Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohunka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, k dětem i do klidnější domácnosti, jako kočičí jedináček, i do společnosti dalšího hodného kocourka či kočičky
Charakteristika: Bohunka byla odchycena v Praze 9, kde byla se svými  koťaty krmena bezdomovci a později odchycena hodnou paní, která se ujala koťat, ale kočičku už nechtěla. Bohunka u nás zdárně prošla karanténou, kromě parazitů ji vlastně nic netrápilo. U nás se ukázalo, že Bohunka je nesmírně kontaktní a mazlivá kočička, která má ráda lidi. Pozornost si nevynucuje, ale když přijdeme, je vidět, jak moc je ráda, že vidí lidi. Na mladou kočičku je klidná, je vidět, že si váží zázemí, kde je teplo a vždy něco dobrého k jídlu. dobrého bydla. Může bydlet v klidné domácnosti, ale i v živější domácnost s dětmi, ideálně jako kočičí jedináček, ale hodnou kočičku či kocourka zvládne. Bude ale vyžadovat bezpečný výběh.
Bohunka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

30. 9. 2020
Bohunka nám byla předána do péče 27. 9. 2020. Cca rok a půl stará kočička byla odchycena kdesi v Praze 6, kde byla nějakou dobu krmena bezdomovci a později hodnou paní, která se ujala jejích koťat, ale o kočičku už se postarat nemohla. K nám Bohunka sice dorazila obalená klíšťaty, ale jinak v docela slušné kondici, takže jsme její pobyt u nás zahájili kastrací. Ta proběhla bez komplikací. Vstupní prohlídka ukázala, že zuby jsou v pořádku, ouška čistá. Na klíšťata jsme aplikovali pipetku Broadline. Teď čeká Bohunku karanténa a postupné odčervení, ostatní dle potřeby… Vzhledem k tomu, že dle nálezkyně je jisté, že nemá majitele, budeme pro ni tedy hledat nový domov hned, jakmile to umožní její zdravotní stav. Bohunka vypadá jako krotká a klidná kočička, ale změna prostředí je samozřejmě stresující, takže ji necháme v klidu a uvidíme.

19. 10. 2020
Bohunka hledá nový domov.

1. 11. 2020
Bude žít se svou novou rodinou v bytě v Praze jako kočičí jedináček, což jí bude nejvíc vyhovovat. Za prima domov pro Bohunku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 1. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobry den, pani Cetlova, prejeme Vam krasny Nový rok. Bohunka a M. S.

18. 8. 2021 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum) s tímto pozdravem:
Dobry den, pani Cetlova:-) Bohunka je milacek, sice stale opatrna, ale jsme spolu radi. Dekujeme. Mejte se pekne. S.

13. 12. 2020 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, Bohunka je náš miláček, je moc milá, nechá se mazlit, i když se někdy musíme doprošovat:)) Milujeme ji my dva i moje dcera. Hraje si, odpovídá na volání, povídá si s námi, chodívá se procházet na pavlač, jen tedy spořádá všechno, co dostane. Malinko přibrala, tak jsem omezila a je to zase ona. Má se u nás jako batole, stěhujeme nábytek atd.:) Jsme za ni moc vděčni. Hlavně já, když si na mě sedne a vrní, tak cítím, jak mi vylaďuje energie v břiše. Určitě nás léčí. V lednu se chystáme k veterináři. Děkujeme Vám za ni. Krásné vánoční svátky Vám, mamince i kočičkám. M. a J.

3. 11. 2020 jsme obdrželi první e-mail s fotkami z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, Bohunka bývá pod gaučem skoro celý den, ale ráno, večer, v noci a občas přes den vylézá, aby se pomazlila, pomalu prozkoumává náš členitý byt. Kouká z okna. Už začala jíst granule. Vykakala se i čůrá vzorně. Pod tím gaučem je asi její místo, než vybereme ten pravý pelíšek a škrabadlo. Vypadá spokojeně, my jako lidi bychom si přáli trochu víc kontaktu, ale jí to takhle zatím stačí, zdá se. Pošlu ještě foto. Mějte se krásně. Doufám, že se novým kočičkám daří taky dobře a máte z nich víc radosti než starosti. M a J