Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bonbón

BONBÓN NAŠEL NOVÝ DOMOV 10. 11. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: 5. 5. 2019
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, ideálně s některým ze svých sourozenců, případně do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu
Charakteristika: Bonbón je jedním ze čtyř koťat, která se 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta knám přijela vysoce březí ze statku kdesi u Chebu a krátce po příjezdu porodila koťátka. Porod byl bezproblémový, Sofinka se o koťátka vzorně starala a kojila je, čímž jim však neustále předávala všechny možné střevní parazity, a tak všechna koťata trpěla neustálým průjmem. Po přeléčení se průjem vždy vrátil, jediné řešení bylo koťata odstavit, což však budilo stres na obou stranách, jak u Sofinky, tak u koťat. Po několika měsících léčby se ale podařilo s parazity jednou provždy skončit a koťátka tak můžou hledat nový domov. Koťátkům pobyt u nás ale velmi prospěl, čím jsou starší, tím jsou mazlivější, přestože temperamentu mají na rozdávání… Bonbón je stále ze všech koťat nejpřítulnější a nejmazlivější, ostatní sourozenci už ho dávno nebijí, protože je ve všem dohnal:-) Je chytrý, přizpůsobivý, zvědavý a odvážný. A posedlý lezením na klín, velmi rád se obtočí i kolem krku jak šála:) Není vlezlý, když je mu řečeno, že není vítán, najde si jinou zábavu. Určitě bude rád v kočičí partě, nejraději by asi do nového domova odešel s některým ze svých sourozenců, může ale odejít i sám, ovšem jen do společnosti další kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu. Hodný pejsek by také rozhodně nevadil.  
Bonbón na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

7. 7. 2019
Bonbón už má vlastní profil:-) Je jedním ze čtyř koťat, která se dne 5. 5. 2019 narodila kočičce Sofince. Ta k nám přijela vysoce březí ze statku od Chebu. Sofinka naštěstí neměla žádné komplikace, pokud se krmení prcků týká, a tak z nich všech vyrostli zdraví cvalíci:) Výchovu ovšem zastává Sofinka spíše volnější, a tak jsou to současně i pořádní raubíři. Bonbón je odmalička ze všech koťat nejpřítulnější a nejmazlivější. Je velmi hravý, chytrý a samostatný. Byl úplně první, kdo se naučil sám baštit kotěcí stravu. Je hravý, akční, velmi vynalézavý, ale neumí se moc prát. Něčím ostatní sourozence – hlavně Pěšinku a Kordulku – provokuje, aby si na něm potrénovali své bojové umění, takže je často bit. Naučil se ale v tom chodit – umí rychle běhat a je velmi obratný a mrštný. Bonbón je odčervený, doléčený (maminka Ssofinka si bohužel přivezla spoustu střevních parazitů a bakterií, kvůli kterým musela být přeléčena i koťata) a chystá se na první očkování. Brzy bude hledat nový domov. Je samostatný a akční a čím dřív se začne zabydlovat v nové rodině, tím lépe. Formálně ho ale necháváme až do vakcinace ještě v léčení.

20. 10. 2019
Bonbón hledá nový domov.

10. 11. 2019
Bonbón našel nový domov. Padl na inzertním serveru do oka mladému pánovi z Jesenice, který se poohlížel po kocourkovi do rodiny. Bonbón se líbil i naživo, a tak odjel bydlet. Bude žít ve společnosti další kočičky a dvou pejsků v rodinném domku, časem s možností výběhu do zahrady. Za prima domov pro Bonbóna velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 10. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý den, je to mazlík a trošku narostl a je to i úžasný lovec:-) Posílám i fotečky:-) Má se dobře a sám také není, má kámoše Jerryho a kámošku Nelinku:-)

5. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a foto z nového domova.
Dobry den, posilam par fotecek z dnešního odpočinku:-) Bonbonek je v poradku a troufám si rict, ze je to velmi spokojený mazlik a taky velmi vášnivý lovec – miluje byt venku a lovit a hrat si se vsim kolem. S naši kočičkou Nelinkou jsou kamosi a nekdy je pozorovat je úžasná legrace… K.

16. 2. 2020 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

27. 12. 2019 jsme dostali další sms z nového domova.
Dobrý den. Krásné svátky a šťastný nový rok přejeme. Bonbónek v pohodě, 30. 12. jde na kastraci, protože vše značkuje. Jinak je zlatíčko.

12. 11. 2019 jsme dostali první mms z nového domova (viz fotoalbum).