Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čestmír

ČESTMÍR NAŠEL NOVÝ DOMOV 2. 12. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca červen 2018
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti přiměřeně staré a temperamentní kočičky či kocourka, ideálně se sestřičkou Cecilkou, byt nebo domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak koťátka skončila u nás. Prošla bez problémů přijímací karanténou, takže mohou hledat nový domov. Svou původní plachost naštěstí ztratila, Čestmír je pohodář a gaučový povaleč, ale bude potřebovat kočičí společnost – není zvyklý být sám. Ideální by bylo umístění se sestřičkou Cecilkou, ale není podmínkou. Zvládne byt i domek s bezpečným výběhem.
Čestmír na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​14. 10. 2018
Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak jsou koťata od 9. 10. 2018 u nás, i když z kapacitních důvodů si odbydou karanténu v jednom z našich „náhradních“ depozit. Obě koťata byla zpočátku hodně vyplašená, ale už si zvykají. Nejsou evidentně zvyklá na lidskou pozornost, původní „majitel“ se s nimi asi v pravém (a ani v přeneseném) smyslu slova moc nemazlil. Ale oba jsou krotcí, jsou hodní, nesyčí, nešermují kolem sebe – a když si je člověk vezme do náruče, za chviličku se uklidní a předou. Než budou moci odejít do nového domova, budou z nich mazlíci. To ovšem bude chvíli trvat, Čestmír má zahleněné oko, takže bude muset projít veterinou.

4. 11. 2018
Čestmír hledá nový domov.

2. 12. 2018
Čestmír dnes odjel do nového domova. Na inzertním portálu padl do oka mladé paní z obce severně od Prahy… poohlížela se po novém kočičím parťákovi poté, co o svého kocourka nedávno přišla… Čestmír bude žít v rodinném domku se třemi přátelskými pejsky, už se začíná zabydlovat. Za nový domov pro Čestmíra děkujeme:-) 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 12. 2021 jsme dostali další e-mail s fotkami z nového domova (viz fotoalbum).

29. 7. 2021 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, posílám opět fotky Čestmírka. Zase chodí domů oknem. Je teď hodně venku, za holkama:-) Krasny den B. D.

3. 10. 2020 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Čestmírka:) Má se hezky a dělá nám radost. Krasný den, B. D.

22. 1. 2020 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, po delší době zasílám nějaké fotky Čestmíra. Je z něj velký kluk:) Teď přes zimu s námi tráví hodně času doma. Zdravíme, mějte se krásně B. D.

30. 8. 2019 jsme dostali další e-mail s fotografiemi z nového domova (viz fotoalbum).

19. 8. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Cestika, má se dobře:) Chodí domu oknem.

2. 6. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotecek našich kočiček:), teď jsou stále venku, domů vůbec nechodí. S pozdravem B. D.

14. 4. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám narychlo fotky. Pořídili jsme Cestikovi kamarádku. Šestileta kastrovana kočička.Cestik je proti ní hubenourek. Krásný den B. D.

24. 3. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám pár fotek Cestika. Nakonec pobývá vetsinu času venku. Drží se u domu, mazli s pejsky, pomáhá mi ve stáji, ale venku se pohladit nenechá. K cestě vůbec nechodí. Zůstává venku i v noci. Domu na jídlo chodí ráno a večer. Když chce, zůstává doma, buď přes den nebo na noc. Podle toho, jak chce on. Sedne si za dveře, zamnouka, otevřu, pomazli se, nají a jde dolů, kde mnouka, tak ho musím pustit. Jakmile mu neotevru ven a násilím ho nechám doma, okamžitě něco pocura, většinou sedacku. Občas mě to mrzí, že není s náma doma, ale venku je neskutečně šťastný. Chodi po půdě, hraje si s pejsky, má kamarádku kočičku. Jen nám hodně pohubnul, jak pořád někde litá po venku. Mějte se krásně, hezky večer B. D.

27. 2. 2019 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

3. 2. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Cestmirka. Má se skvěle:), občas ho zlobí očicka, ale máme masticku. Začal dole v domě čůrat, asi už půjde na kastraci. Možná citi kočky venku. Mějte se krásně, hezky večer B. D.

3. 1. 2019 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posílám pár fotek Cestmirka. Má se dobře, už je z nej naprostý svuveren ve všem. Zorganizuje si celou psi smečku:D Nakonec se ukázalo, že je hodně „na chlapy“. Miluje přítele. Jakmile přijde z práce, tak je hned u něj, spí spolu v posteli, jedí, když ráno odejde do práce, Cesta ho jde vyprovodit. Mě moc nemusí, teda mě miluje, když jdu krmit:D Mějte se zatím krásně, hezky den B. D.

18. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

10. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, zasílám fotky Cestika. Už je z nej úplný pohodar, nic ho nerozhazi. Pěkně papa, všechno:), i to co nemá. Krásný den B. D.

5. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, Cestik už se neschovava. Docela už řadí, občas má vykyv, že se nás boji, ale rychle se upokoji. Jen Teda stále nic nejí:( Už me to začíná trápit. Krásný den B. D.

4. 12. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, včera večer se Cestmirek už trošku otrkal a hrál si:) Dnes už leží na gauči s pejskama. Ale když odejdu, tak zase uteče. Snad to bude lepší a lepší. Jen stále nejí. Krásný den B. D.

3. 12. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova.
Dobre ráno, tak Cestmirek se zabydluje. Je docela hodně bojavy, vadí mu hlasite zvuky a provoz. Snad si ale zvykne. Je moc hodný. Stále je někde ukrytý. V domečku a dnes ráno jsem ho našla v botníku. Avsak když si ho člověk vezme do náručí, neutika, zůstane v klidu ležet a nechá se hladit. Bohužel ale zatím nic nesnedl, od šunky, přes kapsičky po granule. Snad si to do večera rozmysli. S pejskama nemá vůbec problém, ba naopak vyhledává společnost civav. Mějte se zatím krásně, děkujeme, hezky den B. D.