Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ammy (Ema)

AMMY NAŠLA NOVÝ DOMOV 11. 10. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 5 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ?
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, cystické ledviny – nutná ledvinová dieta 
Podmínky: pouze do bytu, ideálně jako kočičí jedináček, zvládne hodného pejska i děti, klidná domácnost
Charakteristika: Ammy pochází od množitelky a byla jako kotě pořízena do rodiny, kde měla sloužit jako mazlík pro děti a zároveň i rodit koťátka na prodej. Z mazlení i z koťátek (naštěstí) sešlo a Ammy se ocitla u nás – ostatní kočky v domácnosti prý Ammy terorizovaly tak, že majitelé už neměli sílu to dál řešit. Ammin zdravotní stav nebyl v době příjezdu k nám úplně ideální – byla hubená a krátce po příjezdu k nám se se objevily další problémy – cystické ledviny, jednoznačně dědičná vada. Prognóza otevřená – Ammy bude potřebovat ledvinovou dietu, ale když vše ostatní bude fungovat tak, jak má, může Ammy prožít ještě několik let. Ammy ocení klidnou domácnost, kde bude mít dostatek pozornosti a mazlení, je to křehká, ale kontaktní a mazlivá kočička. Zvládne i hodného pejska a děti, bude ale ráda, pokud v domácnosti nebudou žádné další kočky. Je zvyklá pouze v bytě.
Ammy na Facebooku​ 
 

CHRONOLOGICKY

31. 3. 2018
Ammy jsme dnes přebírali přímo od majitele. Od kotěcího věku žila v rodině, která si ji kdysi pořídila od množitelky jako mazlíka k dětem a s perspektivou odchovu koťat na prodej. Nakonec z toho prý nějak sešlo – ke krytí nedošlo, Ammy jsme sice přebírali nekastrovanou, ale koťata prý nikdy neměla. No a s tím mazlením to už teď taky nevypadá… Ostatní domácí kočky prý Ammy terorizovaly tak, že majitel už neměl sílu ji v takovém prostředí nechat. Provizorně ji odstěhoval do kotelny. A dnes nám byla předána do péče, abychom se pro ni pokusili najít nový domov. Na hledání nového domova to ale zatím nevypadá, její výživový stav je, mírně řečeno, podprůměrný, váží 2,4 kg. Víme také, že nedávno prodělala zánět močových cest. Budeme ji muset trochu vykrmit a pak samozřejmě podstoupí kastraci. Ammy se zatím jeví jako velmi mazlivá a kontaktní kočička, jak ostatně uvedl i dosavadní majitel. Žila jen v bytě, je zvyklá na děti i pejsky. Zatím ji čeká vstupní prohlídka.

7. 4. 2018
Tak máme za sebou vstupní prohlídku. V tomto případě jsme to – s ohledem na vývoj událostí – vzali dost důkladně. Prvních pět dnů od příjezdu k nám Ammy krásně jedla. S radostí, s chutí, granulky i mokré, stolice byla zcela v pořádku. Od čtvrtka ale Ammy jíst přestala. Nesnědla nic ani v pátek, a tak jsme v sobotu jeli za panem doktorem. Výsledkem je, že Ammy je po kastraci, ta byla bez komplikací. Krev kupodivu vyšla také (až na detaily) v normě, a to včetně hodnot ledvin, kterých jsme se báli nejvíc. Totéž rozbor moči. Na pohmat se ale zdály ledviny zvětšené a při RTG/USG se ukázaly cysty v obou ledvinách, což je bohužel problém. Příčina je jednoznačně dědičná vada. Prognóza otevřená – kočky s tím prý mohou žít roky, ale taky se může situace kdykoliv zkomplikovat a ledviny můžou selhat v podstatě kdykoliv. Takže máme nakázanou ledvinovou dietu, abychom je aspoň nezatěžovali nevhodnou stravou, víc se s tím dělat nedá. Kromě kastrace máme za sebou i čištění uší (v pravém uchu zánět a ucpaný zvukovod ztvrdlým mazem), sestřih zbylých dredů, čištění zubního kamene (ale zuby byly jinak celkem v pořádku). Jaká byla příčina toho, proč Ammy přestala ve čtvrtek jíst, netušíme. Bezprostřední příčinu víme – ve střevech byla nepohybující se ztvrdlá stolice, ale střeva nejsou neprůchozí, do té doby vyměšovala dobře. Bezoáry to taky nebyly. Po infúzích je stav lepší. Už na veterině Ammy trochu jedla, doma pak taky trochu a teď ráno taky. Snad je teď na chvíli zase klid, ale příčinu neznáme a nevíme, zda se to bude opakovat. Ammy tedy zůstává v léčení, musíme ji sledovat a podle potřeby reagovat. Co se diety týče, bude tedy zatím potřebovat ledvinovou dietu, naštěstí máme tento typ diety od dárců, protože ledvinová dieta rozhodně není levná záležitost. Ammy teď potřebuje ještě pár dnů na zotavení se po kastraci, a hlavně vychytat stravu a zlepšit nevalný výživový stav. Jak to půjde, přeřadíme ji do nabídky a budeme pro ni hledat nový domov. Budeme ji nabízet jako handicapovanou kočičku s křehkým zdravím a nejasnými vyhlídkami do budoucna, která je sice čistotná a spořádaná, ale trpí občasnou spánkovou inkontinencí. Ammy je ale současně moc hodná, milá, mazlivá, něžná a citlivá. Budeme hledat soucitné, trpělivé a zkušené majitele, kteří budou schopni a ochotni Ammy dopřát kvalitní stravu a potřebnou péči. Věříme, že najdeme. Zatím ale Ammy zůstává v léčení.

