Jdi na obsah Jdi na menu
 


† Čiki (Majka)

ČIKI OPUSTILA TENTO SVĚT 11. 5. 2015 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červen 2014
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ne
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: jedináček i do kočičí party, k hodnému pejskovi, do bytu i k domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Čiki je nalezenec z pražského sídliště. Ujala se jí hodná duše, která jí do doby, než bude moci dorazit k nám do azylu, poskytla prozatímní přístřeší u sebe doma. Nastálo tam ale Čiki zůstat nemohla, hledáme pro ni nový domov. Čiki je čistotná, přátelská, vysloveně vítací typ. Hravá a milá, vděčná za dobrou baštu, teplo, vlídné slovo a pohlazení – toho si asi v poslední době, kdy pobývala venku, neužila. Jako každý kočičí dorostenec ale dokáže být pořádně temperamentní – a to byl bohužel také důvod, proč se nám vrátila z nového domova. Čiki už byla jednou adoptována, ovšem její temperament přesáhl kapacity malého bytu nových majitelů i trpělivost majitelů a sousedů… Je tedy potřeba počítat s tím, že Čiki má hodně energie a ideálně by k sobě měla mít přiměřeně temperamentní kočičku či pejska, aby mohla svoji energii vybít, aniž by neustále nezapojovala do svých her nové páníčky. Může být i jedináček, ale bude vyžadovat hodně pozornosti.
Čiki na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

7. 2. 2015
Čiki našla nový domov. Bude bydlet v bytě nedaleko Mladé Boleslavi, jako jedináček, jen se svými lidmi… Čiki by asi nějakou tu kočičku snesla, ale nejlépe se stejně cítila s lidmi, takže to bude pro ni ideální. Po příjezdu do nového domova byla zpočátku nejistá, ale určitě si zvykne:-) Za adopci Čiki děkujeme.

16. 2. 2015
Čiki se bohužel z nového domova vrátila. Její temperament bohužel přesáhl kapacity malého bytu a výdrž majitelů i sousedů… Ale proto dáváme všem novým majitelům doživotní záruku na naše svěřence – když se ukáže, že jsme nevybrali dobře, bereme kočičku zpátky a hledáme dál – lepší než se navzájem trápit. S majiteli se doufejme brzy dohodneme na adopci nějaké jiné kočičky, tentokrát už opravdu klidné a usazené, vhodné do malého bytu… a pro Čiki budeme opět hledat nový domov. U nás se aklimatizovala velmi rychle, zapadla opět do kočičí party, žadný stres ze změny prostředí se naštěstí nekonal.

25. 2. 2015
Čiki dne dostala novou šanci a věříme, že toto bude její trvalý a definitivní domov! Včera si ji u nás vyhlédli prima mladí lidé z vísky kousek od nás… přijeli k nám ve smutku – přišli o svou milovanou kočičku Malinu a se svým kocourkem Gulliverem zůstali sami. Poohlíželi se proto po nové člence rodiny Čiki se jim líbila. Bydlet bude v domku, časem bude mít i možnost výběhu. Čiki se hned první den pomalu seznamovala s Gulliverem, snad si brzy na sebe zvyknou. Děkujeme novým páníčkům nejen za adopci, ale i za velkorysý dar.

11. 5. 2015
Čiki opustila tento svět. Když 25. 4. 2015 dorazil pozdrav včetně fotografie z nového domova (fotka v krásném novém pelíšku), ani ve snu by nás nenapadlo, že je to poslední fotografie, kterou dostaneme… Ne že bychom ztratili s novou rodinou kontakt – naopak. Poslední dva týdny byly pro novou rodinu i pro nás jedna velká noční můra. V pondělí 2. 5. 2015 jsme dostali zprávu, že Majda není ve své kůži, panička s ní byla na veterině a padlo podezření na FIP. A ta se bohužel následující den potvrdila – mokrá forma. Nemá smysl rozebírat detaily, toto onemocnění je vždy smrtelné a průběh zpravidla rychlý. Kdo zažil, ví, kdo nezažil, nechť si toho považuje… Noví majitelé se snažili, ale porazit FIP prostě nelze. Majda nás po týdenním strádání opustila, bohužel ve chvíli, kdy se konečně dočkala nového a naprosto úžasného domova. Ale na tom nic nezměníme. Pozůstalé rodině mnohokrát děkujeme za vše, co pro Majdu udělala. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

25. 4. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova s tímto vzkazem:
Dobre rano… tak ja myslim, ze je Majda spokojena.

17. 4. 2015 jsme na Facebooku našli fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

15. 4. 2015 jsme na Facebooku našli fotografii z nového domova (viz fotoalbum).

