Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorotka (Císařka 3)

DOROTKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 23. 5. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 18. 11. 2015
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do kočičí party, ideálně do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Dorotka pochází ze skupiny kočiček žijících s psychicky nemocnou bezdomovkyní ve staré ubytovně na Praze 5 na Císařce. Ubytovna se však má bourat, bezdomovkyně i její kočky musí pryč. A bezdomovkyně bude mít dost starostí sama se sebou, natož s kočkami. A tak skupina jedenácti kočiček skončila u nás. Dorotka je jednou z nich – je to moc mazlivá, bystrá a chytrá kočička, ideální pomocník:-) Stejně jako všechny kočičky z Císařky, i ona je zvyklá žít kočičí partě, takže kočičí společník či společnice jsou pro ni novém domově podmínkou – Dorotka je naprosto nezáludná a nedominantní. Hodí se i k dětem – zprvu bude lekavá, ale zvykne si.
Dorotka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

31. 10. 2015
30. 10. 2015 jsme přijali čtvrtou várku kočiček od psychicky nemocné bezdomovkyně ze staré ubytovny v Praze 5 na Císařce. První byli Lógr a jeho sestra Cikorka, pak následovala Jarmilka se dvěma synky a kočička s pracovním jménem Císařka 1. Nyní opět dorazily dva „kousky“, opět zatím nemáme jména, proto uvádíme pouze pracovní. Bezdomovkyně i její kočičky musely do dnešního dne ubytovnu opustit. Kam nemocná žena šla, to nevíme, kočky si s sebou samozřejmě vzít nemohla, její život je dost komplikovaný i bez nich… Majitele ubytovny osud kočiček nezajímá, jedna z variant byla vypustit kočky do blízkého lesíka, ať si poradí samy… To ovšem není dost dobře možné, protože kočičky jsou zvyklé na plnou misku (byť nekvalitní stravy) a střechu nad hlavou… A tak se s tím musíme poprat my. Kočky nejsou v dobrém zdravotním stavu, byť se o ně bezdomovkyně v rámci svých možností starala, krmila je, zajistila jim přístřeší… ale záležitosti jako kastrace, odčervení či očkování byly zjevně nad její finanční a zřejmě i duševní schopnosti. Přijaté kočičky mají herpesvirus, vnější i vnitřní parazity, pochopitelně nejsou kastrované. To všechno čeká na nás.

10. 11. 2015
Kočička, která dostala jméno Dorotka, je na tom také špatně:-( Obáváme se, že i ona onemocněla kočičím morem:-(

14. 11. 2015
Dorotka a Vocílka jsou zdrávi a ukázalo se, že v jejich případě se nejedná o kočičí mor, ale „pouze“ o kalicivirus, který si kočičky z Císařky prostě přivezli s sebou… Ale kalicivirus se dá zvládnout a Dorotka a Vocílka už se lepší.

1. 12. 2015
Dorotka už vypadá zdravě, ale stejně jako ostatní kočky z císařky, i ona bere antibiotika, protože v celé skupině byly potvrzené chlamydie. Dorotka je milá, hodná, chytrá a mazlivá kočička, jakmile dobere antibiotika, bude hledat nový domov.

25. 12. 2015
Dorotka děkuje za dárky, které získal v rámci vánočního Kočičího přání konaného 15. 12. 2015–6. 1. 2016.

24. 1. 2016
Dorotku jsme vzhledem k pracovnímu nasazení ani nestačili přeřadit z rubriky „V léčení“ do rubriky „Hledají nový domov“, a přesto našla nový domov. Mladý pár z městečka asi 30 km od nás přijel vybírat kočičí kamarádku pro jejich sedmiměsíčního kočičího dorostence. Kandidátů bylo víc, ale vyhrála Dorotka. Zatím bude bydlet v bytě, časem je plánován domek s možností výběhu na zahrádku. Snad se Dorotka brzy zabydlí, bude to její první výlet mimo partu svých kamarádů, se kterými vyrůstala… Celá skupina koček z Císařky je velmi vyděšená z každé návštěvy, většinou jsou z nich vidět jen vyděšené oči někde na skříni nebo pod skříní, ale jinak jsou to nezáludní a přátelští mazlíci. Bude to vyžadovat nějaký čas, ale věříme, že Dorotka si zvykne. Za její adopci děkujeme.

30. 1. 2016
Dorotka se nám vrátila z umístění. Majitelé se ozvali večer s tím, že u nich doma nastala závažná situace, kvůli které se musejí svých kočiček vzdát. Detaily neznáme a vědět nepotřebujeme, jsme rádi, že Dorotku vrátili v pořádku. Dorotka tedy bude znovu hledat nový domov.

