Jdi na obsah Jdi na menu
 


Džus

DŽUS NAŠEL NOVÝ DOMOV 20. 2. 2016 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca květen 2015
Kastrovaný/á?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/á?: ano
Čipovaný/á?: ne
Handicapovaný/á?: ne
Podmínky: jako jedináček i do kočičí společnosti, do domku s bezpečným výběhem, i do rodiny s malými dětmi
Charakteristika: Džus pochází ze skupiny bezprizorných koček z Perníkářky. Z této lokality se cca před rokem odstěhovala jakási rodina a nechala v místě nekastrovanou kočičku – ta zjara porodila čtyři koťata. Kočičku s koťaty chodil krmit hodný pán, kterému nebyl osud zvířat lhostejný, a když se uvolnilo místo, putoval Džus k nám. Během pobytu u nás Džus udělal velký pokrok, pokud se jeho vztahu k lidem týče. Ale stále je to velký moula:-), což je slovo, které jeho povahu velmi vystihuje… Krotký, nezáludný, bezelstný, hodný, ale stále někde schovaný, aby ho snad někdo nezahlédl… Když ho ale ze skrýše vyndáme, nikam neutíká, nechá se pochovat, pomazlit… Takové pasivní zvířátko, vhodné i k dětem, neublíží. Není dominantní, může i k další kočičce či kocourkovi podobného věku, ideálně do domku s bezpečným výběhem – do bytu nedoporučujeme.
Džus na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

9. 1. 2016
Džus je druhým přírůstkem ze skupiny čtyř bezprizorných koček z Perníkářky. Z této lokality se cca před rokem odstěhovala jakási rodina, která na místě nechala nekastrovanou kočičku. Ta se zjara okotila a Džus je jedním z jejích potomků – jeho sestřička Aura už je v naší péči a na místě zbývá ještě druhá sestřička – tu se zatím nedaří chytit. Kočičku s koťaty chodil krmit hodný pán, který bydlí nedaleko a kterému nebyl osud těchto zvířat lhostejný. V opuštěné zahradě jim udělal i provizorní bydlení. Maminka je prý velmi mazlivá, koťata se lidí ale bojí – tak se je pán snažil ochočovat a zvykat na lidskou ruku do té doby, než se mu podařilo vyjednat umístění u nás. Maminka bohužel zmizela, doufáme, stále ještě ale doufáme, že se objeví… Džus je, stejně jako je sestra Aura, z pobytu u nás vyděšený, úplný divous to není, ale mazlík také ne… Ale to chce čas.

7. 2. 2016
Džus hledá nový domov.

20. 2. 2016
Džus našel nový domov. Bude bydlet se svými novými páníčky v městečku nedaleko Dvora Králové. Džus bude žít jako jedináček v rodinném domku, časem, až si zvykne a podstoupí kastraci, bude mít k dispozici výběh na zahrádku. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

15. 8. 2016 jsme dostali krátký e-mail a fotografie z nového domova.
Dobrý den, v příloze vám zasílám pár fotek Džusíka. S pozdravem, PS

6. 8. 2016 jsme dostali první sms z nového domova. Stručnou, ale budiž řečeno, že noví Džusovi páníčci nám raději volají.
Vše je OK, teď někde courá venku, spí s námi v posteli… fotku pošlem, nashle, S.