Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cibulka

CIBULKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 5. 2021 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: 
Podmínky: do bytu, klidnější domácnost (ne k malým dětem), jako kočičí jedináček.
Další informace: FeLV/FIV negativní
Charakteristika: Cibulka byla odchycena ve vnitrobloku v pražských Nuslích, kde se podle nálezkyně zdržovala už asi tři měsíce. Pátrání po majiteli k výsledku nevedlo, a tak Cibulka skončila u nás. Je to zjevně původně domácí kočička, určitě měla svého páníčka – domníváme se, že dříve měla páníčka, nikoliv paničku – při jedné z návštěv u nás v depozitu pozitivně reagovala na mužský hlas… Začátky u nás v depozitu nebyly jednoduché, Cibulka nám dávala najevo, že jinde se měla líp – a jistě ano, je docela mlsná a rozmazlená:-) – co se jídla týče, vybírá si, nicméně okruh značek kočičího jídla, které je ochotna konzumovat, je značně široký, není třeba se bát. Nový majitel dostane podrobný návod:-) Stejně jako jídlo si vybírá i chvíle, kdy se bude mazlit a kdy ne:-) S tím, že původní domov je nenávratně minulostí, se už smířila, stejně jako pochopila, že se jí snažíme pomoci, ale prostě domov to není… Cibulka tedy u nás čeká na domov nový, ideálně v bytě, protože původem je zcela jistě bytová kočička. Žila určitě jako kočičí jedináček, kočičí společnost ji stresuje. Uvítá spíše klidnější domácnost, očekává, že nový páníček či panička vyhoví jejím preferencím, pokud se jídla týče – a pak budou všichni spokojeni:-)
Cibulka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

11. 4. 2021
Cibulka byla odchycena 6. 4. 2021 ve vnitrobloku v pražských Nuslích. Podle nálezkyně se zde zdržovala už asi tři měsíce. Pátrání v okolí, letáčky, ani inzeráty nepřinesly žádnou naději, že by ji někdo postrádal, a tak se nálezkyně rozhodla jednat. Sjednala kastraci přes kastrační program Cat World a při té příležitosti se ukázalo, že kočička už byla kastrovaná. Současně byla testovaná FeLV/FIV s negativním výsledkem. Od 7. 4. 2021 je Cibulka u nás. Je to zjevně původně domácí kočička – dává nám najevo, že jinde se měla líp… Trucuje, schovává se a kromě pamlsků typu šunka či kočičí tyčinky jídlo odmítá. Je tedy trochu mlsná, ale to je to nejmenší… Možná, že se skutečně jen ztratila, a tak tomu dáme ještě šanci. Zatím Cibulku odčervíme, zjistíme více o její povaze a uvidíme…

25. 4. 2021
Cibulka hledá nový domov.

13. 5. 2021
Cibulka děkuje za dárek, který získala v májovém Kočičím přání (5. 5. 2021–20. 5. 2021).

23. 5. 2021
Cibulka odjela do nového domova. Už před dvěma týdny jsme domluvili adopci s pražskou rodinou, která si ji vyhlédla na internetu. Jakmile jsme dokončili očkování, odjela Cibulka do nového domova. Bude žít jako kočičí jedináček, což jí bude zcela vyhovovat. Za prima domov pro Cibulku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

28. 10. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 9. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s timto komentářem:
Posílám foto asistentky, je prakticky přítomna při všem.

20. 5. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

18. 2. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

30. 10. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Pod svícnem je tma a na computeru teplo. Cíba zdraví!

6. 9. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Tak nám Cíba objevila Cat TV:-)

28. 6. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Po misce syrových kuřecích prsou a půl hodině s čumákem v květináči se šantou se to tu prý dá vydržet. Ale celkově vzato by s náma mohla být větší sranda:)

18. 5. 2022 jsme na Messengeru našli další fotografie z nového domova s tímto komentářem:
Ta boule pod ní by potřebovala jít do práce, ale nemůže:)

15. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

4. 1. 2022 jsme dostali další mms z nového domova (viz fotoalbum).

