Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čekanka (Cassie)

ČEKANKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 2. 4. 2013 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kočka
Věk: 1,5–2 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: byt i domek s bezpečným výběhem, jako jedináček i do kočičí společnosti
Charakteristika: Čekanka se nám bohužel z nového domova vrátila. Měla se tam dobře, je vymazlená, čistá, trochu přibrala… ale u nových páníčků došlo k rodinné „havárii“, a tak byl návrat kočičky do depozita nejlepším řešením. Čekanka byla nalezena v Praze 4, kde se nějakou dobu objevovala v kolonii tamních plachých koček, ale z jejího chování bylo patrné, že se jedná o kočku, která dosud žila mezi lidmi. Zda se ztratila, nebo ji někdo vyhodil, to už se nedozvíme. Každopádně Čekanka je mazlivá, kontaktní, přátelská, zvědavá… a opět hledá nový domov.
Čekanka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

15. 1. 2013
Den po Štědrém dnu loňského roku se Čekanka objevila ve skupině plachých koček v lokalitě Praha 4 – Nusle. Místním „krmičkám“ bylo hned jasné, že je tam nová, že tam nepatří a že v této lokalitě nemá šanci přežít – ke skupině plachých koček se zřejmě přidala poté, co se ztratila nebo ji někdo vyhodil. Kočky ji ale nepřijaly, nepustily ji ani k miskám, ani do pelíšků, které mají v místě k dispozici. Čekanka je ale chytrá a věděla, že chce-li něco jíst, musí přesně o sedmé čekat na místě, kde se krmí – dostávala pak svou misku stranou, aby na ni aspoň něco zbylo. A mezitím pro ni „krmičky“ sháněly nový domov. V sobotu 12. 1. 2013 dorazila k nám. Prošli jsme již vstupní prohlídkou na veterině – Čekanka měla v kožichu klíšťata, roztoče, v uších svrab… To už je ale ošetřené, krom toho vypadá celkem dobře – je však pochopitelně v karanténě. Čekanka je velmi mazlivá, kontaktní, evidentně původně domácí. Na původním místě ji nikdo nehledá, ale třeba brzy padne do oka někomu tady u nás:)

1. 2. 2013
Čekanka je po kastraci, a tak nyní sdílí pokoj s Mikešem. Ten byl zpočátku z nové kamarádky vyplašený a schovával se, ale Čekanka nevykazovala žádné známky stresu, žádné syčení či vrčení se neodehráválo… Hned se pustila do zkoumání nového pokoje, čímž vylákala i Mikeše.

17. 2. 2013
Na našich stránkách si Čekanku vyhlédla mladá paní z městečka na jihovýchodě Prahy – osobní setkání proběhlo v duchu vzájemných sympatií, mazlení a předení:-), takže nebyl jediný důvod kočičku dále držet v depozitu. Zprávy jdou dobré – nové paničce seděla na klíně už hodinu po příjezdu, baští dobře, postel taky našla – co si víc přát:-) Za adopci Čekanky děkujeme.

22. 3. 2013
Čekanka se bohužel vrátila z nového domova zpět do depozita. V novém domově se měla Čekanka určitě dobře – je krásná, vymazlená, trochu i přibrala a má krásný lesklý kožíšek. Ale páníčkové to nezvládli – došlo u nich k rodinné „havárii“ a návrat Čekanky byl tedy nejlepším řešením. Je tedy zpět a návrat přijala s noblesou – přijela, rozkoukala se a je tu doma, v klidu, bez stresu, mazlivá a vítací a moc hodná. A znovu se uchází o přízeň někoho, kdo ji bude mít rád a kdo ji dá domov, tentokrát snad už trvalý.

2. 4. 2014
Čekanka našla nový domov. Nešťastná Čekanka, která se z prvního umístění bohužel vrátila, konečně našla nový domov. Inzerát padl do oka mladé paní, která se poohlížela po kočičce. Její zrak padl ve správnou dobu na správnou adresu – podmínky se pro Čekanku zdály naprosto vhodné, a tak nic nebránilo tomu, aby vyrazila do nového domova. Bude jedináček, v rodinném domku s kočkomilnou rodinou, po potřebné aklimatizační karanténě bude moci chodit ven, jak si bude sama přát. S veškerou péčí a spoustou pozornosti a mazlení, na což si určitě stěžovat nebude:-) Za její adopci děkujeme!
 

Z NOVĚHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

21. 1. 2023 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

26. 1. 2022 jsme na Messengeru našli další fotku z nového domova s tímto textem:
Už si od páníčka zase vykňučela přídavek po večeři:), jednu nebo dvě měkoučké granulky ze sušeného masíčka, můra jedna drzá:)

7. 2. 2020 jsme na Messengeru našli další fotky z nového domova (viz fotoalbum).

3. 11. 2019 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

23. 12. 2018 jsme na Facebooku našli další fotografii z nového domova s tímto přáním:
Kásné a pohodové Vánoce přeje Cassinka z Valdic:-) Hlavně zdraví Vám i vašim svěřencům, paní Cetlová…

19. 5. 2018 jsme na Facebooku našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

3. 3. 2017 jsme na Facebooku našli další fota z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2016 jsme na Facebooku našli vánoční foto z nového domova (viz fotoalbum).