14. 4. 2018
Ammin zdravotní stav je stabilizován. Dobře jí, zažívání funguje, ouška od svrabu vyléčená. Spánková inkontinence vymizela:-) Takže jediné, co zůstává, jsou cystické ledviny – Ammy bude celoživotně potřebovat ledvinovou dietu.

13. 5. 2018
Ammy děkuje za dárek, který získala v rámci jarního Kočičího přání (1.–20. 5. 2018).

11. 10. 2018
Tak Ammy se konečně dočkala. Byla u nás déle než půl roku a zájemců bylo docela dost, ale Ammy se bohužel nehodí do každé domácnosti. Potřebuje žít jako kočičí jedináček v rodině, kde majitelé mají s peršany už zkušenosti. Její ledvinová dieta není levná a její občasná nečistotnost taky odradila řadu zájemců. Ta byla ale s největší pravděpodobností daná psychikou, a tak věříme, že aspoň to si v novém domově brzy sedne. Poslední zájemci splnili všechny naše „podmínky“, a tak se Ammy odstěhovala. První zprávy jsou příznivé, Ammy se zabydluje a mazlí se, noví páníčci se jí evidentně líbí. Za šanci pro Ammy děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 4. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto a pozdrav z nového domova.
Dobrý den, tak už jsme po ostříhání. Paní veterinářka udělala rozbor krve, a je to bez větší změny. Emička se ani nezhoršuje, ani není lepší. Mějte se moc dobře, zdravíme. B.

21. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý večer, posílám fotku naší Ammy. Je čila a má chuť k jídlu. Zdravíme a přejeme klidný večer.

26. 5. 2022 jsme na WhatsApp našli další vzkaz a fotografii z nového domova.
Posíláme pozdrav z dovolené, Emičce se líbí také. Už si zvykla na naše výlety. Mějte se hezky. B.

17. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli dalši fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Přejeme Vám hezké a radostné Velikonoce. Hodně lásky v srdci všech lidí. T a V. B. Naše Emička je v pořádku.

3. 12. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografii z nového domova s tímto komentářem:
Už po ostříhaní, je v pořádku. Je zase při chuti. Zdravíme a přejeme hezký den. B.

11. 11. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Dobrý den, posílám poslední fotky. Teď musíme na stříhání, ta srst už ji zlobí. S jídlem žádné problémy nemá. Ráno mám od Emičky budíček, ať ji dám jídlo. To byste viděla, jaké je to torpédo. Mějte se moc dobře, hodně zdraví, B.

18. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

27. 11. 2018 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, můžete být v naprostém klidu. Ja prostě nestíhám psát. Ammička je v pořádku. Je veselá, hraje si s Bobinou. V noci je s námi v ložnici, spí vedle mojí hlavy. S jídlem se taky vylepšila. Trochu mi dělá vrásky to česání. Nemá ráda česání a má cucky za předníma nohama:( Mějte se hezky. B.

30. 10. 2018 jsme dostali sms z nového domova.
Dobrý večer. Vše i nadále je v pořádku. Ammy hezky spí s námi v ložnici. V noci si chce hrát. A my jsme šťastní. Mejte se. B.

13. 10. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek ze včerejší návštěvy u rodičů. Ammička mi přijde naprosto v pohodě. Dokonce si říkám, jestli nějaké ty problémy teprve nepřijdou a je jenom brzo na nějaké závěry, nebo se prostě jen cítí dobře. Dokonce se nám zdá, že jiné kočičky, které jsme kdy měli, se zabydlovali podstatně déle. S maminkou si očividně padly do oka (ostatně je to vidět i na jedné fotce), dorazila domů později než my a jakmile vešla do dveří, Ammička se rozzářila a hned se přivítali (na fotce). Snad jsem vás tímto uklidnila, že se má opravdu dobře a příště zase něco pošlu. Přeji hezký víkend. M.