Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čičmík (Zorro)

ČIČMÍK NAŠEL NOVÝ DOMOV 16. 2. 2014 (více informací níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví:
kocour
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný?: ano
Očkovaný?: ano
Odčervený?: ano
Čipovaný?: ne
Handicapovaný?: ne
Podmínky: do bytu či domku s bezpečným výběhem, do společnosti jiné kočičky či kocourka, ideálně s Amálkou, k dětem i starším lidem
Charakteristika: Čičmík (původně Zorro) a jeho kamarádka Amálka (původně Málinka) se vrátili do naší péče. Byli umístěni 26. 2. 2012 ještě pod občanským sdružením Toulavé Tlapky k prima paní do pražského bytu. Bohužel se jich jejich majitelka musela po neúspěšné léčbě těžké alergie vzdát. Do našeho depozita se tedy vrátili 23. 9. 2013. Zásadní krize se nekoná, je výhoda, že jsou spolu, ale stesk po domově je veliký. Oba jsou ale moc milí, hodní, klidní a velmi, velmi mazliví. Amálce tři dny po příjezdu trvalo, než se z nepřítomnosti paničky vzpamatovala, Čičmík změnu snášel lépe. Teď už to naštěstí neřeší ani jeden. Čičmík je vysloveně vítací typ, mazlí se, běhá kolem člověka, nechá se rád chovat a moc stojí o lidský kontakt. Určitě by bylo fajn, kdyby i v novém domově mohli být zase spolu. Jsou na sebe zvyklí, jsou sžití, dodávají si navzájem oporu a klid. Oba jsou ale současně naprosto tolerantní i vůči ostatním kočičkám, takže společné umístění není podmínkou, i když společnou adopcí získá nový majitel dvojnásobnou radost. Oba zvyklí v bytě, ale Čičmík rád a podezřele často pozoruje z okna dění venku, ten by zřejmě výběh uvítal, ale není podmínkou.
Čičmík na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

15. 1. 2014
ČIčmík děkuje za dárek v rámci akce Kočičí přání, která skončila 6. 1. 2014. Dostal granule Purina ProPlan opti-light, potřebuje trochu zhubnout.

16. 2. 2014
Čičmík dnes odjel konečně do nového domova. Svým novým majitelům při dnešní návštěvě naprosto učaroval – ale bylo to vzájemné – už od rána čekal u dveří, jakoby tušil, že je to jeho den D. Měl kliku – odjel s moc prima páníčky do rodinného domku do vesničky kousek od nás, až se zabydlí doma a seznámí se i s dalším domácím kocourkem, bude moci i ven na velikou zahradu – za to bude moc rád, konečně nebude jen toužebně vysedávat u okna, ale vyběhne si zase ven. Mazlení bude mít taky dost, takže víc si není co přát. Počkal si dlouho, ale dočkal se. Za jeho adopci moc děkujeme. 
 

ZPRÁVY Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

11. 1. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Čičmík mazlí babičku, která je ještě v noční košili. Zdraví S.

31. 8. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Srdečný pozdrav ze Sluštic, Čičmíkovi se vede dobře, jsou s Ticiánkem velcí kamarádi. S.

13. 3. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, posíláme pozdrav od Čičmíka. Po nočním toulání a lovu, jakmile se začneme větrat, přijde Čičmík oknem a jde se vyhřát na kuchyňskou linku. Odpočívá v teploučku od krbových kamen. Je to mazel, s Ticiánem jsou silná dvojka. Moc vás zdraví S.

24. 12. 2014 jsme dostali vánoční pozdrav a fotografie z nového domova.
V novém roce přejeme zdraví všem kocourkům a pěkné zacházení s nimi. Kocourek rezatý Ticián (12 let), kocourek Žolíček mourovatý (8 let), kocourek Čičmíček (4 roky) a Lady jokšírka (12let). Celá parta ze Sluštic.

26. 5. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografie.
Čičmík zdraví Kocourkov. Včera se nejdříve opaloval, potom se svlažil v potůčku. Domů se chodí jen pomazlit a nabaštit, příroda je příroda. Zdraví vás S.

