Jdi na obsah Jdi na menu
 


Carlos

CARLOS NAŠEL NOVÝ DOMOV 3. 8. 2014.
Carlos bude bydlet v rodinném domku kousek od Plzně, kromě paničky bude mít ještě dva kočičí kamarády – tříletého kocourka Macíka a jednoho několikatýdenního kočičího špunta. Až se zabydlí, bude mít k dispozici i obrovskou zahradu. Za adopci Carlose děkujeme!

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Narozen: cca září–říjen 2013
Kastrovaný?: ano, 24. 6. 2014
Očkovaný?: ne
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do bytu i do domku s bezpečným výběhem, bude vděčný za kočičí společnost, není dominantní, možno i k dětem, nebojí se ani psů
Charakteristika: Carlos byl nalezen v pražských Vysočanech, kde sedával delší dobu u popelnic. Bylo zřejmé, že se jedná o původně bytového kocourka, zvyklého na lidi. Kromě zacuchaného kožíšku a parazitů také nebyl nijak zdevastovaný, takže bylo jasné, že na ulici není dlouho… Důvody, proč a jak se ocitl na ulici, jsou uvedeny níže, každopádně teď je Carlos u nás, odčervený, odblešený, fit, a tak hledá nový – a lepší – domov. Je to moc milý, mazlivý a temperamentní kocourek, rád se nechá hladit i chovat, nechňape po rukách, nešermuje, nekouše – je vděčný za kontakt. Vzorně čistotný a na kocourka nezvykle spořádaný. Ideální do kočičího kolektivu, do rodiny s dětmi, nebojí se psů. Domov s možností výběhu by uvítal, ale není podmínkou, je to vzorný domácí kocourek.
Carlos na Facebooku

CHRONOLOGICKY

1. 6. 2014
Kocourka nám dovezli jeho nálezci 31. 5. 2014. Carlos se už delší dobu potuloval po pražských Vysočanech, sedával u popelnic, hledal něco k snědku a někoho, ke komu by se mohl přidat… Evidentně bytový kocourek, zvyklý na lidi, t. č. ale bez domova. Jeho nálezkyni se na místě podařilo zjistit i něco více k jeho původu – paní, která tam někde v nájemním bytě bydlí, ho dostala jako maličké kotě. Sice kočku nechtěla, ale když už jí někdo kočku vnutil, nechala si ji… Paní ale pak o byt přišla a přistěhovala se ke své rodině, opět do nájemního bytu. Majitel bytu kočku v bytě nechtěl, a tak rodina šoupla Kocoura (tak mu říkali, jméno neměl) na ulici. Snadné, prosté, rychlé. Přece nebudeme hledat složitá řešení, když to jde takhle jednoduše. Byli prý moc rádi, že si ho někdo konečně odváží. Nezeptali se kdo, kam, proč… hlavně že už od těch popelnic zmizí… Na kocourkovi je vidět, že se poslední dobou musel sám o sebe postarat, ale není nijak zdevastovaný, aspoň na první pohled to tak vypadá. Už je odčervený, kožíšek potřebuje vyčesat, ale pokud nepřijde něco horšího, bude moci brzy do nabídky k adopci. Je čistotný, mazlivý, temperamentní, přátelský, upovídaný. Nechňape po rukách, nešermuje, nekouše – je vděčný za kontakt, rád se nechá hladit, nechá se i chovat, vlní se kolem nohou a piští radostí, že se mu konečně podařilo se k někomu přidat. Bude potřebovat trochu zklidnit, to ano – je z té ulice trochu „rozjetý“, ale to si brzy sedne. Je šťastný, že dostává baštu až pod nos a nemusí se o ni starat. Nicméně většinu času tráví ve voliéře, po pobytu venku se mu stýská. Zjevně by měl rád obojí – volnost pohybu i bezpečné zázemí u svých lidí.

14. 6. 2014
Carlos ukončil karanténu a hledá nový domov – odblešen, odčerven, průjem odléčený. Je fit a připravený vyrazit do nového domova, bude-li mít kam. Zatím nekastrovaný – nijak se neprojevuje, a tak vyčkáváme a dáváme mu čas.

3. 8. 2014
Carlos našel nový domov.