5. 11. 2021 jsme dostali další mms s tímto textem:
Dobrý den, paní Cetlová, Cíba dostala tunel a tunel ji baví. Je opravdu o moc lepší. Je víc s náma, hraje si a zase kouká z okna. Co se týče jídla, to si nás furt dává. Chtěla by totiž žít o šunce a syrovém kuřecím. Plníme Vám tu další tašku, tak se prosím ozvěte, až pojedete kolem;-) L.

24. 10. 2021 jsme dostali mms s tímto textem:
Navzdory všem zakoupeným kukaním a pelíškům nám teď parkuje v krabici od nákupu!!! Posíláme pozdrav, paní Cetlová, a hlásíme, že Cíba je OK. Nádhernou neděli. L. a P.

23. 7. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, čas letí a my všichni Vás zdravíme po téměř měsíci z Cíbina nového domova. Občas ještě vezme kramle, ale často to vypadá spíš jako hra. Na začátku venku nastartovalo auto a ona to vzala pod gauč, později s sebou škubla a teď, a to speciálně, když soused startuje motorku, vyskakuje na okno, aby se podívala. Večer si užívá společnost, zalehne nás nebo si hraje na koberci před pohovkou. Jsou rána, kdy vypadá naprdnutě, ale jindy řádí jak nezjednaná. Běhá, honí po podlaze kousky sušeného kuřete a fackuje hračky. Je to tak 50:50, ale když je v módu B, je lepší než National Geographic. Děkujeme za všechno a přejeme Vám krásný víkend. L. a P.

27. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, přikládáme fotku z horkého, a tedy líného nedělního odpoledne a posíláme pozdravy společně s tím od Cíby. Ta se zbavila zimního kožíšku. Přešli jsme na Vámi doporučené granule Josera, a to s velkým úspěchem. Vzala jsem Catelux, protože mi přišlo, že nejspíš bojuje s bezoáry, chodila na záchod většinou jen obden. Zkoušela jsem nějaké mňamky s pastou, ale to jsem sklidila jen pohledy „to jako vážně???“. Uprostřed minulého týdne jako mávnutím proutku přestala línat (do té doby chuchvalce všude, lítalo to vzduchem, já se modlila, aby jí vůbec něco zbylo). Na záchod chodí teď denně. Ráda bych se zeptala, jak často by měla chodit čůrat? Připadá mi, že málo, opravdu málo pije. Zkoušela jsem vodu z kohoutku i filtrovanou z Brity, ale bez rozdílu. Jídlo zůstává i nadále velkou výzvou. Přestala jíst Cosmu. Zkoušela jsem konzervu ShinyCat, tu sice snědla, ale z ruky. Pořídila jsem kapsičku Animonda, vdechla ji. Koupila jsem druhou, stejnou, čuchla a odešla. Pořád nemůžeme rozlousknout ten vzorec. Před jídlem se chce často pomazlit, otírá se o nohy, místo aby se rovnou vrhla k misce. Myslím, že pomáhá, když sedíme u ní. Není moc zvuková, ale když jíme pečené bio kuře, mňouká:-) No jasně, vyměkli jsme;-) Zkoušela jsem ho (to samé) uvařit, ani to neolízla. Inu, bude to běh na dlouhou trať. Ale té radosti z každého úspěchu… Je melancholická, řekla bych. To je nejspíš třetí do party v téhle domácnosti. Někdy se ptám, jestli je jí dobře. Po těle, po duši. Moje zkušenosti jsou nulové. Ale pak si hraje, večer a ráno. Čím dál víc. Běhá na celou délku bytu, snaží se přeprat plyšáky, na boku morduje míčky. Nadskakuje a honí se za provázky a stuhami, kterými nad ní mácháme jako cvoci. To mne uklidňuje, že je nejspíš v pořádku. Ráda bych se s Vámi poradila ještě o jedné věci. Po jak dlouhé době si myslíte, že bude moci komfortně přečkat jednu noc sama? Chtěli bychom si naplánovat jednu návštěvu, ale určitě není důvod to uspěchat, zkrátka na pohodu. Co myslíte? Moc Vám děkujeme, za všechno a přejeme krásný nedělní večer L. a P.

