Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bono

BONO NAŠEL NOVÝ DOMOV 15. 1. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca konec června 2021
Nalezena/a: 20. 8. 2021, Kouřim
V naší péči od: 22. 8. 2021
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Dianou či Ricem, jinak do kočičí společnosti, k hodnému pejskovi
Další informace:  
Charakteristika: Diana a Bono jsou dva sirotci, kteří byli nalezeni v jedné zahradě v Kouřimi. Tam několik dní plakali hlady, než si jich všimli příbuzní majitelky oné zahrady. Ani jediný den o jejich přijetí k nám jsme se s nimi nenudili. Přijeli podvyživení, plní parazitů, nemocní. Ale o svůj život bojovali oba dva, a díky tomu (a samozřejmě i díky naší péči:-) oba přežili prvních šest měsíců svého života. Nyní jsou oba zdraví a veselí, přestože Bono je ve srovnání se sestrou Dianou přeci jen trochu lekavější. A závislejší. Pokud by se podařilo najít společný domov pro oba sourozence, bylo by to ideální, v opačném případě bude ale Bono potřebovat  jinou kočičí společnost, aby se v novém domově plně aklimatizoval. 
Bono na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

23. 8. 2021
Dva kotěcí sirotci byli nalezeni v Kouřimi v zahradě starší paní, kterou navštívili její příbuzní. Koťata na zahradě řvala hlady podle svědků asi tři dny, stará paní je neslyšela, neboť je prý hluchá. Kam se poděla matka koťat a případní sourozenci, to už se nikdy nedozvíme. Koťat se ujali sousedé, kde koťata strávila dva dny, zůstat ale nemohla. Ačkoliv tak malá koťata neradi přijímáme, protože pro ně nemáme podmínky, tentokrát jsme udělali výjimku – koneckonců při pohledu na jejich zdravotní a výživový stav nezbývalo moc možností. Těžko říci, jak jsou koťata stará, podle oušek a ocásků odhadujeme 6–7 týdnů. Mourovaté kotě váží 210 g, černé 200 g. Jsou to kostřičky potažené kůží, které se hladově vrhají na všechno, co jim přineseme k jídlu, přičemž s čumáčkem v jídle i usínají. Jsou to bojovníci, dokud mají chuť k jídlu, tak zlé to s nimi snad nebude… jsou vystrašená, takže je necháme ještě pár dní v klidu a pak pojedeme na vstupní prohlídku.

5. 9. 2021
Diana a Bono jsou u nás už skoro dva týdny a zatím jsme se s nimi ani chvilku s nimi nenudili. Bohužel, na jejich kondici se velmi podepsala vícedenní hladovka, noční chlad a stres ze ztráty maminky a zřejmě i sourozenců. Koťátka přijela hladová, vrhala se do misky s jídlem po hlavě a první dny nebyla k dosycení. V důsledku téměř nulové imunity a masivního začervení brzy síly došly. Nejdřív se začala horšit Diana – několik dnů to vypadalo, že nás navždy opustí. Nejedla, klepala se zimou a vyčerpáním, i když jsme koťatům dali přímo do klece radiátor. Pak se horšil i Bono. Nadmutá bolavá bříška. Rýma. 200 g váhy ve věku 6–7 týdnů moc rezerv na boj s osudem nedávalo… Máme za sebou pár návštěv veteriny, řadu dnů ručního krmení – výživné pasty a paštiky, vitamínová pasta, to vše stříkačkou přímo do tlamičky, po 2–3 hodinách, ve dne i v noci. Koťata už váží 300 g, i když i to je pořád málo. Sotva stojí na nohách, ale už mají chuť k životu. Jestli mají vyhráno, to nevíme, ale prohráno určitě ne. Teď už dokrmujeme jen na noc, aby vydrželi do rána a nemuseli jsme k nim už v noci, to je hodně náročné. Postupně a pomalu odčervujeme. Krmíme. V noci jsou v kleci, přes den už je začínáme pouštět se proběhnout. Přišli sice o maminku a zřejmě i o sourozence, ale mají tam dědu Rica, který je strašně hodný a dělá jim společnost. Zatím zůstávají Diana i Bono v léčení.

15. 1. 2022
Bono a Rico našli nový společný domov. Zájemci, rodina z obce na Kolínsku, nechtěla věrné parťáky dělit, a tak odjeli spolu. Budou teď žít se svou novou rodinou v domku s velkou zahradou, kam budou mít časem přístup, v případě Bona až po kastraci, s čímž nová rodina počítá. Za společný domov pro Rica a Bona velmi děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější) 

5. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova. Text pozdravu je k dispozici na Ricově profilu, foto je součástí Bonova fotoalba.

4. 7. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto textem:
Dobrý den. Rico i Bono si vedou velice dobře. Rico je vládcem zahrady, dokonce i psi ho obcházejí. Ten starší stafbull, ten si ho nevšímá, a je klid. Ta druhá 2,5 roku stará blondýna ho občas provokuje, protože si chce hrát a on nemá pochopení. Dvakrát měla posekaný čumák, ale vůbec ji to neodradilo. Boník se konečně nechá pohladit a trošku pomazlit, ale musí za to něco dostat. Myslím, že se tu mají dobře, pravidelnou stravu, velkou zahradu na běhání, a Boník i prolézačku ve dřevu na topení.

19. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

29. 1. 2022 jsme prostřednictvím WhatsApp dostali první foto a zprávu z nového domova.
Dobrý den. Tak už i Bono se aklimatizoval a přebývá tu s námi.