Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diana (Mia)

DIANA NAŠLA NOVÝ DOMOV 8. 1. 2022 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočička
Věk: cca konec června 2021
Nalezena/a: 20. 8. 2021, Kouřim
V naší péči od: 22. 8. 2021
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Dianou či Ricem, jinak do kočičí společnosti
Další informace: 
Charakteristika: Diana a Bono jsou dva sirotci, kteří byli nalezeni v jedné zahradě v Kouřimi. Tam několik dní plakali hlady, než si jich všimli příbuzní majitelky oné zahrady. Ani jediný den o jejich přijetí k nám jsme se s nimi nenudili. Přijeli podvyživení, plní parazitů, nemocní. Ale o svůj život bojovali oba dva, a díky tomu (a samozřejmě i díky naší péči:-) oba přežili prvních šest měsíců svého života. Nyní jsou oba zdraví a veselí, hlavně Dianka je mazlivý a vítací typ, je temperamentní a hravá, velký lovec. Bono je trochu lekavější a závislejší, pokud by se podařilo najít společný domov pro oba sourozence, bylo by to ideální, v opačném případě bude ale Diana potřebovat jinou kočičí společnost, v níž by trochu vybila svůj temperament.
Diana na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

23. 8. 2021
Dva kotěcí sirotci byli nalezeni v Kouřimi v zahradě starší paní, kterou navštívili její příbuzní. Koťata na zahradě řvala hlady podle svědků asi tři dny, stará paní je neslyšela, neboť je prý hluchá. Kam se poděla matka koťat a případní sourozenci, to už se nikdy nedozvíme. Koťat se ujali sousedé, kde koťata strávila dva dny, zůstat ale nemohla. Ačkoliv tak malá koťata neradi přijímáme, protože pro ně nemáme podmínky, tentokrát jsme udělali výjimku – koneckonců při pohledu na jejich zdravotní a výživový stav nezbývalo moc možností. Těžko říci, jak jsou koťata stará, podle oušek a ocásků odhadujeme 6–7 týdnů. Mourovaté kotě váží 210 g, černé 200 g. Jsou to kostřičky potažené kůží, které se hladově vrhají na všechno, co jim přineseme k jídlu, přičemž s čumáčkem v jídle i usínají. Jsou to bojovníci, dokud mají chuť k jídlu, tak zlé to s nimi snad nebude… jsou vystrašená, takže je necháme ještě pár dní v klidu a pak pojedeme na vstupní prohlídku.

5. 9. 2021
Diana a Bono jsou u nás už skoro dva týdny a zatím jsme se s nimi ani chvilku s nimi nenudili. Bohužel, na jejich kondici se velmi podepsala vícedenní hladovka, noční chlad a stres ze ztráty maminky a zřejmě i sourozenců. Koťátka přijela hladová, vrhala se do misky s jídlem po hlavě a první dny nebyla k dosycení. V důsledku téměř nulové imunity a masivního začervení brzy síly došly. Nejdřív se začala horšit Diana – několik dnů to vypadalo, že nás navždy opustí. Nejedla, klepala se zimou a vyčerpáním, i když jsme koťatům dali přímo do klece radiátor. Nadmuté bolavé bříško. Rýma. 200 g váhy ve věku 6–7 týdnů moc rezerv na boj s osudem nedávalo… Máme za sebou pár návštěv veteriny, řadu dnů ručního krmení – výživné pasty a paštiky, vitamínová pasta, to vše stříkačkou přímo do tlamičky, po 2–3 hodinách, ve dne i v noci. A Dianka je bojovník, z nejhoršího už se vybabrala, jíst už začala sama, tělíčko se konečně prohřálo. A už váží 300 g, i když i to je pořád málo. Sotva stojí na nohách, ale už má chuť k životu. Jestli má vyhráno, to nevíme, ale prohráno určitě ne. Teď už dokrmujeme jen na noc, aby vydrželi do rána a nemuseli jsme k nim už v noci, to je hodně náročné. Postupně a pomalu odčervujeme. Krmíme. V noci jsou v kleci, přes den už je začínáme pouštět se proběhnout. Přišli sice o maminku a zřejmě i o sourozence, ale mají tam dědu Rica, který je strašně hodný a dělá jim společnost. Zatím zůstávají Diana i Bono v léčení.

21. 11. 2021
Diana hledá nový domov.

8. 1. 2022
Dianka našla nový domov. Dostala nabídku od pražské rodiny, která se před pár měsíci ujala opuštěného kocourka (nalezence) z jednoho z pražských vnitrobloků a hledala pro něj dámskou společnost. Dianka absolvovala týden před odjezdem kastraci, zcela bez komplikací. Už se zabydluje, zatím jdou zprávy dobré. Za prima domov pro Dianku děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

14. 6. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

14. 3. 2023 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

24. 12. 2022 jsme na WhatsApp našli další pozdrav a foto z nového domova.
Krásný štědrý den, posíláme veliký pozdrav. Ježíšek přinesl nový pelíšek. Náš Ježíšek v pelíšku.

14. 12. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

9. 12. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

19. 11. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

9. 11. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

29. 6. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

20. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Tady pozdrav od Mikeše a Dianky (má přezdívku Mia zkráceně a slyší hezky na obě). Dneska přišly kočičkam nové pelíšky, tak si tu hrají. Moc vás zdravíme. Kočičky jsou už zvyklé a spokojené. Je moc dobře, že tu není Mikeš nebo Mia samotný. 

6. 4. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Zdravím a posíláme velikonoční pozdrav.

16. 3. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
To se to leží celé dny:)

1. 3. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova s tímto komentářem:
Zdravíme Vás, tak kočičky už jsou, jakoby spolu byly odmala. Hrají si, navzájem si jedí z misek, spí u sebe v pelíšku. Už vyhlížíme sluníčko za oknem. Hezký večer.

8. 2. 2022 jsme na WhatsApp našli další foto z nového domova (viz fotoalbum).

28. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli další fota z nového domova s tímto komentářem:
Nic si nesmí nechat ujít:)

16. 1. 2022 jsme na WhatsApp našli první foto a pozdrav z nového domova.
Zdravíme, u nás probíhá vše dobře, kočičky si hrají, provokují, zlobí, navzájem si dávají pusinky:-), už si zvyká dobře.