Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dášenka

DÁŠENKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 3. 3. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca září 2017
Kastrovaný/a?: ano, 11. 2. 2018
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem, do rodiny s dětmi, ideálně se sestřičkou Mášenkou 
Charakteristika: Sestřičky Dášenka a Mášenka jsou dvě nechtěná koťátka narozená kočičce kdesi ve stodole na statku na Mladoboleslavsku. Obě jsou velmi kontaktní, mazlivé, vysloveně „tahací“ typy. Navíc zvědavé, vynalézavé a hravé:-) Prostě zdravá koťata, i když spíše drobnější, jak to u podzimních koťat bývá. Obě sestřičky jsou temperamentní, ale zároveň dostatečně něžné, takže při hře neškrábnou, ani nekousnou – ideální do rodiny s dětmi. Společná adopce obou sestřiček by jim usnadnila aklimatizaci v novém domově, ale není podmínkou. Nutností ale určitě je bezpečný výběh – v bytě by ani jedna ze sestřiček šťastná nebyla. Obě sestřičky jsou FeLV a FIV negativní.
Dášenka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

28. 1. 2018
Sestřičky Dášenku a Mášenku jsme přijali 20. 1. 2018. Jedná se o cca pětiměsíční nechtěná koťátka narozená místní kočičce kdesi ve stodole na statku na Mladoboleslavsku. Obě sestřičky jsou hodné, přátelské a mazlivé, chytré, spořádané, čistotné. Už máme za sebou vstupní prohlídku na veterině, odčervení a odblešení. Musíme trochu poléčit slzavé oči a občasné pokašlávání, to ale spraví antibiotika. Následovat bude kastrace a pak už doufejme budeme moci přeřadit kočičky do nabídky. Zatím zůstávají v karanténě.

24. 2. 2018
Dášenka a Mášenka jsou po kastraci. Dášence trochu trvalo, než „rozchodila“ anestezii, ale třetí den po zákroku už naštěstí bylo všechno v pořádku. Obě kočičky byly také testovány na FeLV a FIV, s negativním výsledkem.

3. 3. 2018
Dášenka odjela do nového domova. Sice bez Máši, ale to obě zvládnou. Dášu si na inzertním serveru vybrala mladá paní žijící v rodinném domku v obci na Kolínsku. V rodině už jedna kočička žije, nedávno bohužel přišla o svou kamarádku, a tak nová panička hledala náhradu. Věříme, že Dášenka si brzy zvykne a s domácí kočičkou budou kamarádky. Děkujeme za Dášenčinu adopci. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

6. 7. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, píšu po nějaké době, Dáša se spokojeně venčí, se psy se kámoší, leze po stromech a loví občas myši, ale spíš nosí ptáky. Venku to má ráda, běhají i s druhou kočkou spolu. Je to fajn. Přes den si lehne na chvíli doma, ale je na ní vidět, že jí to láká spíš ven. Doma se už nudí. Tak když je tak pěkně, zašije se venku. A když něco chce, tak se objeví. Tak zdravíme k vám a snad od vás kočky taky najdou happy home.

19. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografii z nového domova.
Ještě nevím, zda jsem to psala, ale ta kočka si dokáže sama otevřít dveře. Nevím, jestli to platí vždy, ale na dveře do ložnice skáče tak dlouho, dokud nestáhne kliku dolů a neotevřou se. Je to vtipné. Jinak jsme teda byly venku a dobrý. Jen ještě se psíma klukama se musí víc skámošit. Vrčela na ně. Ono si to vše nějak sedne. Mějte se fajn.

2. 4. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, už přes měsíc je u nás Dáša. Přijde mi, že je u nás odjakživa. Po večerech lítá sem a tam, zrovna včera shodila vázu s kytkou. Velikonoční výzdobu jsem musela omezit, aby nějaká zbyla vcelku. Leze do polic, vyhrabává věci. Je to prostě akční kotě. Tu operaci s palcem odložím, pokud jí to pak bude nějak venku vadit, teprve pak to budu řešit.

26. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, píši, jak se Dáša má. Prostě super. S naší starou kočkou už byly spolu v křesle. Leze na různá místa, na večer aportuje myšky. Dnes jsme byli u veterinářky. Ohledně toho palce na pacce – opravdu tam není kost, takže se drápek zkrátil a bylo nám doporučeno to chirurgicky odstranit, aby to nevadilo, až bude chodit ven. Takže tak za měsíc při další vakcinaci půjde zbytek palce pryč. Ještě se zjistilo, že má zánět dásní, ale stravuje se normálně, takže zatím dobrý. Pokud by jí to začalo vadit, zuby se jí vytrhají. Snad k tomu nedojde. Posílám pár fotek, jak jí to sluší. Mějte se.

18. 3. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den, informuji o druhém týdnu u nás: se starou kočkou už na sebe až na pár případů vůbec nesyčí, občas se i olíznou. Střídají se ve spaní na křesle. Dáša už spí i s námi v posteli, párkrát byla i u malé v postýlce, ale to se po vyhnání neopakovalo. Malá se tam jen tak tak vejde sama i bez kočky. Miluje kapsičku po ránu, už si zvykla chodit na záchod s dvířky (po pár nehodách jsme museli dvířka na týden sundat) a zbožňuje aportovat myšky. S těma si vyhraje klidně i celý den. Přítel si jí také oblíbil, takže co víc si přát. Hezký zbytek dne, T.

12. 3. 2018 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý večer, posílám pár fotek, chtěla jsem i video, ale bylo moc velké. První týden se má skvěle, hraje si se vším, papá, co by měla, v sedačce je schovaná minimálně. S naší starou kočkou ne že by se vyloženě měla ráda, ale jsou v pohodě. Mladá si na starou dovoluje, asi z ní bude kápo. Zapadla k nám skvěle. Všimla jsem si pár dní od předání divného drápu na přední pacce, na palci. Po prohmatání se zdá, jakoby tam neměla kost. Ale nejsem expert. Až půjdeme, někdy do měsíce, na očkování, zeptám se doktorky. Dáše to vůbec nevadí v ničem, takže je to spíš zajímavé. A dnes večer jsem jí naučila aportovat myšku. Slyší na slovo „přines“. Je to hezké. Napíšu zase někdy za týden nebo 14 dní, jak se to semele. Přeji hezký večer.

3. 3. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme dostali první e-mail a fotografie.
Dobrý den, Dáša omrkla terén a už si hoví na sedačce. Pořád vrní. Starší kočka na ni kouká a jednou zasyčela, ale vypadá to velmi nadějně. Bude se u nás mít skvěle.