7. 2. 2016
Dorotka našla nový domov, tentokrát to snad vyjde. Všechno se „upeklo“ narychlo, ale nový domov je vhodný, takže se dnes Dorotka stěhovala do rodinného domku ke Kralupům nad Vltavou. V novém domově už jedna kočička žije, snad se s Dorotkou brzy sžijí. Za prima domov pro Dorotku moc děkujeme.

8. 2. 2016
Dorotka se z nového domova opět vrátila. Tentokrát důvod známe – přestože zprávy z nového domova vypadaly nadějně, v noci dostala Dorotka hysterický záchvat. Plakala, skákala ze zdi na okno, celou noc se snažila najít škvíru, kterou by mohla utéci. Na domácí kočičku se přenesla Dorotčina panika a skončila totálně vystresovaná. Majitelé se snažili Dorotku zklidnit, ale nepovedlo se. Ráno, když jsme s majiteli mluvili, jsme slyšeli, co Dorotka vyvádí… Nemělo cenu Dorotku dál trápit, a tak je zpět u nás. Domníváme se, že problém spočívá v tom, že Dorotka je hodně fixovaná na svou kočičí partu, tzn. na kočky, se kterými vyrostla u bezdomovkyně. Ideální by bylo, kdyby někdo adoptoval celou partu, to ale samozřejmě nehrozí, a tak Dorotka skončila v pokojíku, kde dosud byla, ale od zítřka začne „převýchovný“ pobyt v jiné kočičí skupině, jinak to bohužel nepůjde… Uvidíme, jak si zvykne na jiné kočky.  

14. 5. 2016
Dorotka děkuje za dárek, který získala v májové akci Kočičího přání (1.–15. 5. 2016).

23. 5. 2016
Tak Dorotka opět odjela do nového domova, pevně věříme, že třetí pokus vyjde… Černou kočičku si přáli manželé, kteří žijí ve vesnici nedaleko od nás. Adeptů bylo více – v úvahu přicházela i Cikorka nebo Krasava. Odjet ale mohla jen jedna kočička, protože noví majitelé už několik kočiček mají. A tak si vybrali Dorotku. Bylo to trochu narychlo, ale podmínky jsou vyhovující, tak jsme to znovu zkusili. Držme Dorotce i novým páníčkům palce, ať první dny zvládnou. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

24. 12. 2017 jsme dostali další mms z nového domova s tímto textem:
Krásné Vánoce a v novém roce jen samé radosti a žádné starosti. P. a Dorotka

14. 10. 2017 jsme dostali další e-mail a fotografie z nového domova.
Zdravime a posilame par fotek s nasi Hopinkou, ktera bohuzel v cervnu umřela, s Doris se mely moc rady. Mame nového pejska Sunnyho, tak je to trochu divočina. P.

2. 8. 2016 jsme dostali další krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobry den, vse v nejlepsim poradku, Dorotka je uplne v pohode, uziva si moznosti byt doma nebo venku podle chuti. Velmi si olibila manzelku a mame ji vetsinu casu nablizku. Uz se naucila mistnim zvykum a je vzdy prvni na jidlo, at uz rano nebo odpoledne. Je na ni videt, ze je z nasi smecky nejmladsi a porad vymysli a objevuje nove věci, castokrat je to lepsi nez tv. V noci nekde lita, ale rano vzdy spi na pelisku Hopinky /pejska/, ktera samozrejme spi s dalsima kocickama s nami v posteli Zatim se nechce moc chovat, ale i tady delame pokroky. Posilam par fotek, abyste videla, co je to za slecnu. Prejeme hezke leto a hodne uspesnych adopci u dalsich kočiček.

6. 6. 2016 jsme dostali první e-mail a fotografie z nového domova. Vzhledem ke dvěma neúspěšným umístěním jsme v případě Dorotky byli trochu skeptičtí, takže i když jsme s novými majiteli pochopitelně v kontaktu byli, záměrně jsme neuváděli na webu žádné zprávy, abychom úspěšné zabydlování nezakřikli. Teď už ale můžeme říci, že Dorotka se konečně zabydlela:-)
Dobrý den, včera byla Dorotka poprvé venku a je v pohodě. Vrací se hned domů a postupně prozkoumává celé okolí. V noci mi vlezla až do postele. Teď už nemusíme mít strach. Postupně se začíná kamarádit i s Minie a Chelsea s Beruškou a s Hope jsou kamarádi od začátku. Jinak je to pěkná opička a začíná dělat vše, co naše kočky. Posílám pár fotek a přeji hezký den, P.