Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bětuška (Žolíček)

BĚTUŠKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 15. 9. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 14 let
Nalezena/a: Říčany
V naší péči od: 7. 8. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, nemá zuby (měkká strava), je slepá
Podmínky: pouze byt, klidná domácnost
Další informace: 
Charakteristika: Bětuška byla nalezena v červnu 2021 u Říčan – z posledních sil se dopotácela na zahradu hodných lidí. Vyhublá na kost, podchlazená. Nálezci jí poskytli první pomoc, ale sami mají rozsáhlou kočkopsí smečku, a tak si Bětušku natrvalo nechat nemohli. Začátkem srpna se Bětuška dostala k nám. Pan doktor zjistil, že už byla kdysi kastrovaná. Kromě toho je prakticky slepá a nemá zuby, čili handicapů má víc než dost. Ostatní (ledviny, játra, cukr, štítná žláza) odopvídá věku. Bětuška si své handicapy uvědomuje, a tak je trochu lekavá, nicméně pokud má zmapovaný terén, je to mazel. Je vděčná za všechno, čeho se jí u nás dostalo, ale samozřejmě by ráda našla nový domov – vzhledem k handicapům pouze v bytě, potřebuje klidnou domácnost a dostatek času na to, aby si domácnost „osahala“. Chuť k jídlu má výtečnou, ale vzhledem k chybějícím zubům je nutné krmit jí měkkou stravou (konzervy, paštiky). Je naprosto čistotná.
Bětuška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 8. 2021
Bětuška byla nalezena 21. 6. 2021 u Říčan, v naší péči je ode dneška. Koncem června se doslova z posledních sil se dopotácela na zahradu hodných lidí v Říčanech. Vyhublá na kost, vyčerpaná a i přes teplé počasí podchlazená. Nálezci poskytli první pomoc, nabídli bezpečné přístřeší, ale kvůli své kočkopsí smečce si ji natrvalo nechat nemohli. Navštívili s ní veterinu, báli se, že bude mít postižené ledviny, ale podle výsledků to prý taková katastrofa není. Nicméně Bětuška je prakticky slepá, na jedno oko nevidí vůbec, na jedno zřejmě pouze obrysy. Neslyší, v tlamičce už má dva poslední zuby… Jak dlouho žila na vlastní pěst, než se dostala k nálezcům, to samozřejmě netušíme. U nás se pokusíme ji dát trochu do kupy. Zatím léčíme rýmu a krmíme a mazlíme. Bětuška je mazlík, jen je lekavá – vzhledem k handicapům se nelze divit. Když ale postupujeme opatrně a dáme jí čas, aby se zorientovala, chodí za námi jako pejsek a dožaduje se mazlení. Jinak svůj den tráví hlavně jídlem a spánkem, dobíjí baterky. Navzdory věku si u nás rychle zvykla a je za poskytnutý azyl šťastná.    

19. 8. 2021
Pro Bětušku hledáme nový domov. Poléčili jsme, co se dalo. Na pravém oku má Bětuška utrženou sítnici, na pravé oko tedy nevidí vůbec. Levé oko je postižené pokročilým šedým zákalem, čili zbytky zraku fungují. Přijela k nám se dvěma zuby, z toho jeden už vypadl a podle pana doktora brzy vypadne i druhý.

15. 9. 2021
Bětuška našla nový domov. Před pár týdny jsme dostali na Facebooku zprávu od paní z městečka nedaleko od Prahy, kde nabízela Bětušce domov. Paní má doma pár pejsků a 10 kočiček (většinou starších nebo podobně postižených). Nejdřív jsme mysleli, že to nepůjde, že při svém handicapu bude Bětuška potřebovat více klidu. Ale zkusili jsme pár návštěv u Rica (který měl u nás sousední pokojík) a ono to šlo. Tak jsme to zkusili – Bětuška si v novém domově obešla svůj „rajón“ a chová se, jako kdyby tam bydlela odjakživa. Za nabídku domova a vzorné přijetí nové majitelce i její úžasné domácí smečce velmi děkujeme:-)
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

7. 11. 2021 jsme na Messengeru našli další fotku z nového domova (viz fotoalbum).

1. 10. 2021 jsme na Facebooku našli další pozdrav a foto z nového domova.
Žolíček (nohy jí koukají z pelíšku), želvička Míša, v kukani škrabadla vykukuje Matysík, na válci u okna spinká Betynka. Relax v kočičím pokoji:-)

28. 9. 2021 jsme na Messengeru našli první pozdrav z nového domova.
Ona je zlatá. Doufám, že s námi bude co nejdéle. Moc Vám děkuji, že jste mi ji svěřila do péče. Zdravím.