Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bibi

BIBI NAŠLA NOVÝ DOMOV 9. 8. 2020 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3–4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, nemá zuby, potíže s trávením 
Podmínky: byt, jako kočičí jedináček
Další informace:
Charakteristika: Bibi spolu s dalšími kočičkami jsme přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. Bibin zdravotní stav odpovídal zdravotnímu stavu, jaký lze očekávat u kočiček, které prošly množírnou – rýma, špatné zuby, zakalené oko po zanedbané infekci… Všechno se nám ale podařilo urovnat, i když o většinu zubů Bibi přišla. Poté, co ji pan doktor zbavil zkažených zubů, se Bibi viditelně ulevilo. Co se zatím nepodařilo odstranit, je Bibino zvracení –  nevíme, z jakého důvodu Bibi zvrací, podrobná vyšetření na veterině nic zásadního neukázala. Zvrací „pouze“ jednou denně, k ránu, po podávání Helicidu se intervaly prodlužují, v léčbě pokračujeme, uvidíme. Co se psychiky týče, zpočátku byla Bibi vyděšená a vystresovaná, ale vyklubala se z ní milá a kontaktní kočička, která touží po lidské společnosti, pravda, na klín skočit ještě neumí a chovat se nechce, ale pro pohlazení si přijde. Může bydlet v bytě, pokud by měla mít možnost výběhu ven, pak jen pod kontrolou. Ostatní kočky nemusí, sice na ně neútočí, ale syčí a „šermuje“ – slabší kočičí povahy to může stresovat, takže ideálně by měla být jedináčkem. Bibi potřebuje zkušeného a trpělivého majitele, který bude schopen a ochoten dořešit její problémy gastrointestinálního charakteru – možná, že Helicid pomůže, možná bude Bibi potřebovat dlouhodobě veterinární dietu pro tyto druhy problémů. 
Bibi na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

30. 3. 2020
Kočičky Adelu, Bibi a Bony jsme přijali od zprostředkovatelky s tím, že jejich původní majitelka omezuje chov, proto už je nepotřebuje. Víc informací jsme nedostali – jedná se o nešťastnice, které už v chovu nelze využít, takže majitelku nezajímají. O Bibi (tedy domníváme se, že se tak jmenuje) víme to, že by jí mohly být 3–4 roky. Kondice nic moc, zakalené oko (jak je patrné i na fotu, stejně jako Adela) svědčí o prodělané neléčené infekci (zřejmě herpesvirus). Další „ohledání“ provedeme, až bude s Bibi možno navázat kontakt, zatím se schovává a bojí se. Zatím tedy nabízíme jen klid a krmení. Až se trochu uklidní, vyrazíme na veterinu.

25. 4. 2020
Bibi udělala veliké pokroky. Na rozdíl od Bony baští Bibi od samého začátku s chutí a ráda, takže s antibiotiky jsme mohli začít dříve. Rýmu už nemá, nefrká, nedusí se. Bohužel, skoro denně zvrací. Někdy bezoáry, někdy natrávené jídlo. Většinou až několik hodin po jídle. Na stres to nevypadá, Bibi se ukazuje jako docela asertivní stvoření, zabydlela se docela dobře, nechá se už i pohladit… pořád je velmi lekavá, ale jinak vypadá celkem spokojeně. Při jídle hodně slintá a je jí cítit z tlamičky. Dnes absolvovala vstupní prohlídku na veterině. Moc jsme toho nezvládli – začali jsme a skončili u té tlamičky. To je jedna velká katastrofa. Bez dalších odkladů je potřeba provést údržbu, Bibi asi přijde o většinu zubů. Dásně jsou zahnilé, zanícené, zuby vykloktané….Jsme objednaní na pátek 1. 5. 2020. Při jedné sedaci odebere pan doktor krev, udělá sono bříška atd. atd. Takže více se dozvíme v pátek.

1. 5. 2020
Dnes Bibi podstoupila avizovaný zákrok na veterině. Bibi přišla skoro o všechny zuby. Bohužel, v tom stavu, v jakém byla její tlamička, se nic jiného dělat nedalo. Další zprávy ale nejsou špatné – v uších má Bibi jen maz, bez svrabu, takže uši vyčištěny. Krevní testy zcela v normě – toho jsme se dost obávali, s ohledem na to, že prakticky každý den zvracela. RTG taky neukázal příčinu zvracení – bez nálezu. Budeme ji tedy dále sledovat, teoreticky zvracení mohlo souviset se stavem zubů, ale uvidíme. Jedno po druhém. Teď se musí Bibi zotavit po zákroku, navíc budeme 2 x denně mazat oko – to je teď nejdůležitější.

18. 5. 2020
Bibi děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5.–20. 5. 2020).

14. 6. 2020
Bibi hledá nový domov. Zuby nemá, oko se díky každodennímu mazání lepší, zvracení se díky podávání Helicidu také lepší, ale zatím zcela nevymizelo. To bude běh na delší trať, ale zkušený majitel to zvládne…

9. 8. 2020
Bibi odjela do nového domova. Bude žít jako kočičí jedináček v pražském bytě. Občasnou společnost jí bude – krom její nové rodiny – dělat i malá fenka, též původem z množírny. Snad si na sebe zvyknou. Za nový domov pro Bibi velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 9. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, snad je s námi Bibi spokojená… už se jí zamlouvá židle, stůl, syrové kuřecí maso, blinká jen občas, vyvaluje se na balkoně, honí pingpongové míčky a pomalu si zvyká na Šejlinu. Pozdravují Vás všichni – i Bibi! KC

24. 8. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, Bibi začala baštit kapsičky, syrový kuřecí maso. Granulkám se tak trošku vyhýbá. Už si začíná hrát, vyčesávali jsme – to se jí u jídla líbí a drží. Na Váš hřebínek je zvyklá. Má ráda společnost – zaleze pod stůl, leží na zádech jak mrtvola a už chce být i mezi námi. Je to lepší a lepší… Mějte se hezky, pozdrav od všech! K. C.

17. 8. 2020 jsme dostali další e-mail s fotkami z nového domova. 
Dobrý večer, Bibi se už chovala na klíně, ležela na posteli a hrála si s provázkem na klacíku. Baštila vařené vepřové maso a neblinkala. K. C.

13. 8. 2020 jsme dostali další e-mail s fotkami z nového domova (viz fotoalbum).

10. 8. 2020 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, kočička v autě byla moc hodná – asi dvakrát slaboučce mňoukla. Doma se nejprve schovala a pozorovala nás. Potom vylezla a chodila po bytě, vše si prohlížela. Lehla si na podlahu a vyvalovala se. V noci se vyčůrala – hned věděla kam. Ráno, když jsem vstávala do práce, na mě koukala – dala jsem jí tyčinku a baštila. Dokonce se nechala pohladit! Čekala jsem, že bude naříkat, stýskat si, že zaleze… nic z toho se doteď nekonalo! Posílám první fotky. Snad nás bude mít ráda a bude s námi spokojená. Děkuji Vám C. K.