18. 12. 2016 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova.
Moc zdravíme s Cassinkou a jsme rády, že můžeme aspoň malinko pomoci… jste úžasná, jak se o všechny staráte:-), přejeme krásný, klidný a pohodový adventní čas a ať se Vám daří. Cassie je doslova „KUS“, každý ji moc obdivuje a nevěří, že je to kočka, všichni ji mají za kocoura, jak je veliká, resp. dlouhá… A teď i pěkně „vyžraná“:-) Pořád hudruje, ale to si určitě moc dobře pamatujete;-) Přesně v 18.30 dokáže přemňoukat televizi, dokud někoho nedonutí jí nasypat granulky a přidat samozřejmě kapsičku;-) Teď přes zimu spí se mnou na posteli na svém polštářku a ráno se nemůže domazlit a ducání hlavou do mé ruky nebo ramene nebere konce… No, prostě je to náš miláček, pěkně s námi cvičí, jak potřebuje, a jsme z ní celí „poprdění“:-) Věřím, že všichni Vaši svěřenci měli a i budou mít taky takové štěstí a mají nebo najdou skvělé domovy… Držím pěsti a taky se mějte krásně.

18. 10. 2015 jsme na Facebooku našli krátký vzkaz a fotografie z nového domova.
Člověk by si skoro myslel, že je po ní. A ona se zatím jen blaženě rozvaluje… náš miláček Cassie.

26. 10. 2014 jsme na Facebooku našli další vzkaz a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, tak Vás zase po hooooodně dlouhé době zdravíme z Valdic. Jak se máte? Asi stále „kočičkově“, co? sleduji Vaše příspěvky a nové „úlovky“, máte pořád plno, že? A taky plno práce s kočičkami… jste skvělá a máte můj nejvyšší obdiv, jak se o ně všechny dokážete postarat. Cassie je spokojená a naprosto v pořádku, je to miláček rodiny a pěkná „directorka“, všechno tady řídí, resp. všechno se řídí podle jejích potřeb. Pěkně nám narostla, zase nabrala kožíšek na zimu a je jí pěkný kus když se protáhne a natáhne na gauči, měří od drápků předních paciček až po konec ocásku skoro 80 cm, je jak žížala, je hrozně ukecaná, pořád hudruje a kručí, když není po jejím nebo něco potřebuje… ale to Vám nemusím psát, to jste říkala i Vy sama, když jsme si ji od Vás brali. Taky nám pěkně dospěla ve správnou kočku… ještě vloni okolo ní myši běhaly a s ní to téměř nehnulo, čučela na ně jak tele na nová vrata a nic… jestli si vzpomínáte, psaly jsme si o tom, psala jste, že je to madam a myšičky nám chytat nebude… letos to bylo úplně jinak, celé léto chytala myšičky, krtky a ptáky jak zběsilá, nosila to všechno samozřejmě buď ke vchodovým dveřím, nebo ke dveřím na terasu a byla na sebe samozřejmě náležitě pyšná, užívala si pochvalu plnými doušky. Baští dobré granulky pro kastrované kočičky, míchané s lososovými a zeleninovými, občas dopřáváme i kočičí mlíčko a různé mlsotky, všechno kupované v Německu, nějak víc věřím kvalitě krmiva… a asi dělám dobře, protože má krásnou lesklou srst, je zdravá a spokojená… celé léto měla obojek proti parazitům a klíšťatům a skutečně neměla jediné klíště… teď jsme ho vyměnili za reflexní, už je brzy tma, tak aby byla na ulici vidět, když se blíží auto… naštěstí nechodí nikam daleko, drží se spíš u domu nebo v jeho okolí, ulicí ale auta jezdí a někteří řidiči samozřejmě nerespektují zónu a lítají tady jak dobytkové. Tak to je asi tak všechno, co jsem Vám chtěla napsat… pošlu Vám i pár fotek té naší krásky… Mějte se krásně, pozdravujte krásnou Máňulku a ostatní micinky. D. S. a Cassie – Čekanka

4. 7. 2013 jsme na Facebooku našli vzkaz a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

9. 6. 2013 jsme na Facebooku našli další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

11. 4. 2013 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer paní Cetlová, jen hlásím, že Čekanka Cassie je spokojená, pořád je někomu z nás za patami, má k dispozici celý dům a je naprosto v pohodě. Teď už leží u mě v ložnici na posteli na dece a jen čeká až přijdu… udělala to takhle už tři večery před tím, sama od sebe, tak ji tak nechávám. Je tam se mnou až do rána, a když se vzbudím, s mňoukáním mě vítá a hned se jde přitulit. Je prostě kouzelná:-) Mějte se fajn a my se zase někdy ozveme… S pozdravem D.S.

 
Z NOVÉHO DOMOVA I

19. 2. 2013 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

​18. 2. 2013 jsme dostali první mms z nového domova (viz fotoalbum).