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

10. 10. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám nějaké novější fotečky našeho kocourka:-) Už je zdravý jako řípa a užívá si poslední slunné dny. Už ho pouštím i k sousedům za kočkama, mají jich asi 8, tak tam za nima chodí na kus řeči, má otevřené okno v koupelně a vždy se za chvilku nebo na zavolání hned vrátí, je to opravdu zlatíčko! Posíláme moc pozdravů! Hezký víkend, K. Š.

1. 9. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak už je u nás kocourek měsíc a myslím, že je spokojený -) Už jsem ho i nechala proběhnout venku, déle to již opravdu nešlo odkládat, vždy, když jsme šli na zahradu, mňoukal na nás, ať ho vezmeme s sebou a pak na nás smutně koukal za oknem. Tak se mu konečně splnilo přání a prohlédl si i zahradu:-) Ze začátku hodně zkoumal, Macík mu také ochotně poukazoval různé prolézačky v přilehlých stájích a stodole, vyzkoušel si i pár stromů – musím říct, že je to evidentně zkušený lezec, skákal na stromy i dolů jako veverka:-) Později už jen posedával v trávě a přesunoval se, jen aby nás měl na dohled, a když jsme šli dovnitř, do minuty nás následoval, aniž bychom ho musel i volat, což jsem byla moc ráda:-) Vycházky ale bude mít jen „kontrolované“, vždy s námi, samotného ho nechci nechávat bez dohledu, přeci jen za branou je silnice. Průjem je bohužel kokcidióza, takže chudáci kočičky musí dostávat odpornou medicínu:-( Nevím, zda s tím máte zkušenosti, ale ten lék má hodně hořkou, mýdlovou chuť, kočky jsou z toho úplně hotové, šíleně sliní a podávání je tedy opravdu náročné. Sice se jim snažíme vysvětlovat, že je to pro jejich dobro, ale nám se to mluví, když ten hnus nemusíme polykat, to je jasné. Nejlépe to snáší kotě, to asi že se nám nejúspěšněji daří mu to stříknout rovnou do krku, u těch starších a silnějších dvou je to náročnější. Navíc Carlos si chudák poslintá ty své dlouhé chlupy a jak se je snaží čistit, znovu ho to dráží ke slinění, samozřejmě se mu to snažím otírat, ale to jde také jen omezeně. Takže teď to ještě chvilku musí mazlíci vydržet a brzy snad už budou v pořádku a bude čas pěkně si nacpat pupky nějakýma dobrotama:-) Dobré je, že zatím nemám ani u jednoho pocit, že by nějak pohubli, to je myslím zásadní, takže věřím, že po vyléčení budou velice brzy fit. Držte nám prosím palce, aby byli kluci co nejdříve v pořádku. Posílám pár fotek z mobilu ze „zahradního řádění“:-) Celý Kocourkov všichni moc zdravíme!! Krásný den a zase brzy;-) K. Š.

20. 8. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak se opět hlásíme s novinkami od Carlose:-) Teď zrovna spokojeně vyspává v dětské výkrmové stoličce a náramně si to užívá. Je teď chudák na dietě, protože se mu vrátil průjem, týden jsme sbírali vzorky a čekáme na výsledky, takže pak asi dostane zase nějakou medicínku. S kolegou Macíkem se už skamarádili, takže tu spolu řádí:-) Koťátko je teď v izolaci v obýváku, týden bylo u pana doktora na léčení průjmu, tak aby si to nepředávali, než bude zaléčený i Carlos. Každopádně by člověk ani neřekl, že má nějaké střevní nebo jiné potíže, dovádí jakoby nic, jen mu asi chybí kapsičky. Včera jsme se teda neudrželi a dali mu kousek masa, když se vařilo, tak byl spokojený. Posílám pár fotek, ty ze společného „vyklízení“ skříňky s naším Davídkem a pár dalších. S malým si rozumí a nedělá mu problém se od něj nechat tulit:-) Určitě pošlu fotky ze společného dovádění s Macíkem, ale zatím se mi je nepodařilo vyfotit, vždycky než si vezmu foťák, zdrhnou někam z dohledu, ale jednou na ně určitě vyzraju! Moc pozdravujeme celý celý Kocourkouv a zase se brzy ozveme! Mějte se krásně, Kateřina Š. + Carlos

