou, jednu chvíli nám přibrala, pak malinko zhubla, ale už jsme se to naučili), teď mrská ocasem a občas mňoukne, asi se jí něco pěkného zdá. Třeba o ptácích, ty ráda pozoruje z okna a „štěká“ na ně. Před měsícem se šíleně línala, vyčesali jsme s příchodem jara spoustu podsady, a už se kožíšek necuckuje. Jemná srst se drží už jen na bříšku, to jde ještě z těch neučesaných fotek vidět. Pořád je hodně mazlivá, občas tropí neplechu a vytahuje co nemá, předevčírem mi zatáhla šálu do záchodku, ale jinak je to zlatíčko, jen má občas zlobicí den:D To bude asi trest, že ji panička nechala na velikonoce na starost spolubydlícím, abychom ji nemuseli tahat vlakem. Což mimochodem zvládla i bez nás velice dobře, jen byla hrozně ráda že jsme zpátky, je vidět že už si na nás zvykla, vítala nás po tom víkendu se stejnou vřelostí jako můj pes, když přijedu po měsíci na Moravu:) Snad je ta spokojenost vidět i na těch fotkách, pozdravte za nás vaše ostatní svěřence:) S pozdravem B. J.

11. 2. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám vám aktuální fotky Adélky, začala nám línat, srst se nám po tom oleji zdá kvalitnější, a jinak je pořád stejně šikovná jako na začátku, už se vůbec nebojí hluku při mytí nádobí a podobně:-) Dělá nám radost. S pozdravem B. J.:-)

28. 1. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý večer, Adélka vypadá, že už si navykla, začíná být trošku „drzá“ v dobrém slova smyslu, je hravá, nejradši si hraje s granulema nebo kuličkou papíru, či našima rukama:) Už se nezdráhá vyjít z pokoje, ale každé ráno šmejdí u ledničky a chodí všude za náma:) Každý den ji češeme a dáváme ji lososový olej i tu maltovou pastu, co jste nám doporučila. Už jsme ji dokonce zkusili nechat doma na chvíli samotnou (cesta do tesca a zpátky) a přežila to naprosto v pohodě, nemňoukala, je hrozně šikovná, a musím říct že i čistotná. Nevím, zda to dělala i u vás, ale vždycky u krmení si „zametá“ packama kolem misek, i když z nich nic nevysypala:D Občas dá přednost kapsičkám, občas granulím:) Jen ještě musíme vypěstovat kočičí trávu a bude to kompletní:) Zrovna leží na posteli a kouká na mě. Myslím, že se má fajn. S pozdravem, B. J.

22. 1. 2015 jsme na Facebooku našli první fotky z nového domova (viz Adélčino fotoalbum).