Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cácorka

CÁCORKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 8. 3. 2013.
Cácorku si na našich stránkách vyhlédli mladí lidé žijící v rodinném domku v městečku nedaleko od nás. Chtěli svému kocourkovi Kubovi pořídit společnici. Cácorka se začíná pomalu zabydlovat, ze začátku je plachá, ale je chytrá a přizpůsobivá, brzy bude doma šéf:-) Moc za její adopci děkujeme!

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 5 měsíců
Kastrovaná?: ne
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: nejlépe do kočičí společnosti, do bytu i k domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Cácorka pochází z lokality, odkud už naším depozitem prošla početná skupina koček. Přijela se zánětem v očích, který se ale podařilo vyléčit bez následků. Zpočátku byla plachá a před každým kontaktem se schovávala, i když se nikdy nebránila ani sekáním, ani kousáním. Nyní, když si ji „ulovíme“, se mazlí moc ráda, ale sama si pro pohlazení ještě nepřijde – nic naplat, má od maminky zafixováno, že neznámé = nebezpečné. Je to velmi hodná a zvědavá kočička, která se hodí spíš do kočičí společnosti – není samotářka, krom toho se v přítomnosti dalších mazlivých kočiček jistě ještě víc osmělí.
Cácorka na Facebooku

AKTUÁLNĚ

15. 1. 2013
Cácorka k nám přijela v neděli 6. ledna 2013. Pochází z lokality, odkud už naším depozitem (tehdy ještě fungujícím pod občanským sdružením Toulavé Tlapky) početná skupina koček prošla (Ella, Jezinka, Stela a mnohé další). V původní lokalitě je stále ještě Cácorčina černá maminka, ale ta je dost plachá. Cácorku nám předali nálezci, abychom se jí pokusili zajistit lepší život, než je čekání pod smrkovou větví, až někdo donese něco k jídlu, a schovávání se před lidmi, před psy, před zimou… Na jaře by se skupinka rozrostla o několik dalších malých cácorek a ty by pak místní nacházeli přejté pod koly aut… a tak pořád dokola. Cácorka je tedy u nás. Přijela se zánětem v očích, dostává antibiotika, ale jinak vypadá zdravě. Byla hodně vyplašená, pořád ještě se bojí, ale je moc hodná. Schovává se, sama si pro pohlazení nepřijde, ale když ji vylovíme z úkrytu, nechá se chovat, a dokonce přede. Jakmile bude moci opustit karanténu, přidělíme ji na pokoj k někomu hodně mazlivému, aby se mohla pěkně učit:-)

30. 1. 2013
Cácorka je naprosto zdravá a hledá nový domov.

22. 2. 2013
Cácorka bydlí na pokoji s Atilou a Amorkem a cítí se tam jak ryba ve vodě – zabydlená, spokojená, šikovná, zvědavá, hravá a vynalézavá. S oběma kocourky vychází velmi dobře, určitě bude ráda v kočičí společnosti. K lidem je plašší, před návštěvami se schovává téměř bez výjimky, mazlení musíme opravdu ještě trénovat. Nicméně klasický „plašan“ to není, když si ji ulovíme, nechá se dlouho chovat a přede a drží… sama si však pro pohlazení zatím nepřijde.

Z NOVÉHO DOMOVA

14. 7. 2013 jsme dostali fotografie a zprávy z nového domova. Cácorka už je po kastraci, s Kubou se kamarádí, je už zcela zabydlená, mazlivá, kontaktní, pouze k návštěvám zůstává ještě stále plašší.

12. 3. 2013 jsme dostali zprávu a fotografii Cácorky v novém domově. Podle nové paničky se Cácorka stále ještě trochu bojí a nabývá v novém domově jistotu, ale chovat už se nechá:-)