Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bambulka

BAMBULKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 17. 12. 2012 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: 1,5 roku
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, pozitivní testy na  FeLV – kočičí leukózu
Podmínky: pouze jako jedináček, byt, klidná domácnost, stereotyp
Charakteristika:  Bambulka se dostala do našeho depozita začátkem března 2012 a zpočátku byla velmi vystresovaná. Byla prý odchycena jako dvouměsíční kotě a dlouho léčena (kalicivirus, herpesvirus). Bohužel jí byla diagnostikována nevyléčitelná FeLV, i tak ale doufáme, že se pro ni najde nový domov – může být pouze jedináčkem, a to nejen kvůli své nemoci, ale i kvůli tomu, že ji ostatní kočky stresují. Zpočátku byla značně psychicky labilní, ale klid, léčba a stereotyp depozita ji uklidnily. Dnes je to vděčná, mazlivá a velmi hravá kočička, která potřebuje klidný domov a kvalitní stravu – při takové péči může žít i několik let. Může být i přes den i sama, vystačí si s klubíčky a míčky, pokud jí tedy její člověk samotu večer vynahradí:-)
Bambulka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY 

24. 3. 2012
Bambulka je z nejhoršího venku, ale léčení stále pokračuje – má zvětšené uzliny a viditelná třetí víčka, příčinu zatím neznáme. Jinak prospívá dobře, kožíšek má heboučký, dobře baští… Má stále strach z většího prostoru, stále ještě preferuje klec před volným prostorem, zvlášť když má pocit, že jí hrozí nebezpečí. Dnes poprvé jsme ji ale našli na šplhadle (viz foto).

19. 4. 2012
Bambulce bohužel vyšel pozitivní test na FeLV, neboli kočičí leukózu. Přesně tak, jak pan doktor odhadoval, když ji viděl poprvé. Bambulka je bohužel infikovaná, není jen nosičem viru. Příčinu neznáme, ale ve dosavadním krátkém životě toho zažila dost a dost na to, aby se jí nemoc vyhnula – prodělala těžký kalicivirus, údajně i herpesvirus, byly jí dlouho podávány infúze atd. Kromě toho má oslabenou psychiku, velmi se stresuje, i když to už je teď o hodně lepší. Přesto doufáme, že se pro ni najde nový domov – Bambulka musí být jedináčkem, a to nejen kvůli své nemoci, ale i kvůli tomu, že ji ostatní kočky stresují. Potřebuje klid, stereotyp, mazlení a dobré jídlo. Za takových podmínek ji pravděpodobně čeká ještě několik let spokojeného života.

23. 5. 2012
Bambulka prospívá. Má svůj vlastní pokojíček se dvěma „balkóny“, kde vysedává, pozoruje a pokřikuje na okolí. Většinu času ale honí míčky a klubíčka, v tomto směru je nezmar – přenáší je z místa na místo a dokonce aportuje:-) Jakmile ale dorazíme, běží se mazlit – je přítulná, vděčná, nikdy nevystrčí drápky, neožene se… Prostě plyšák:-)

17. 12. 2012
Bambulka našla nový domov. Buď je to tím, že se blíží Vánoce, nebo konec světa, možná náhoda – ale na Bambulku se usmálo neskutečné štěstí, od včerejšího dne má už konečně DOMOV! A to první ve svém životě… V našem depozitu strávila 9 měsíců, před tím ještě řadu týdnů v hlavním depozitu Toulavých Tlapek… Byla odchycena jako malé kotě a nic nic jiného než útulek nikdy nezažila. Pořád jsme doufali, že se jí někdo ujme, někdo, kdo se nezalekne jejího handicapu… a pořád nic. A nakonec to přišlo:-) Sametová Bambulka padla do oka úžasné soucitné paní, která se jí rozhodla dát domov i přes Bambulčinu diagnózu a komplikovanější povahu. Vše jsme si se zájemkyní vyjasnili předem a od včerejšího večera už Bambulka bydlí. Předání bylo naprosto impozantní – Bambulka se vůbec nebála, zbaštila pár soust masíčka na uvítanou, nechala se od nové paničky hladit, chovat a nosit v náručí, klidná a spokojená. Odjížděli jsem v příjemném šoku a s přesvědčením, že zázraky se občas dějí… Než si tam Bambulka úplně zvykne a plně se zabydlí, bude samozřejmě ještě chvilku trvat… Ale lepší domov bychom pro ni těžko hledali. Přejeme jí, aby si dosyta užila láskyplné péče svých páníčků a navzdory svému handicapu prožila dlouhý a spokojený život. Vyjádřit vděk zájemcům za poskytnutí nového domova v případě Bambulky ani dost dobře nemůžeme, ale přesto děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA

30. 4. 2013 jsme dostali pozdrav z nového domova.
Dobrý den, Bambulka má volnost, pohybuje po domě kde si zamane. Chodí se otírat o nohy když sedíme v klidu, nechá se pohladit. Vzít na klín se nechá, jen když má náladu. Stále se leká našich rychlejších pohybů. Pokud něco chce, umí si to vymňoukat. Trochu přibrala, kapsičky jí chutnají, nejraději má s rybí příchutí. Děkuji za dotaz. VZ.

31. 1. 2013 jsme dostali zprávy a mms z nového domova. Cca šest týdnů po po umístění do nového domova je Bambulka zabydlená – po bytě se už pohybuje zcela volně, hraje si se svými oblíbenými balónky a šňůrkami, objevuje nový svět… Baští vzorně, svoji paničku ráda pozoruje, ale mazlit se ještě bojí – na nového člověka si potřebuje zvyknout, a jí to trvá déle – i my jsme si na první pomazlení museli počkat řadu týdnů. Určitě se to ale prolomí, panička je velkorysá a má trpělivost, za což moc děkujeme.