9. 5. 2014 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Paní Cetlová, moc vás a vaši maminku zdravíme, máme se dobře, Čičmík je celý den venku, přijde se jen nabaštit, večer ho zavoláme, přijde se domu vyspat. Na mazlení nezapomene. My jsme celý den také na zahrádce, tak nám pomáhá svou blízkostí. Těšíme se na vaši návštěvu, S.

7. 4. 2014 jsme dostali další e-mail a videa z nového domova, ta však bohužel vzhledem k velikosti souborů nemůžeme publikovat.
Dobrý den posílám pár řádků o Čičmíkovi. Dal nám už tolik lásky a potěšení, že i jeho lumpárničky jsou hned odpuštěný. S Ticiánem je silná dvojka, škoda že nemám u sebe fotoaparát, když se k sobě tulí a pusinkují se. Žolíkovi asi jednu vrazil, ten se před nim schovává a vrčí, ale jen při hraní. Náš Žolík si určitě začal. Čičmík chodí ráno ven za zpěvu ptactva. Domu chodí jen se pomazlit a nabaštit. My jsme také celý den na zahrádce, plejeme, stříháme, okopáváme, dneska táta sází 50 japonských javorů. Čičmík prohání slepýše, hadice a nepohrdne ani žížalou, tu nám navečer přinese až do kuchyně. Celý den má otevřené vstupní dveře, může jít kdykoliv ven, jen večer okolo 21 hod. zavřeme a už ho nepustíme. Baští, kdykoliv si řekne, a přitom je štíhlý atlet. Máme rádi všechny tři kocourky, jsme na ně laskaví a oni nám lásku vrací. Mějte se pěkně, paní Cetlová, pozdravujte maminku a kocourky, zdraví vás S.

16. 3. 2014 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova. Dorazilo i několik videí z Čičmíkových výletů na zahrádku, ta však vzhledem k velikosti souborů bohužel nemůžeme publikovat.
Srdečně zdravíme Kocourkov. Náš Čičmík je u nás jako doma od samého začátku. S Ticiánem běhá na zahrádce. S Žolíčkem zase doma. Zahrádku miluje, žije si kočičím životem, když chce ven, jde si ven, máme stále přiotevřené hlavní dveře. Jen na noc ho necháváme doma. Přijde i na zavolání ze zahrádky, to mu dám určitě mlsku. Mazlí se nejvíce se mnou, voní z venku jak čerstvě vyvětrané prádlo. Včera večer při hraní karet, zadeček měl u mě v klíně, pacinku s hlavičkou na stole, klidně dřímal, jen když byl u babičky. Rád mi usíná v náručí. Je to naše zlatíčko, když přijde vylítanej, tak si jde do podkrovního pokojíku a spí třeba 2 hodiny. Nikdy jsem nedělala rozdíly mezi kocoury, mazlím se se všemi. To je strašně důležité, není mezi nimi rivalita. To samé dělám i s mlsky, podělím všechny kocourky. Děkujeme vám za Čičmíka, přejeme vám hodně zdraví a hodně laskavých lidí, které si od vás převezmou kočičáky. S pozdravem S.

5. 3. 2014 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Čičmík už chodí na zahrádku. Nedovedu si představit, že by ho měl někdo v bytě. Já s kocourkama žiji jejich život, kdyby neměl takovou touhu jít ven, byl by klidně doma. Jenže on byl stále u okna nebo dveří, už toho měl s námi dost, že jsme ještě nepochopili, že chce ven. Dával nám to najevo i drápáním na dveře. Včera jsem ho pustila na zahrádku, ale byla jsem jeho stín, nejdříve nakoukl do garáže a dílny, potom se skrčil pod Rakytník, na stromě bylo 20 vrabců. Ochutnal si kiwi, mazlil se s ním – je to afrodiziakum pro všechny kočičáky. Na moje volání kašlal, tak jsem musela zaplácat, dát rozkaz honem domů a hned byl nahoře. Dneska už šel sám na zahrádku, a protože ho pozoruje stále Ticián, tak jsem věděla, kde se nachází. Párkrát jsem na něho zavolala a ukázala se mu, né že by hned za mnou letěl, ale za chvíli přišel až do kuchyně. No to bylo vítání, mazlení, nechá se chovat jako miminko a klidně mi usne v náručí. Taky vždy dostal malou dobrotku. Doma se už tak nudil, že zahnal Žolíčka do kouta a tam ho fackoval. Dobrý bylo, když jel hasičský vůz se zapnutou sirénou, to snad bral schody po čtyřech. Je opravdu vzorný na zahrádce, ale večer ho nepouštím ven. Vidíte, že máme o zábavu postaráno. Přejeme vám uzdravení a mamince pozdravení, S.