17. 6. 2021 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Posíláme Vám pozdrav a foto ze včerejšího večera. L. a P.

12. 6. 2021 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Musíme se podělit. Plachá Cíba se nám osměluje.

2. 6. 2021 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posíláme další pozdrav – Cibulka se (doufáme) zabydluje. I nadále hrajeme schovávačku. Ke gauči jsme stranou přisunuli budku škrabadla. Snad má tedy více komfortu a tepla od podlahy. Zvyká si na zvuky z venku, to pro ni bude nejspíš něco nového. Bydlíme v odlehlé ulici, ale i přesto občas venku nastartuje auto a ona vezme dráhu pod gauč. Výhled zatím neocenila, inu Řím nebyl postaven za den. S jídlem je to lepší a lepší. Konzervy Cosma, co jsme dostali ve startovním balíčku, jsou asi nej(přiobjednali jsme), a včera nám snědla Cosma kuřecí kapsu, takže prošla i novinka. Granule si evidentně šetří na horší časy. Občas chrupne. Zpravidla kolem šesté hodiny vylézá a je společenská, i když dneska ráno si hrála, a zrovna teď si zase hraje, zatím co tu klofu do notebooku. Posíláme pár foto, od kočky jeskynní po kočku společenskou. Děkujeme Vám a přejeme krásný den. L. a P.

27. 5. 2021 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý večer, paní Cetlová, zdravíme Vás všichni z Cibulčina nového domova. Děláme malé kroky a pokroky. Začala jíst kapsičky a včera poprvé kousla do granule, nejdříve jsem zkusila RC, to jsem po dvou dnech vzdala, vysypala misku do koše a nasypala Purinu. Ono to asi nebude výrobkem, půjde hodně o čas. Vůbec teď nehodlám experimentovat, jsem ráda, že něco dá. Dělali jsme kuřecí vývar bez soli a koření, tak to taky s trochou masa prošlo… Furt tráví spoustu času pod gaučem, ale když vyleze, je mazel největší. Už jsem ji viděla i si hrát, honila se za vlastním ocasem a vleže koulela míčkem. Snad je to znamení, že se cítí lépe a bezpečněji než na začátku. Záchod jí jde, pořídili jsme stejné stelivo, jaké měla u Vás. Sítě do oken už dorazily, jsme nadšeni, o starost méně. Doufáme tedy, že vše je na nejlepší cestě. Přejeme Vám krásný víkend, už je za rohem. L. a P.

24. 5. 2021 jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, posíláme pozdravy a zprávy z nového domova. Cibulka sama vyšla z přepravky a s mezipřistáním v boudičce zahučela pod gauč. Vytáhnul ji ven až seriál (asi bývala zvyklá sledovat společně TV), koukali jsme všichni a ona se dokonce domáhala i ¨ hlazení, viz foto. Dala si kousek šunky, následovala instruktáž „tady je záchod“, a to na nás chvíli syčela a pak zaběhla znova pod gauč. Ráno se každopádně ukázalo, že instruktáž fungovala bezvadně. Zkusili jsme zavřít dveře do ložnice, ale po pátém mňau vyměkli:-) a otevřeli. Seděla tam a vzala to čárou rovnou pod postel. V noci byla celkem aktivní, ale k ránu to zaparkovala v ložnici v košíku, což by mohlo být dobré znamení. Jinak dělá Bardotku, myslím, že z taštičky olízala trochu šťávy, nevýchovně jsem jí ráno nechala v misce zase kousek šunky a půlku té Catessy tyčky (kdo by nenechal) a uvidíme. Brzy se zase ozveme a i Vy, prosíme, neváhejte psát. Přejeme Vám krásný týden. L.