Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červánek (Sandy)

ČERVÁNEK NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 10. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano, 4. 10. 2015
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: jako jedináček, i do rušnější domácnosti, domek s bezpečným výběhem i byt
Charakteristika: Červánek pochází ze zahrádkářské kolonie nedaleko Cerhenic. Její nálezci nám ji dovezli s tím, že kočička se tam objevila jako kotě s tehdejšími nájemníci, nicméně nájemníci časem zmizeli a kočička zůstala. Poslední dobou nevypadala dobře, a tak jsme se jí ujali. Červánek je naprosto rozkošné, čistotné, mazlivé stvoření, které se mazlí kdykoliv a kdekoliv. Nebude pro ni problém ani rušnější domácnost s dětmi, naopak, čím víc rukou na hlazení, tím líp:-) Červánek má ale trochu problém s dalšími kočkami – bojí se jich. Seznamovací pokusy zatím nevycházejí, Červánek je stresovaná i koček, které za ní přicházejí „v míru“. Proto pro ni bude ideální domácnost bez kočičích spolubydlících, i když nedominantní kočičku či kocourka by asi zvládla… Jako kočičí jedináček bude jistě spokojenější. Ideální domov by měl mít bezpečný výběh, ale zvládne i byt.
Červánek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 9. 2015
Červánka jsme přijali 26. 9. 2015. Kočička byla nalezena v zahrádkářské kolonii nedaleko Cerhenic. Dovezli nám ji nálezci s tím, že v jedné ze zahrádek se tam kdysi objevila jako kotě s tehdejšími nájemníky. Nájemníci zmizeli, kočička zůstala. Protloukala se na vlastní pěst. Poslední dobou ale nevypadala dobře, a proto hledali někoho, kdo by se jí ujal a mohl jí pomoci dřív, než nastane zima a zůstane tam sama úplně. Zatím je tedy u nás v přijímací karanténě.

4. 10. 2015
Červánek už je bez průjmů a nezvrací – antibiotika, která dostala po příjezdu, tedy zabrala. Je v pořádku, fit a baští za tři, a tak dnes absolvovala kastraci. Z narkózy se probrala naprosto bez problémů, ale ještě ji necháme pár dní v klidu a pak bude moci na pokoj k ostatním a bude moci hledat nový domov.

11. 10. 2015
Červánek je připravena vyrazit do nového domova.

23. 10. 2015
Červánek našla nový domov. Bude bydlet na Kolínsku v domku, v rodině s pětiletou dcerou. Bude žít jako kočičí jedináček, což jí bude vyhovovat. V létě bude moci pod dozorem i na zahrádku, jinak to bude domácí mazlík:-) Za nový domov pro Červánka děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazen od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2022 jsme na Messengeru našli další pozdrav a foto z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, už je to dlouho, co jsme se naposledy ozvali, tak to jdeme napravit. Přejeme krásné Vánoce, spoustu štěstí a zdraví v novém roce. D. a Sandy

19. 12. 2018 jsme e-mailem dostali další fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

3. 4. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den paní Cetlová, rok jsem se neozvala, tak píšu, že je vše v pořádku. Udělali jsme nakonec velkou změnu, ač jsme se jí bránili, ale jinak to nešlo. Sandy je poměrně živá kočka, která potřebuje pořádně vybít energii, a jak byla zavřená jen doma, ničila nábytek, kousala nás, nemohli jsme ji ani pohladit, tak už od loňského jara chodí ven. Na noc je doma a ven si jde, kdy se jí chce a jsme všichni spokojený. Ukázalo se, že je bezvadný lovec, dokonce nám přinesla i maličkýho hada. Fotečky Vám ještě dopošlu. J. D.

18. 3. 2016 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, u nás je všechno v naprostým pořádku, Sandy zlobí čím dál víc, mlsná je víc a víc… Jediný, co mě trápí, je, že moc chce ven, ale tráví hodně času sledováním provozu na ulici, a když jí vypustíme na dvorek, tak hned maže před dům, protože tam to zná z okna a děje se tam toho víc než na dvorku. Takže pokud se nesrovná a nebude na dvorku nebo nepůjde na louku za barák, tak asi bude mít domácí vězení:( Je to takový plašan, když se lekne, rozběhne se, ani neví kam, tak se bojíme, aby ji nesrazilo auto. Fotky vám zašlu snad o víkendu. Mějte se hezky. JD

30. 11. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Sandy je už maximálně zabydlená, dělá psí kusy, nejradši má papír, ten když objeví, rozcupuje na kousky, tak doufáme, že ubráníme dárky:) Hodně baští, docela pěkně přibrala, tak myslím, že je tu spokojená. Posílám pár foteček. Hezký den J. D.

5. 11. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak hlásím, že je vše v naprostém pořádku, kytku jsme obložili kamínky a pořádně zastrčili do rohu, tak jí zatím neláká a už používá jen záchůdek. Jinak je to pěkný mlsoun, jen masíčko, granulky vůbec, ale manžel je měkota, takže jí tam furt něco podstrkává. Hezký den J. D.

28. 10. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, co se chování týče, tak od neděle je to učiněný mazel, ani dcery se nebojí, a ta dokáže být pěkně hlučná. Navíc dneska přišla přivítat i návštěvu. S tím záchodem je to trochu lepší, dali jsme jí ho přímo před kytku, zasypali hlínou, ale zrovna včera si postavila hlavu… Ještě zkusíme ty oblázky kolem kytky a bude to snad dobrý. Až budu mít příště víc času, pošlu vám i fotečky, jak se tu krásně zabydlela. S pozdravem J. D.

24. 10. 2015 jsme dostali první e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak Sandy (Červánek) se zatím zabydluje hodně pomalu, celý včerejší den byla schovaná pod postelí, když jsme ji přišli pohladit, vylezla, pomazlila se a zase mazala zpátky, až večer se osmělila a začala si hrát s hračkama a procházela si všechny místnosti, ale nesmíme před ní dělat prudší pohyby, hned se běží zase schovat. Větší problém je jen v tom, že mi ignoruje kočičí záchod, objevila velkou kytku s hlínou, tak když ji nevidíme, běží tam. Budeme muset ozkoušet jiný kočkolit a záchod jsme jí naservírovali až k posteli, tak se snad polepší. Zase se ozvu. Hezký den J. D.