8. 8. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak jsem zpět s dalšími novinkami:-) Předně děkuji za odkazy na granulky, určitě se tam porozhlédnu. U nás je jinak vše v pořádku, Carlos řádí, už poprolézal celý dům a zvídavě nakukuje skrz dveře, když jdeme ven, určitě by se rád proběhl po zahradě, ale to si ještě musí počkat:-) S Macíkem už pokročili, už vedle sebe i v klidu leží, aniž by Macík vyjadřoval nějakou nevoli, jen ještě stále nemá plné pochopení pro Carlosovy pokusy o hru. Když ho Carlos poplácá po zadku, ještě se drží, ale když Macíka Carlos plácne rozverně tlapkou po hlavě, neví přesně, co si o tom má myslet, zavrčí a jde se rozvalit někam jinam:-) Každopádně teď, když tu jsou dva nováčci, kotě a Carlos, Macík se navzdory pěknému počasí snaží být co nejvíce uvnitř, aby mohl monitorovat situaci a neděly se tu bez jeho vědomí nějaké nepravosti. Tak si myslím, nebude dlouho trvat, než povolí i poslední ledy. Carlos vypadá hodně spokojený, je společenský, už si vyleze i na klín (nejen za záda) a nechá se dlouuuuze drbat. S kotětem si hraje tak akorát, nemám pocit, že by ho nějak moc dachmal, myslím, že intenzita vyhovuje oběma:-) Teď se tu zrovna všichni tři válí na koberci a čistí se. Dnes žádné fotky nemám, udělala jsem jen jednu včera, když Carlos pomáhal mému synkovi vyklízet (tj. vytahovat) věci ze skříňky, náramně si při tom notovali… a já to pak za odměnu mohla zase uklidit:-) Počkám až fotek bude víc a pak je pošlu najednou. A už ho tu mám na stole u počítače, vrní a moc pozdravuje! Je to vážně poklad, nelze si ho nezamilovat:-) Přeji krásný víkend a brzy se zase ozvu, K. Š.

4. 8. 2014 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, přináším první zprávy z Carlosova nového domova:-) Předně mám od Carlose vyřídit mnoho pozdravů Vám i ostatním kočičkám! Carlos se hezky zabydluje a už se seznámil se všemi členy domácnosti. První na řadu přišlo desetitýdnenní kotě, tam to bylo naprosto bez problémů, hned spolu začali řádit, posílám pár fotek z „akce“. Večer pak došlo k prvnímu setkání s kocourem Macíkem. Ten zatím Carlosovu kouzlu odolává, Carlos se hodně snaží zkamarádit, chodí za Macíkem a kňučí na něj jako štěně. Macík zatím vrčí, ale to je u něj normální a jsem si jistá, že za pár dní ho Carlos zlomí a budou kámoši. Je super, že má Carlos takovou povahu, opravdu se Macíkovi snaží dávat najevo, že o jeho přátelství moc stojí, tak je to jen otázka času, kdy Macík přestane hrát Zagorku:-) S naším ročním synem si s Carlosem hned padli do oka, jak je kocourek velký, tak mám pocit, že k němu Davídek přistupuje více jako k pejskovi a jen ho jemně opatrně hladí, žádné tahání za kožíšek, a Carlos jak ho vidí, hned mu jde dát „hlavičku“. Carlos už viděl i pejsky, ale zatím jen mezi dveřmi, vypadá, že by se rád kámošil i s nimi, ale na to je ještě dost času. Většinu času bivakuje na polštáři na židli, a když sedím u počítače, sedá si na mou židli a hřeje mě do zad nebo si lehne na stůl a kontroluje co provádím. Je to vrnildlo, tak myslím, že je spokojený. Dobře baští a nezdá se, že by měl po delší cestě autem nějaké následky či stres. Jinak já jsem z něj úplně nadšená, je to opravdu zlatíčko k nezaplacení, má úžasnou povahu, je moc tulivý a hodný a jsem moc ráda, že jsem mu mohla poskytnout domov a budete tady s náma napořád:-) Brzy pošlu další fotky a napíšu, co je u nás nového! Mějte se krásně a ještě jednou za Carlose moc děkuji. K. Š.