7. 4. 2015 jsme dostali e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak jsme dneska byli očkovat a místo očkování jsme odjeli s antibiotiky a probiotiky. Majda měla totiž poslední dobou občas né úplně dokonalý bobek (né srajdu, ale bobek to nebyl), tak jsem to řešila s p. doktorem a měla i teplotu, ale nic jiného nenašel, a jelikož normálně jí, mazlí se, není apatická, prostě vše v pohodě a Gullda je taky v pohodě, takže to vyhodnotil jako problém se střevní mikroflórou. Uvidíme, co z toho bude=) Takže bereme antibiotika a očkování se odkládá po dobrání prášků. Omlouvám se za ne úplně šťastné zprávy, ale to bude v pořádku=) Hezký den.

30. 3. 2015 jsme e-mailem dostali fotografie z nového domova.

22. 3. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám zase pár fotek Májči:), dělá nám samou radost, dnes jsem ji vážila – 3,3 kg. Pomalinku ji zvykáme na chození ven, zatím jen na vodítku, ale zatím je nesmělá, vydrží 10 minut a chce domu:), podle mě to je hlavně tím vodítkem, ale bez vodítka má ještě čas, zatím se bojíme.

15. 3. 2015 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, tak jsme včera dorazili domu a místo Májči jsme tu našli obrovskou černobílou kouli. Mamča jim nějak dopřávala a pěkně se nám oba zakulatili, ale Májča už konečně není taková kostřička, na krčku už jí krásně dorůstá srst a to vyholené místo po kastraci také zarůstá, pomaličku, ale zarůstá. Pěkně se tu za ten týden zase o něco víc sžili a asi si i vysvětlili, jak to tady bude, akorát byli oba hroozně nedomazlení, takže teď drbeme a mazlíme, jinak nám nedají pokoj. Zítra nebo v úterý s ní zajedu na očkování, tak dám pak info, jak jsme dopadly;) Z. J.

2. 3. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, Májinka už se u nás úplně zabydlela:) Spí s námi v posteli a je teda neuvěřitelně šikovná a chytrá, jak jste říkala. S Gullim vycházejí perfektně, viz foto, opravdu zírám. Jediné co, tak jsme vysadili prášky na srst, protože po nich zvracela a místo toho jí dávám lososový olej a přijde mi, že zarůstá sice pomalinku, ale pěkně:) Zdravíme kočičí smečku a ještě mám za úkol zjistit, zda se někdo ujal toho černého žíhaného kočičáka;) Z. J.

27. 2. 2015 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, tak dneska to u nás vypadá takhle:)

26. 2. 2015 jsme dostali první e-mail a fotografie z druhého nového domova.
Dobrý den, posílám naše dnešní probuzení. Májinka se u nás už očividně zabydlela:) S Gullčou vycházejí po prvním dni více jak dobře, sice to ještě není to pravé ořechové, ale chce to čas, než to budou kámošu jak hrom, to je jasné. Včera přes den mi dělala společnost při úklidu (už umí vytírat – hihi) a dnes už se otrkala a objevila k čemu slouží koulodráha a všechny ty hračky, co tu máme. Ale nejvíc fascinovaná je z fontánky a také z pračky a zrcadla, kde se vyhlíží, jaká je to krasavice:) A abych nezapomněla, tak jsme ještě včera statečně zvládly vyčistit ouška:) Z. a J.

8. 2. 2015, den po příjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografie.
Dobrý den, tak posílám první zprávu z nového domova:-) Poté, co jste odešla, tak opravdu byla smutná a seděla stále u dveří a čekala, kdy se vrátíte. Pak zalezla pod postel, a tam prý byla tak 2 hodiny. V. koukal na hokej a ona k němu přišla a lehla si k němu. Koukali spolu na hokej a prý v pořádku. Pak se zase vrátila pod postel. Když pro mne jel do práce, tak už byla tma a nejspíš se bála, takže celou dobu byla zalezlá. Já sem se vrátila a i zprvu se bála mě, ale to se změnilo ve chvíli, kdy jsem si dala večeři. Už byla u mě:-) Myslím, že si v novém zvykla docela rychle. Problém byl spíše večer, kdy jsme chtěli jít spát. V. má rád klid a ona mu stále lezla do postele a chtěla se mazlit. Tak jsme zkoušeli, jak by mohla pochopit, že tam prostě v noci nesmí. Nejdřív ji tedy párkrát vyhodil, pak ji dokonce zavřel na chodbu, ale ona mňoukala, takže jsme ji zase pustili zpátky. Po několikátém vyhození z postele to snad pochopila a v noci chodila po bytě, ale do postele se nepřiblížila. Nakonec usnula na gauči, kde klidně může spát. To nám nevadí. Tak uvidíme jak to teď bude tuhle noc:-) Jinak je tedy přítulná, přijde mi, že už se vůbec nebojí, ba naopak. Naštěstí pochopila, kde má záchod, protože ráno měla nejspíš ze všeho toho stresu pořádnou nadílku:-)