Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cecilka

CECILKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 1. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červen 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne 
Podmínky: do společnosti přiměřeně staré a temperamentní kočičky či kocourka, byt nebo domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak koťátka skončila u nás. Prošla bez problémů přijímací karanténou, takže mohou hledat nový domov. Svou původní plachost naštěstí ztratila, Cecilka je sice o něco zdrženlivější než její bratr Čestmír, ale i tak je to velmi hodná, čistotná, mazlivá a zvědavá kočička. V novém domově bude Cecilka potřebovat kočičí společnost – není zvyklá být sama. Cecilka zvládne domek s bezpečným výběhem i byt.
Cecilka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​14. 10. 2018
Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak jsou koťata od 9. 10. 2018 u nás, i když z kapacitních důvodů si odbydou karanténu v jednom z našich „náhradních“ depozit. Obě koťata byla zpočátku hodně vyplašená, ale už si zvykají. Nejsou evidentně zvyklá na lidskou pozornost, původní „majitel“ se s nimi asi v pravém (a ani v přeneseném) smyslu slova moc nemazlil. Ale oba jsou krotcí, jsou hodní, nesyčí, nešermují kolem sebe – a když si je člověk vezme do náruče, za chviličku se uklidní a předou. Než budou moci odejít do nového domova, budou z nich mazlíci. To ovšem bude chvíli trvat, nyní je čeká karanténa.

4. 11. 2018
Cecilka hledá nový domov.

10. 11. 2018
Cecilku musíme dočasně stáhnout z nabídky zpět do léčení. Objevil se u ní zánět močových cest, zřejmě bakteriálního původu – naštěstí zachyceno včas. Teď má před sebou týdenní terapii antibiotiky, 16. 11. 2018 máme kontrolu na veterině, tak uvidíme.

18. 11. 2018
Cecilka se vrací zpět do nabídky k adopci. Zánět je doléčen, Cecilka se jeví zcela v pořádku a opět se uchází o domov u hodných lidí.

26. 12. 2018
Cecilka děkuje za dárek, který získala ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

13. 1. 2019
Cecilka našla nový domov. Před týdnem absolvovala kastraci, zotavila se rychle a dobře, a tak nebyl důvod ji nevyslat, jakmile bylo kam. Na inzertním portále padla do oka mladým manželům z Prahy, kteří se poohlíželi po klidné a hodné kočičce do bytu k roční dcerce. Dnes proběhla seznamovací návštěva a dopadla k všestranné spokojenosti, takže Cecilka vyrazila bydlet:). Za prima domov pro Cecilku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

1. 5. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, Cecilka se ma vyborne. Zrovna tady ted lita jak posuk. Semtam ji vezmeme na chalupu, kde beha zase v podkrovi a sem a tam. Ven ji nepoustime. V Praze na balkone ma pozorovatelnu a krmitko pro ptacky, tak je cela bez sebe, kdyz tam litaji ptaci. S Maruskou jsou kamosky… Vzdycky, kdyz jdeme z bytu, tak se s Cecilkou louci. Prejeme hezke jaro a snad brzy uz bez toho moribundusu. P.

2. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, jak jsme slíbili, posíláme foto. No Cecilka se má nejlíp – tak je jak v lázních. Mrkněte na fotky, ta si umí pěkně užívat. Nejlepší je jak se roztáhne na pohovce a leží na zádech. A je hodně společenská, prakticky celý den je s náma… a s Maruškou má trpělivost… nechá si i líbit trochu nemotorné pohlazení:-) Krásné předjaří přejeme z Bohnic. P. s Cecilkou

21. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Cecilka zdraví z nového domova v Bohnicích. Už se aklimatizovala a je spokojená. Cecilka si hraje, lenoší a rošťačí:-) Posíláme foto. Děkujeme a zdravíme. P. (Cecilka, Maruška, Martina, Honza)

16. 1. 2019 jsme dostali sms z nového domova.
Dobry den. Cecilce se dari dobre. Uz je docela hrava a lumpaci a neco nam povida a v noci si chodi lehnout k noham:-) Tak jeste jednou dekujeme. P.

15. 1. 2019, ještě téhož dne, jsme dostali další sms z nového domova.
Dobry den, Cecilka opustila svuj ukryt a zacla celkem statecne prozkoumavat cely byt a prisla k nam a zacla si hrat. Maruska se na ni usmiva a ma z ni radost a my mame radost, ze Cecilka se nijak uz netrapi a hraje si. Posleme foto na FB stranky jestli neva. Hezky den. P.

15. 1. 2019 jsme na Facebooku našli první fotografie z nového domova (viz fotoalbum).