1. 3. 2014 jsme dostali e-mail a fotografie z nového domova.
Posíláme srdečný pozdrav ze Sluštic, máme se všichni dobře. Čičmíkovi jsme dokoupili jeho konzervičky, suché mu chutná i naše. Průzkumník už si prohlédl chaloupku do detailu uvnitř. Teď ho nejvíce zajímá zahrádka, ranní zpívání ptáčků, pozoruje je ze všech oken a skleníčku. Musíme na něho dávat velký pozor, ten by dokázal se dostat na zahrádku i oknem, je to pro něho strašně vzrušující. Přijeďte se podívat, rádi vás uvítáme. Posílám pár fotek Čičmíka a Ticiána, abyste viděli, jaký je to také mazel. Děda ráno cvičí a kocouři ho mazlí. Dneska jsme se podívali na zdrav. průkaz Ticiána, dělali jsme ho mladšího, je mu 11 let a máme ho od narození. Zrovna dříme na křesle v jídelně a dva uličníci Žolík a Čičmík spinkaj na naší posteli v ložnici. Mějte se dobře, S.

21. 2. 2014 jsme dostali další e-mail, tentokrát i s fotografiemi.
Zdravíme vás a posíláme pár řádku o Čičmíkovi. Máme se všichni dobře, Čičmík už si prohlédl celou chaloupku, dáváme si velký pozor, aby nevlezl do myčky a potravinové skříně. Vyfotit našeho zelenookého kluka není jednoduché, jak se mu přiblížím, už se natahuje a chce se mazlit. Já dávám přednost mazlení před focením. S Žolíkem se honí po naší posteli, Žolík ho provokuje ke hraní. S Ticiánem se opusinkují, a když leží na koberci, tak vždy kousek od sebe. Někdy bych potřebovala tři ruce, abych kočičáky při hlazení nešidila. K dědovi se také má Čičmík, ten ale stále dělá venku na zahrádce. Ještě bych vás poprosila o značku konzervy, kterou má rád. Zatím mu kupuji kapsičky, suché mu u nás chutná. Momentálně mám mazlíčka v klíně. Moc vás pozdravujeme, kočičkám přejeme hodné majitele, i když víme, že se u vás mají moc dobře. Koho nepomazlila kočička, ten se ošidil o velmi krásný prožitek! S.

17. 2. 2014, den po odchodu do nového domova, jsme dostali první e-mail.
Milá paní Cetlová, posílám zprávičku o kocourkovi Čičmíkovi. Čičmík si u nás vše prohlídl, pak si uvědomil, že není mezi svými a schoval se. Schovky si střídá, má i takové, kde má tělo schované a hlavičkou nás pozoruje. Dneska v poledne si zalezl pod postel v ložnici, pod kterou je peřiňák s peřinami, je mu tam asi dobře, ještě jsem ho neviděla přemístěného. My máme malou předsíň, z jedné strany je velká ložnice a z druhé strany je kuchyň s jídelnou, dveře jsou všechny otevřené. Stále má k dispozici misku se suchým ž. a vodu. Předsíň vede ještě do chodbičky, kde je pod dřevěnými schody záchůdek, už si ho vyzkoušel. Stále ho oslovuji křestním jménem a povídám mu, když si ho vyzvednu z úkrytu a mazlím ho, tak se také mazlí, po chvíli chce ale pryč a já ho pustím. Bude to souznění déle trvat, ale já klidně počkám. Posílám vám našeho malého kočičáka, kterého jsem zachránila krmením z injekce, později jsem mu máčela roh kapesníku, aby si zadumlal. Je to naše mimino, i když je mu 6 let. Já věřím, že si Čičmík u nás zvykne. Pozdravují vás S.