Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čiperka

ČIPERKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 1. 4. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Čiperka je kočička, která žila v lokalitě Červený Vrch na Praze 6 jako kočičí bezdomovec. Samozřejmě nekastrovaný, takže pravidelně rodila koťátka, z nichž některá skončila bůhví kde a některá u nás (Šibal, Šikulka, pravděpodobně i Šesťák…). Ostražitá Čiperka dlouho odolávala odchytu, ale nakonec se podařilo. Původně jsme počítali s tím, že se vrátí zpět do původní lokality, ale nakonec jsme od toho upustili – místo není úplně bezpečné a kočičích bezdomovců je tam i bez Čiperky dost. Takže pro ni hledáme nový domov. Což bude hodně těžké, Čiperka bohužel zatím dává najevo, že lidi nemá moc ráda. Samozřejmě se nedivíme, ale hledání nového domova tak bude obtížnější. Uvidíme, zda se v tomto směru dá ještě něco udělat a zda Čiperka vezme lidi na milost. Zatím to moc nejde. Ale i tak se pokoušíme nový domov najít – místo, kde by se Čiperka po „aklimatizaci“ mohla volně pohybovat – nemusí nutně žít domě s lidmi, to by jí zatím spíše vadilo, ale sklep, půda, seník, stodola atp. je podmínkou. Potřebuje určité zázemí, úkryt a samozřejmě pravidelnou stravu.
Čiperka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

17. 7. 2016
Čiperka konečně ulovena! Na tento okamžik jsme čekali několik více než rok. Čiperka je totiž maminka Kšandy a dále Šibalky a Šikulky (poslední dvě kočičky jsou z letošního vrhu). Čiperka žila v lokalitě Červený Vrch na Praze 6 jako kočičí bezdomovec, dostatečně ostražitý a opatrný, jak ji asi naučila zkušenost s lidmi. Nebyla kastrovaná, a tak každý rok porodila koťata, která většinou nepřežila. Loni se podařilo odchytit její dceru Kšandu, načež probíhal pokus o odchyt samotné Čiperky. Ten se dlouho nedařil. Letos Čiperka porodila další koťátka, u nás skončily dvě – Šibalka a Šikulka. Bylo zřejmé, že pokud se nepodaří Čiperku odchytit, budeme každoročně zásobeni novými koťaty, jejichž odchyt byl vzhledem k Čiperčině ostražitosti dost problémový. A tak jsme v místě nasadili všechny síly, hlídali ve dne v noci… A dnes se konečně povedlo!!! Děkujeme všem, kteří se na odchytu podíleli. Čiperka je nyní u nás, v karanténě, zatím ji necháme v klidu a uvidíme, co dál.

21. 7. 2016
Čiperka podstoupila kastraci. Při té příležitosti jsme jí nechali udělat kompletní tělesnou „údržbu“. Kupodivu se ukázalo, že je Čiperka v docela slušném zdravotním stavu. Ano, po porodu a kojení koťat trochu vyčerpaná, ale jinak na kočičího bezdomovce na tom byla dost dobře – zuby zdravé, uši čisté… Zde tým krmičů v místě udělal dobrou práci – bez kvalitního krmení by na tom Čiperka byla o řád hůře.

10. 8. 2016
Čiperka hledá nový domov.

14. 1. 2018
Čiperka děkuje za dárek, který získala v rámci Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

13. 5. 2018
Čiperka děkuje za dárek, který získala v rámci jarního Kočičího přání (1–20. 5. 2018).

23. 12. 2019
Čiperka děkuje za dárek, který získala v rámci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 4. 2019
Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli, že Čiperka rozšíří naši domácí smečku, tzn. zůstane u nás. Je to zřejmě největší „poděs“, jakého jsme tu kdy měli. Pravda, od té doby, co je u nás, udělala určitý (drobný) pokrok ve vztahu k živým bytostem, ovšem na hledání nového domova to nestačí:-) Je to ostatně vidět a fotkách. Bohužel ani ke kočkám nezískala větší sympatie, i když si jakž takž zvykla – ostatní pochopili, že se jí nesmí moc plést do cesty, protože jinak jim může jít o život:-) Ale těžce nesla střídání koček, takže jsme ji záhy přestěhovali z „kočičí chaty“ k nám do domu, kde je sice koček taky dost, ale je to stabilní skupina a krom toho jsou na podobné „exoty“ zvyklé. Čiperka prvních pár měsíců nevylézala ze své boudičky, ale pak zjistila, že to vlastně není tak špatné, a začala se pohybovat po domě. Teď už chodí i ven. Je to docela dobrodružné, Čiperka nás neustále udržuje ve střehu, není možné jen tak někam strčit ruku – do skříně, pod postel, pokud by tam zrovna byla schovaná Čiperka, mohli bychom o tu ruku i přijít:-) Sami jsme zvědavi, jak se to tu s Čiperkou bude dál vyvíjet, každopádně zatím o ni zájem za dobu, co je u nás, nebyl, a nyní si u nás jakž takž zvykla, takže pro ni ideální řešení…